Disney schrapt het woord Fox uit 20th Century Fox
BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Disney haalt het woord Fox uit 20th Century Fox. Daarmee schrapt de entertainmentreus een naam die nauw verbonden is met de vroegere eigenaar van de filmstudio, mediamagnaat Rupert Murdoch.
Films zullen voortaan worden uitgebracht onder de naam 20th Century Studios en de Fox Searchlight 'arthouse'-divisie wordt Searchlight Pictures. Onder meer de films Downhill, met acteurs Julia Louis-Dreyfus en Will Ferrell, en Call of the Wild met Harrison Ford verschijnen binnenkort al met de nieuwe naam in de aftiteling.
Met de ingreep doet de filmstudio als het ware een stapje terug in de tijd. De naam 20th Century Fox kwam jaren geleden in gebruik als gevolg van de fusie van Twentieth Century Pictures en Fox Film in 1935. Een paar jaar terug besloot Disney de studio in te lijven. Met de deal was circa 71 miljard dollar gemoeid. Hierdoor kwamen bekende filmreeksen als Avatar en X-Men in handen van Disney.
De naam Fox verdwijnt overigens niet uit het Amerikaanse medialandschap. Fox Corp, een afzonderlijk bedrijf dat nog steeds wordt beheerd door de Murdoch-familie, blijft onder meer het Fox News Channel exploiteren.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI overweegt de ontwikkeling van geavanceerde kunstmatige intelligentie af te remmen. Bronnen van persbureau Bloomberg melden dat topman Sam Altman dat deze week tijdens een vergadering aan zijn medewerkers heeft laten weten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond CNV zet in op een loonsverhoging van 3 tot 5,5 procent bij de nieuwe cao-onderhandelingen. Deze looneis is vergelijkbaar met de eis uit het cao-seizoen vorig jaar, toen de vakbond ging voor een verhoging van 3,5 tot 5 procent. Daarnaast wil CNV de reiskostenvergoeding verhogen naar 25 cent per kilometer in alle cao's.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag opnieuw met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door de verder stijgende olieprijzen, waardoor de inflatiezorgen nog meer toenamen. De olieprijzen stegen meer dan 6 procent en staan nu op de hoogste niveaus sinds mei. Brentolie steeg tot 108 dollar per vat en Amerikaanse olie kost ruim 102 dollar per vat.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit dit jaar veel minder hard dan de regering had verwacht. Naast de hittegolven van afgelopen zomer kampt Frankrijk ook met een verslechterde koopkracht, wat drukt op de uitgaven van consumenten. Daardoor komt de groei dit jaar slechts uit op 0,4 procent, waarschuwt het nationale statistiekbureau Insee.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.
13 uur geleden