Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney profiteert van succes Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine

Disney profiteert van succes Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine

BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal onder meer geprofiteerd van het succes van de films Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine. Die droegen flink bij aan de prestaties van het bedrijf, dat zijn gebroken boekjaar afsluit met een hogere omzet en winst.

Walt Disney boekte een kwartaalomzet van 22,6 miljard dollar, omgerekend ruim 21 miljard euro, 6 procent meer dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder. De kwartaalwinst voor aftrek van belastingen kwam uit op 948 miljoen dollar, 6 procent lager dan in 2023. Over het hele gebroken boekjaar viel de winst wel hoger uit. Die steeg met 59 procent tot 7,5 miljard dollar op een omzet van ruim 91 miljard dollar.

De omzet van de entertainmentdivisie, waarin ook de opbrengsten van films worden meegenomen, steeg het afgelopen kwartaal met 14 procent tot 10,8 miljard dollar. De operationele winst van deze divisie verviervoudigde zelfs bijna, tot ruim 1 miljard dollar, terwijl deze winst binnen andere divisies daalde.

Optimisme

Zowel de actiefilm Deadpool & Wolverine als de animatiefilm Inside Out 2 braken records, ook in Nederland. In Deadpool & Wolverine moeten twee van de populairste superhelden ooit samenwerken om te voorkomen dat het universum vergaat. Inside Out 2, een vervolg op een filmhit uit 2015, speelt zich af in het hoofd van het meisje Riley, waar de verschillende emoties proberen haar dagelijkse leven in goede banen te leiden.

"Dit was een cruciaal en succesvol jaar voor The Walt Disney Company", zegt topman Bob Iger in een toelichting op de resultaten. "Dankzij de aanzienlijke vooruitgang die we hebben geboekt, zijn we uit een periode van grote uitdagingen en onrust gekomen en staan we er goed voor om te groeien. We zijn optimistisch over onze toekomst."

Het komende boekjaar wil Disney 3 miljard dollar aan aandelen inkopen om de aandeelhouders te belonen, in lijn met het huidige boekjaar. Daarnaast verwacht het concern dat het operationele resultaat van alle segmenten omhoog zal gaan.

Meer uit Financieel

Apple stijgt op Wall Street na goedkeuring AI-dienst in China

NEW YORK (ANP) - Apple hoorde woensdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft de langverwachte goedkeuring gekregen van de Chinese overheid om Apple Intelligence uit te rollen in het Aziatische land. De internettoezichthouder in China plaatste Apple's geĆÆntegreerde AI-systeem op een lijst met nieuw goedgekeurde aanbieders, naast diensten van lokale spelers als Huawei en Xiaomi.

6 uur geleden
EU accepteert plan van platform X om transparanter te worden

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie is akkoord gegaan met een plan van socialemediaplatform X om te voldoen aan de transparantieregels onder de Europese wet inzake digitale diensten (DSA). Het landenblok legde het socialemedianetwerk van Elon Musk vorig jaar een boete op van 120 miljoen euro voor het overtreden van die digitale regels.

8 uur geleden
Aandeel SpaceX zakt voor het eerst onder introductieprijs

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van SpaceX is woensdag gedaald naar het laagste punt sinds het ruimtevaart-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk vorige maand naar de beurs ging. Het aandeel zakte op Wall Street met 2 procent naar iets meer dan 133 dollar per aandeel, waarmee de koers onder de 135 dollar zakte. Dat is de prijs waarvoor de aandelen vorige maand aan beleggers werden verkocht.

9 uur geleden
Techmedium: ASML heeft plannen om prijzen te verhogen

VELDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - ASML is van plan de prijzen van zijn chipmachines te verhogen, schrijft technieuwssite The Information op basis van verschillende anonieme bronnen. Dat zou kunnen leiden tot een conflict met een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinemaker, het Taiwanese TSMC.

10 uur geleden
Duitse wapenexporten ruim verviervoudigd in eerste jaarhelft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft in de eerste helft van dit jaar voor een veel groter bedrag aan vergunde wapens geƫxporteerd dan een jaar eerder. De waarde van wapenexporten waarvoor de Duitse regering in de eerste helft van dit jaar toestemming heeft gegeven, was ruim vier keer zo groot als een jaar geleden, volgens voorlopige cijfers die het Duitse ministerie van Economische Zaken woensdag heeft gepubliceerd.

10 uur geleden
Winstnemingen drukken chipaandelen na sterke beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers in Amsterdam namen in de laatste handelsuren winst op chipaandelen, nadat de koersen eerder op de dag nog stevig waren opgelopen. De sector stond in de belangstelling na sterke resultaten en vooruitzichten van chipmachinemaker ASML. Tijdens de ochtendhandel was ASML veruit de grootste stijger in de hoofdindex met een winst van ruim 5 procent. Het aandeel eindigde echter 0,4 procent in de min. Branchegenoot Besi was de grootste daler in de AEX met een verlies van 3 procent.

10 uur geleden
Duitse regering niet principieel tegen overname Commerzbank

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering verzet zich in principe niet tegen een overname van de Duitse Commerzbank door het Italiaanse UniCredit, maar heeft wel bezwaren tegen de manier waarop de Italianen daarbij te werk zijn gegaan. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz woensdag gezegd. Het is de eerste keer dat hij publiekelijk verklaart dat hij niet probeert de overname te blokkeren.

11 uur geleden