Disney profiteert van streamingdiensten en kaskraker Vaiana 2
BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van meer inkomsten uit zijn streamingdiensten. Ook werden de resultaten vooruitgeholpen door het succes van de film Vaiana 2.
Hoewel het aantal betalende abonnees bij Disney+ omlaagging ten opzichte van een kwartaal eerder, hield Disney wel meer over aan die streamingdienst. Bij Hulu, een andere streamingdienst van Disney, nam het aantal betalende abonnees wel toe.
Het bedrijf heeft in het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar een hogere omzet en winst voor aftrek van belastingen behaald dan in dezelfde periode een jaar eerder. De omzet steeg met 5 procent naar 24,7 miljard dollar, omgerekend ongeveer 23,7 miljard euro. De kwartaalwinst voor aftrek van belastingen kwam 27 procent hoger uit op 3,7 miljard dollar.
Themaparken
Ook het succes van Vaiana 2, in veel andere landen bekend onder de titel Moana 2, droeg bij aan de betere resultaten. De divisie die Disneys filmstudio omvat, boekte een operationele kwartaalwinst van 312 miljoen dollar, terwijl een jaar eerder nog een verlies van ruim 200 miljoen dollar in de boeken ging.
De winsten in de entertainmenttak compenseerden de mindere prestaties van Disneys pretparken. De divisie waar de themaparken onder vallen, boekte een vergelijkbare operationele kwartaalwinst vergeleken met een jaar eerder. De parkendivisie had last van orkanen Milton en Helene, die in totaal voor zo'n 120 miljoen dollar op de resultaten drukten. Vanwege Milton was het Walt Disney World Resort in het Amerikaanse Orlando een dag gesloten en het bedrijf zag zich ook genoodzaakt om een cruisereis te annuleren.
Topman Bob Iger van Disney spreekt van een "sterke start" van het fiscale jaar. "We blijven vertrouwen in onze strategie voor aanhoudende groei", stelt hij in een toelichting op de cijfers. Iger, die in 2020 aftrad als topman en twee jaar later weer terugkeerde, wil met Disney minder geld steken in dure series en superheldenfilms. De topman ziet pretparken als een belangrijke groeimotor voor het concern, maakte hij eerder bekend.
Meer uit Financieel
LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel is een stuk somberder geworden over de economie van de Europese Unie dan in het najaar van 2025. Door de hoge brandstofprijzen als gevolg van de Iranoorlog vertraagt de economische groei aanzienlijk. Tegelijkertijd wordt het leven voor EU-inwoners een stuk duurder, raamt de Europese Commissie in haar voorjaarsprognose.
2 uur geleden