Disney profiteert van succes Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine
BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal onder meer geprofiteerd van het succes van de films Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine. Die droegen flink bij aan de prestaties van het bedrijf, dat zijn gebroken boekjaar afsluit met een hogere omzet en winst.
Walt Disney boekte een kwartaalomzet van 22,6 miljard dollar, omgerekend ruim 21 miljard euro, 6 procent meer dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder. De kwartaalwinst voor aftrek van belastingen kwam uit op 948 miljoen dollar, 6 procent lager dan in 2023. Over het hele gebroken boekjaar viel de winst wel hoger uit. Die steeg met 59 procent tot 7,5 miljard dollar op een omzet van ruim 91 miljard dollar.
De omzet van de entertainmentdivisie, waarin ook de opbrengsten van films worden meegenomen, steeg het afgelopen kwartaal met 14 procent tot 10,8 miljard dollar. De operationele winst van deze divisie verviervoudigde zelfs bijna, tot ruim 1 miljard dollar, terwijl deze winst binnen andere divisies daalde.
Optimisme
Zowel de actiefilm Deadpool & Wolverine als de animatiefilm Inside Out 2 braken records, ook in Nederland. In Deadpool & Wolverine moeten twee van de populairste superhelden ooit samenwerken om te voorkomen dat het universum vergaat. Inside Out 2, een vervolg op een filmhit uit 2015, speelt zich af in het hoofd van het meisje Riley, waar de verschillende emoties proberen haar dagelijkse leven in goede banen te leiden.
"Dit was een cruciaal en succesvol jaar voor The Walt Disney Company", zegt topman Bob Iger in een toelichting op de resultaten. "Dankzij de aanzienlijke vooruitgang die we hebben geboekt, zijn we uit een periode van grote uitdagingen en onrust gekomen en staan we er goed voor om te groeien. We zijn optimistisch over onze toekomst."
Het komende boekjaar wil Disney 3 miljard dollar aan aandelen inkopen om de aandeelhouders te belonen, in lijn met het huidige boekjaar. Daarnaast verwacht het concern dat het operationele resultaat van alle segmenten omhoog zal gaan.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
18 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
18 uur geleden