Disney profiteert van streamingdiensten en kaskraker Vaiana 2
BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van meer inkomsten uit zijn streamingdiensten. Ook werden de resultaten vooruitgeholpen door het succes van de film Vaiana 2.
Hoewel het aantal betalende abonnees bij Disney+ omlaagging ten opzichte van een kwartaal eerder, hield Disney wel meer over aan die streamingdienst. Bij Hulu, een andere streamingdienst van Disney, nam het aantal betalende abonnees wel toe.
Het bedrijf heeft in het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar een hogere omzet en winst voor aftrek van belastingen behaald dan in dezelfde periode een jaar eerder. De omzet steeg met 5 procent naar 24,7 miljard dollar, omgerekend ongeveer 23,7 miljard euro. De kwartaalwinst voor aftrek van belastingen kwam 27 procent hoger uit op 3,7 miljard dollar.
Themaparken
Ook het succes van Vaiana 2, in veel andere landen bekend onder de titel Moana 2, droeg bij aan de betere resultaten. De divisie die Disneys filmstudio omvat, boekte een operationele kwartaalwinst van 312 miljoen dollar, terwijl een jaar eerder nog een verlies van ruim 200 miljoen dollar in de boeken ging.
De winsten in de entertainmenttak compenseerden de mindere prestaties van Disneys pretparken. De divisie waar de themaparken onder vallen, boekte een vergelijkbare operationele kwartaalwinst vergeleken met een jaar eerder. De parkendivisie had last van orkanen Milton en Helene, die in totaal voor zo'n 120 miljoen dollar op de resultaten drukten. Vanwege Milton was het Walt Disney World Resort in het Amerikaanse Orlando een dag gesloten en het bedrijf zag zich ook genoodzaakt om een cruisereis te annuleren.
Topman Bob Iger van Disney spreekt van een "sterke start" van het fiscale jaar. "We blijven vertrouwen in onze strategie voor aanhoudende groei", stelt hij in een toelichting op de cijfers. Iger, die in 2020 aftrad als topman en twee jaar later weer terugkeerde, wil met Disney minder geld steken in dure series en superheldenfilms. De topman ziet pretparken als een belangrijke groeimotor voor het concern, maakte hij eerder bekend.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is nog een voorraad koffers achtergebleven na alle problemen met het winterweer van vorige week. Volgens een woordvoerder gaat het naar schatting om honderden koffers, maar een precies aantal heeft hij niet. Luchtvaartmaatschappijen en afhandelaars zijn volgens Schiphol druk bezig met het nabezorgen van de koffers aan de rechtmatige eigenaren.
1 minuut geledenARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim heeft maandag al honderden claims binnen van reizigers van wie hun vlucht van of naar Schiphol vorige week werd geannuleerd. "De teller staat nu op bijna zeshonderd, maar dat zal nog verder oplopen", laat een woordvoerder maandag weten.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag na het bereiken van nieuwe recordstanden op vrijdag. Beleggers reageerden negatief op de nieuwe aanval van de regering-Trump op de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank. Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve, zei zondagavond een dagvaarding van het ministerie van Justitie te hebben ontvangen.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura voeren gesprekken met raffinagebedrijven in Azië over de verkoop van Venezolaanse olie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens Bloomberg hebben Vitol en Trafigura al voorlopige goedkeuring van de Amerikaanse regering gekregen voor het op de markt brengen van olie uit Venezuela.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft een nieuwe directeur benoemd voor de infrastructuuractiviteiten op de luchthaven, zoals bouw en onderhoud. Per 1 april zal Bart Smolders de functie van chief infrastructure officer van Schiphol vervullen. Smolders komt van bouwbedrijf Heijmans, waar hij verantwoordelijk is voor alle infraprojecten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal werkenden in de Nederlandse horeca is hoger dan ooit. In 2025 was de sector goed voor 522.005 banen. Toch is het personeelstekort blijvend, vooral door een groeiend tekort aan jongeren. Daarvoor waarschuwt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steeds meer mensen gaan liever overdag een hapje of drankje doen dan 's avonds. En daar spelen horecazaken gretig op in. Het aantal koffiebars stijgt, terwijl de daling van het aantal cafés en discotheken doorzet. Deze ontwikkeling was al voor de coronacrisis ingezet, maar de beperkingen van die tijd hebben de vaart wel versneld. Dat zegt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN), tijdens vakbeurs Horecava in Amsterdam.
4 uur geleden