Disney profiteert van streamingdiensten en kaskraker Vaiana 2
BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van meer inkomsten uit zijn streamingdiensten. Ook werden de resultaten vooruitgeholpen door het succes van de film Vaiana 2.
Hoewel het aantal betalende abonnees bij Disney+ omlaagging ten opzichte van een kwartaal eerder, hield Disney wel meer over aan die streamingdienst. Bij Hulu, een andere streamingdienst van Disney, nam het aantal betalende abonnees wel toe.
Het bedrijf heeft in het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar een hogere omzet en winst voor aftrek van belastingen behaald dan in dezelfde periode een jaar eerder. De omzet steeg met 5 procent naar 24,7 miljard dollar, omgerekend ongeveer 23,7 miljard euro. De kwartaalwinst voor aftrek van belastingen kwam 27 procent hoger uit op 3,7 miljard dollar.
Themaparken
Ook het succes van Vaiana 2, in veel andere landen bekend onder de titel Moana 2, droeg bij aan de betere resultaten. De divisie die Disneys filmstudio omvat, boekte een operationele kwartaalwinst van 312 miljoen dollar, terwijl een jaar eerder nog een verlies van ruim 200 miljoen dollar in de boeken ging.
De winsten in de entertainmenttak compenseerden de mindere prestaties van Disneys pretparken. De divisie waar de themaparken onder vallen, boekte een vergelijkbare operationele kwartaalwinst vergeleken met een jaar eerder. De parkendivisie had last van orkanen Milton en Helene, die in totaal voor zo'n 120 miljoen dollar op de resultaten drukten. Vanwege Milton was het Walt Disney World Resort in het Amerikaanse Orlando een dag gesloten en het bedrijf zag zich ook genoodzaakt om een cruisereis te annuleren.
Topman Bob Iger van Disney spreekt van een "sterke start" van het fiscale jaar. "We blijven vertrouwen in onze strategie voor aanhoudende groei", stelt hij in een toelichting op de cijfers. Iger, die in 2020 aftrad als topman en twee jaar later weer terugkeerde, wil met Disney minder geld steken in dure series en superheldenfilms. De topman ziet pretparken als een belangrijke groeimotor voor het concern, maakte hij eerder bekend.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
6 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
12 uur geleden