Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney profiteert van streamingdiensten en kaskraker Vaiana 2

Disney profiteert van streamingdiensten en kaskraker Vaiana 2

BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van meer inkomsten uit zijn streamingdiensten. Ook werden de resultaten vooruitgeholpen door het succes van de film Vaiana 2.

Hoewel het aantal betalende abonnees bij Disney+ omlaagging ten opzichte van een kwartaal eerder, hield Disney wel meer over aan die streamingdienst. Bij Hulu, een andere streamingdienst van Disney, nam het aantal betalende abonnees wel toe.

Het bedrijf heeft in het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar een hogere omzet en winst voor aftrek van belastingen behaald dan in dezelfde periode een jaar eerder. De omzet steeg met 5 procent naar 24,7 miljard dollar, omgerekend ongeveer 23,7 miljard euro. De kwartaalwinst voor aftrek van belastingen kwam 27 procent hoger uit op 3,7 miljard dollar.

Themaparken

Ook het succes van Vaiana 2, in veel andere landen bekend onder de titel Moana 2, droeg bij aan de betere resultaten. De divisie die Disneys filmstudio omvat, boekte een operationele kwartaalwinst van 312 miljoen dollar, terwijl een jaar eerder nog een verlies van ruim 200 miljoen dollar in de boeken ging.

De winsten in de entertainmenttak compenseerden de mindere prestaties van Disneys pretparken. De divisie waar de themaparken onder vallen, boekte een vergelijkbare operationele kwartaalwinst vergeleken met een jaar eerder. De parkendivisie had last van orkanen Milton en Helene, die in totaal voor zo'n 120 miljoen dollar op de resultaten drukten. Vanwege Milton was het Walt Disney World Resort in het Amerikaanse Orlando een dag gesloten en het bedrijf zag zich ook genoodzaakt om een cruisereis te annuleren.

Topman Bob Iger van Disney spreekt van een "sterke start" van het fiscale jaar. "We blijven vertrouwen in onze strategie voor aanhoudende groei", stelt hij in een toelichting op de cijfers. Iger, die in 2020 aftrad als topman en twee jaar later weer terugkeerde, wil met Disney minder geld steken in dure series en superheldenfilms. De topman ziet pretparken als een belangrijke groeimotor voor het concern, maakte hij eerder bekend.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

7 minuten geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

36 minuten geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

2 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

2 uur geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

3 uur geleden
Beurs in Amsterdam verliest in aanloop naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Pensioenfonds daagt bestuurders failliet BCC voor de rechter

AMSTERDAM (ANP) - Het Pensioenfonds Detailhandel heeft bestuurders van de failliete elektronicawinkelketen BCC voor de rechter gedaagd. Het fonds beschuldigt het in 2023 omgevallen bedrijf ervan te weinig pensioenpremies te hebben afgedragen en eist 7,5 miljoen euro. Dat staat in een faillissementsverslag waar RTL Z eerder over schreef.

4 uur geleden