Disney schrapt het woord Fox uit 20th Century Fox
BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Disney haalt het woord Fox uit 20th Century Fox. Daarmee schrapt de entertainmentreus een naam die nauw verbonden is met de vroegere eigenaar van de filmstudio, mediamagnaat Rupert Murdoch.
Films zullen voortaan worden uitgebracht onder de naam 20th Century Studios en de Fox Searchlight 'arthouse'-divisie wordt Searchlight Pictures. Onder meer de films Downhill, met acteurs Julia Louis-Dreyfus en Will Ferrell, en Call of the Wild met Harrison Ford verschijnen binnenkort al met de nieuwe naam in de aftiteling.
Met de ingreep doet de filmstudio als het ware een stapje terug in de tijd. De naam 20th Century Fox kwam jaren geleden in gebruik als gevolg van de fusie van Twentieth Century Pictures en Fox Film in 1935. Een paar jaar terug besloot Disney de studio in te lijven. Met de deal was circa 71 miljard dollar gemoeid. Hierdoor kwamen bekende filmreeksen als Avatar en X-Men in handen van Disney.
De naam Fox verdwijnt overigens niet uit het Amerikaanse medialandschap. Fox Corp, een afzonderlijk bedrijf dat nog steeds wordt beheerd door de Murdoch-familie, blijft onder meer het Fox News Channel exploiteren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Financiële instellingen moeten meer doen om beter bestand te zijn tegen geopolitieke risico's, zoals de dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen. Dat heeft directeur toezicht Steven Maijoor van De Nederlandsche Bank (DNB) tegen journalisten gezegd.
6 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinezen hebben aanzienlijk meer uitgegeven in de vakantieperiode rond het Chinese Nieuwjaar dan vorig jaar. Het aantal reizen en hotelovernachtingen steeg flink. Ook verkochten winkeliers meer. Dit gebeurde wel na stimulering door de overheid.
54 minuten geledenPANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG) - APM Terminals, onderdeel van de Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk, neemt tijdelijk de werkzaamheden in de havens van Panama over van het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison. De stap volgt op de nietigverklaring door het Panamese Hooggerechtshof van de contracten van CK Hutchison voor de exploitatie van de havens van Balboa en Cristóbal, aan beide uiteinden van het Panamakanaal.
56 minuten geledenDELFT (ANP) - Betalen of niet betalen, dat zijn de enige twee keuzes die telecomprovider Odido heeft na het dreigement van cybercriminele groep ShinyHunters om de gestolen data openbaar te maken. Dat zegt universitair hoofddocent Rolf van Wegberg van de TU Delft, die onderzoek doet naar hoe cybercriminelen hun geld verdienen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse overheid wil dat Netflix, Disney+, Amazon Prime Video en andere streamingdiensten zich aan dezelfde toegankelijkheids- en inhoudsregels gaan houden die gelden voor traditionele omroepen zoals de BBC. Die regels zijn opgesteld door mediatoezichthouder Ofcom en bepalen onder meer dat schadelijk taalgebruik en gewelddadig of aanstootgevend materiaal gemeden moet worden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht de komende tijd met veel minder postbezorgers te werken. Volgens vakbond FNV gaat het om een krimp met 2000 tot 3000 banen, bevestigt vakbondsbestuurder Pieter Beuzenberg na een bericht van het FD. Vanaf juli mag PostNL langer doen over het bezorgen van post en daardoor zijn er minder bezorgers nodig.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is dinsdag verder gedaald, waardoor de grootste digitale munt afstevent op de slechtste maand sinds 2022. In dat jaar vielen enkele cryptobedrijven om.
3 uur geleden