Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney profiteert van streamingdiensten en kaskraker Vaiana 2

Disney profiteert van streamingdiensten en kaskraker Vaiana 2

BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van meer inkomsten uit zijn streamingdiensten. Ook werden de resultaten vooruitgeholpen door het succes van de film Vaiana 2.

Hoewel het aantal betalende abonnees bij Disney+ omlaagging ten opzichte van een kwartaal eerder, hield Disney wel meer over aan die streamingdienst. Bij Hulu, een andere streamingdienst van Disney, nam het aantal betalende abonnees wel toe.

Het bedrijf heeft in het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar een hogere omzet en winst voor aftrek van belastingen behaald dan in dezelfde periode een jaar eerder. De omzet steeg met 5 procent naar 24,7 miljard dollar, omgerekend ongeveer 23,7 miljard euro. De kwartaalwinst voor aftrek van belastingen kwam 27 procent hoger uit op 3,7 miljard dollar.

Themaparken

Ook het succes van Vaiana 2, in veel andere landen bekend onder de titel Moana 2, droeg bij aan de betere resultaten. De divisie die Disneys filmstudio omvat, boekte een operationele kwartaalwinst van 312 miljoen dollar, terwijl een jaar eerder nog een verlies van ruim 200 miljoen dollar in de boeken ging.

De winsten in de entertainmenttak compenseerden de mindere prestaties van Disneys pretparken. De divisie waar de themaparken onder vallen, boekte een vergelijkbare operationele kwartaalwinst vergeleken met een jaar eerder. De parkendivisie had last van orkanen Milton en Helene, die in totaal voor zo'n 120 miljoen dollar op de resultaten drukten. Vanwege Milton was het Walt Disney World Resort in het Amerikaanse Orlando een dag gesloten en het bedrijf zag zich ook genoodzaakt om een cruisereis te annuleren.

Topman Bob Iger van Disney spreekt van een "sterke start" van het fiscale jaar. "We blijven vertrouwen in onze strategie voor aanhoudende groei", stelt hij in een toelichting op de cijfers. Iger, die in 2020 aftrad als topman en twee jaar later weer terugkeerde, wil met Disney minder geld steken in dure series en superheldenfilms. De topman ziet pretparken als een belangrijke groeimotor voor het concern, maakte hij eerder bekend.

Meer uit Financieel

Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

42 minuten geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiƫn voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

1 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: energiecrisis moment van waarheid Europa

BRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiƫn van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."

2 uur geleden
Hackers stelen gegevens van miljoenen studenten en docenten

SALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.

2 uur geleden
Onlineverkoper eBay stijgt op Wall Street na overnamebod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.

2 uur geleden
Duitse exporteurs steunen EU-actie bij Amerikaanse heffingen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse exporteursvereniging BGA steunt mogelijke vergeldingsmaatregelen van de EU, als de nieuwe Amerikaanse invoerheffingen voor auto's uit Europa daadwerkelijk van kracht worden. "Eventuele tegenmaatregelen" zouden al besproken kunnen worden zodra het "duidelijk" is waarom president Donald Trump precies nieuwe tarieven wil invoeren, in welke mate en op welke juridische basis. Dat zegt BGA-voorzitter Dirk Jandura tegen de zakenkrant Handelsblatt.

3 uur geleden
Chipmaker Cerebras wil 3,5 miljard dollar ophalen met beursgang

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - Maker van AI-chips Cerebras Systems wil naar de beurs in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse bedrijf dat de concurrentie aan wil gaan met de grootste chipmaker ter wereld Nvidia wil tot 3,5 miljard dollar (bijna 3 miljard euro) ophalen bij een beursgang.

3 uur geleden