Disney profiteert van succes Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine
BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal onder meer geprofiteerd van het succes van de films Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine. Die droegen flink bij aan de prestaties van het bedrijf, dat zijn gebroken boekjaar afsluit met een hogere omzet en winst.
Walt Disney boekte een kwartaalomzet van 22,6 miljard dollar, omgerekend ruim 21 miljard euro, 6 procent meer dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder. De kwartaalwinst voor aftrek van belastingen kwam uit op 948 miljoen dollar, 6 procent lager dan in 2023. Over het hele gebroken boekjaar viel de winst wel hoger uit. Die steeg met 59 procent tot 7,5 miljard dollar op een omzet van ruim 91 miljard dollar.
De omzet van de entertainmentdivisie, waarin ook de opbrengsten van films worden meegenomen, steeg het afgelopen kwartaal met 14 procent tot 10,8 miljard dollar. De operationele winst van deze divisie verviervoudigde zelfs bijna, tot ruim 1 miljard dollar, terwijl deze winst binnen andere divisies daalde.
Optimisme
Zowel de actiefilm Deadpool & Wolverine als de animatiefilm Inside Out 2 braken records, ook in Nederland. In Deadpool & Wolverine moeten twee van de populairste superhelden ooit samenwerken om te voorkomen dat het universum vergaat. Inside Out 2, een vervolg op een filmhit uit 2015, speelt zich af in het hoofd van het meisje Riley, waar de verschillende emoties proberen haar dagelijkse leven in goede banen te leiden.
"Dit was een cruciaal en succesvol jaar voor The Walt Disney Company", zegt topman Bob Iger in een toelichting op de resultaten. "Dankzij de aanzienlijke vooruitgang die we hebben geboekt, zijn we uit een periode van grote uitdagingen en onrust gekomen en staan we er goed voor om te groeien. We zijn optimistisch over onze toekomst."
Het komende boekjaar wil Disney 3 miljard dollar aan aandelen inkopen om de aandeelhouders te belonen, in lijn met het huidige boekjaar. Daarnaast verwacht het concern dat het operationele resultaat van alle segmenten omhoog zal gaan.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.
2 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.
5 uur geledenCANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump wordt geconfronteerd met nieuwe juridische procedures tegen de recentste reeks wereldwijde Amerikaanse importheffingen die deze week zijn ingegaan. Kleine bedrijven hebben twee rechtszaken aangespannen bij de Amerikaanse handelsrechtbank in New York.
1 dag geleden