Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney onderuit op groen Wall Street

Disney onderuit op groen Wall Street

NEW YORK (ANP) - Het aandeel van entertainmentconcern Walt Disney ging bij opening van de aandelenbeurzen in New York flink onderuit na een kwartaalupdate. Daaruit bleek dat het aantal abonnees voor streamingdienst Disney+ weliswaar toenam, maar minder sterk dan waar door kenners rekening mee werd gehouden.

Het aantal abonnees kwam uit op 103,6 miljoen, maar analisten hadden gerekend op een stijging tot boven de 110 miljoen. De koers van Disney zakte in de vroege handel dik 4 procent.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een plus van 0,5 procent op 34.190 punten. De brede S&P 500 steeg 0,8 procent tot 4144 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq ging 1,2 procent vooruit tot 13.279 punten. Daarmee wordt voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder dankzij een wegebbende vrees voor een snelle renteverhoging van de Federal Reserve.

Winkelverkopen

Beleggers op Wall Street bogen zich ook over cijfers over de winkelverkopen en industrie in de Verenigde Staten. De detailhandelsverkopen in de grootste economie ter wereld bleven in april onveranderd in vergelijking met maart toen die nog sterk klommen. Er was op een stijging gerekend. Verder ging de industriƫle productie in de VS vorige maand met 0,7 procent omhoog.

Onder meer de technologiefondsen waren in trek door de afgezwakte angst voor een snellere renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank. Een hogere rente is met name negatief voor techbedrijven. Grote namen als Apple, Amazon, Facebook, Tesla, Microsoft en Google-moeder Alphabet werden tot 1,7 procent hoger gezet.

Airbnb profiteerde afgelopen kwartaal van het opheffen van coronabeperkingen in verschillende landen, waaronder de VS. Het bedrijf noteerde voor 10,3 miljard dollar aan boekingen, ruim de helft meer dan een jaar eerder toen de coronacrisis begon en de reiswereld vrijwel tot stilstand kwam. Het aandeel ging 0,2 procent omhoog.

Coinbase

Coinbase, het grootste handelsplatform voor digitale munten in de VS, won 4 procent. De omzet ging in het afgelopen kwartaal sterk omhoog door de toegenomen handel in cryptomunten als bitcoins. Ook maaltijdbezorger DoorDash opende de boeken en steeg bijna 9 procent. Ook omdat het zijn verwachtingen voor het hele jaar opschroefde. Wietkweker Aurora Cannabis zakte juist 7 procent na tegenvallende resultaten.

De euro stond op 1,2113 dollar, tegen 1,2068 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 64,71 dollar. Brentolie klom 1,5 procent in prijs tot 68,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Moeder Opel en Fiat waarschuwt voor miljardenlast om e-voertuigen

HOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.

11 minuten geleden
Maker Delfts blauw neemt kaasschaafproducent Boska over

DELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.

12 minuten geleden
AEX-index daalt na aanhoudende tech-uitverkoop op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.

1 uur geleden
Tijdelijk Noodfonds Energie wil snelle heropening door kou

ROTTERDAM (ANP) - Het Tijdelijk Noodfonds Energie wil snel met de nieuwe coalitie spreken over een vlotte heropening vanwege de kou. "We maken een koudere winter mee dan de afgelopen jaren. De energievraag is hoog en veel gezinnen moeten noodgedwongen de keuze maken tussen stoken of koken", zegt het Noodfonds vrijdag.

1 uur geleden
DNB: richt defensie-uitgaven op chips in plaats van tanks

AMSTERDAM (ANP) - Nederland moet zich bij het verhogen van de defensie-uitgaven niet richten op tanks, maar op zaken waarin Nederland uitblinkt. Dat betogen economen van De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag na nieuw onderzoek.

1 uur geleden
VEH: lagere rekening met thuisbatterij, terugverdientijd onzeker

AMERSFOORT (ANP) - Huishoudens kunnen hun energierekening verlagen met een thuisbatterij, maar het blijft onzeker hoe snel ze die kunnen terugverdienen. Dit meldt de Vereniging Eigen Huis (VEH) na een proef onder dertien huizenbezitters met verschillende typen batterijen.

1 uur geleden
Uber moet 8,5 miljoen betalen na seksueel misbruik door chauffeur

PHOENIX (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Uber moet 8,5 miljoen dollar schadevergoeding betalen aan een vrouw die zegt dat ze op 19-jarige leeftijd seksueel is misbruikt door een Uber-chauffeur. Dat heeft een jury in het Amerikaanse Phoenix bepaald.

2 uur geleden