Disney profiteert van succes Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine
BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal onder meer geprofiteerd van het succes van de films Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine. Die droegen flink bij aan de prestaties van het bedrijf, dat zijn gebroken boekjaar afsluit met een hogere omzet en winst.
Walt Disney boekte een kwartaalomzet van 22,6 miljard dollar, omgerekend ruim 21 miljard euro, 6 procent meer dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder. De kwartaalwinst voor aftrek van belastingen kwam uit op 948 miljoen dollar, 6 procent lager dan in 2023. Over het hele gebroken boekjaar viel de winst wel hoger uit. Die steeg met 59 procent tot 7,5 miljard dollar op een omzet van ruim 91 miljard dollar.
De omzet van de entertainmentdivisie, waarin ook de opbrengsten van films worden meegenomen, steeg het afgelopen kwartaal met 14 procent tot 10,8 miljard dollar. De operationele winst van deze divisie verviervoudigde zelfs bijna, tot ruim 1 miljard dollar, terwijl deze winst binnen andere divisies daalde.
Optimisme
Zowel de actiefilm Deadpool & Wolverine als de animatiefilm Inside Out 2 braken records, ook in Nederland. In Deadpool & Wolverine moeten twee van de populairste superhelden ooit samenwerken om te voorkomen dat het universum vergaat. Inside Out 2, een vervolg op een filmhit uit 2015, speelt zich af in het hoofd van het meisje Riley, waar de verschillende emoties proberen haar dagelijkse leven in goede banen te leiden.
"Dit was een cruciaal en succesvol jaar voor The Walt Disney Company", zegt topman Bob Iger in een toelichting op de resultaten. "Dankzij de aanzienlijke vooruitgang die we hebben geboekt, zijn we uit een periode van grote uitdagingen en onrust gekomen en staan we er goed voor om te groeien. We zijn optimistisch over onze toekomst."
Het komende boekjaar wil Disney 3 miljard dollar aan aandelen inkopen om de aandeelhouders te belonen, in lijn met het huidige boekjaar. Daarnaast verwacht het concern dat het operationele resultaat van alle segmenten omhoog zal gaan.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP/RTR) - Elon Musk heeft een hint gegeven voor een beursgang van SpaceX, nadat verschillende media de afgelopen dagen al hadden gemeld dat het commerciƫle ruimtevaartbedrijf naar de aandelenmarkt wil. Een ruimtevaartjournalist had in een artikel geschreven dat die beursgangplannen zijn bevestigd en Musk schreef vervolgens op X dat die journalist gelijk heeft.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Woningen werden in 2025 sneller verkocht dan een jaar eerder, meldt huizenwebsite Funda. Ook het woningaanbod op Funda groeide dit jaar. Door de aanhoudende krapte op de woningmarkt nam de vraagprijs van huizen eveneens toe.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De schade door beleggingsfraude bedraagt vermoedelijk honderden miljoenen euro's per jaar en kan zelfs oplopen tot 750 miljoen euro, meldt de Autoriteit Financiƫle Markten (AFM) na onderzoek. De beurswaakhond spreekt van een snelgroeiend en ernstig maatschappelijk probleem waarvan de omvang wordt onderschat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het loonverschil tussen mannen en vrouwen in het bedrijfsleven is opnieuw afgenomen. Vorig jaar verdiende een vrouw gemiddeld 6,1 procent minder per uur, als rekening wordt gehouden met bijvoorbeeld het soort functie en opleidingsniveau. Twee jaar eerder was dat nog 6,9 procent en tien jaar eerder bijna 10 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
10 uur geleden