Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney, Nintendo en Unilever blikvangers in nieuwe beursweek

Disney, Nintendo en Unilever blikvangers in nieuwe beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Disney, Nintendo en Unilever weten in de nieuwe beursweek de aandacht op zich gericht. Deze grote bedrijven geven een kijk in de boeken. Dat geldt ook voor onder meer Uber en ABN AMRO. Beleggers krijgen daarnaast weer een reeks economische cijfers om te verwerken. Mogelijk gaan daardoor de zorgen over een recessie weer opspelen of juist meer op de achtergrond raken.

Bij Disney is het onder meer de vraag hoe het gaat met streamingdienst Disney+. Het entertainmentconcern komt als het goed is ook met nieuwe plannen om zijn resultaten te verbeteren. Naar verluidt overweegt Disney meer van zijn films en tv-series aan concurrerende media te verkopen. Daarmee zou de onderneming van haar strategie afstappen om eigen films en series alleen op de eigen platforms aan te bieden.

De resultaten van Nintendo worden waarschijnlijk vooruitgeholpen door de verkoop van de nieuwste Pokémon-games voor de Nintendo Switch. In november werd al bekend dat Pokémon Scarlet en Violet in de eerste drie dagen na uitkomen wereldwijd wel tien miljoen keer over de toonbank waren gegaan.

Uber

Bij Uber zullen beleggers willen weten of het sterke herstel van de taximarkt zich ook in de laatste maanden van vorig jaar heeft doorgezet. In veel landen waren de coronazorgen eerder al afgeschud en stapten mensen weer vaker in de taxi. Tegelijkertijd bleven mensen veel maaltijden bestellen via Uber Eats.

De cijfers van Unilever zijn waarschijnlijk sterk gekleurd door prijsstijgingen. Ook in 2023 zullen de prijzen voor producten als Axe-deodorant, Magnum-ijsjes of afwasmiddel van Cif blijven toenemen, voorspelde topman Alan Jope in oktober al. Dat zei hij nadat Unilever de prijzen in het derde kwartaal in recordtempo had opgeschroefd. Toch was Jope niet bang dat consumenten massaal zouden overstappen op goedkopere huismerken.

ABN AMRO

ABN AMRO is de tweede Nederlandse grootbank die de jaarcijfers presenteert. ING meldde al dat het vorig jaar bijna een kwart minder winst heeft geboekt. Het financiële concern liep onder meer averij op als gevolg van de oorlog in Oekraïne. De hogere rente van de laatste tijd was wel gunstig voor ING, want dat maakt het makkelijker om hogere winstmarges te rekenen over met name spaargeld.

Andere bedrijven die met resultaten komen zijn onder meer AkzoNobel, Siemens en TotalEnergies. Wat betreft economische cijfers springen de Duitse fabrieksorders, Europese winkelverkopen en Nederlandse inflatie eruit. Op de financiële markten zal ook nog worden nagekauwd op de rentebesluiten van de Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB) van vorige week.

Meer uit Financieel

Inspectie: onduidelijk wie over veiligheid uitzendkracht gaat

DEN HAAG (ANP) - Uitzendbureaus en de bedrijven waar uitzendkrachten werken, hebben vaak niet goed afgestemd wie verantwoordelijk is voor de veiligheid en gezondheid van uitzendmedewerkers op hun werkplek. De Arbeidsinspectie constateert dit na onderzoek en een inspectieproject bij uitzendbureaus en inleners. Het is volgens de inspectie lang niet altijd duidelijk wie verantwoordelijk is voor bijvoorbeeld persoonlijke beschermingsmiddelen, instructie, toezicht en toegang tot arbozorg.

8 minuten geleden
Onderzoek: half miljoen banen weg in Duitse industrie sinds 2019

DRESDEN (ANP) - De Duitse industrie heeft sinds 2019 minstens een half miljoen banen verloren, waarbij vooral de autosector hard werd geraakt. Dat meldt het economisch onderzoeksinstituut Ifo. In de Duitse dienstensector kwamen er juist veel banen bij, waaronder in de gezondheids- en ouderenzorg door de vergrijzing.

1 uur geleden
Greenwheels en Check gaan samenwerken en willen verdubbelen

AMSTERDAM/ROTTERDAM (ANP) - Auto-, fiets- en scooterdeelbedrijven Greenwheels en Check gaan nauw samenwerken. De twee merken en hun apps blijven bestaan, maar het personeel gaat wel werken vanuit hetzelfde hoofdkantoor en de voertuigen van de merken worden in beide apps beschikbaar. Zo denkt moederbedrijf Pon de merken sneller te kunnen laten groeien en in de komende jaren het aantal te huren auto's, fietsen en scooters ruim te verdubbelen.

1 uur geleden
Elon Musk wil alle Amerikaanse kinderen aandeel in SpaceX geven

HAWTHORNE (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk zal volgend jaar elk kind in de Verenigde Staten een van zijn aandelen in zijn tech- en ruimtevaartbedrijf SpaceX geven. Dat heeft hij maandag gezegd op X, het socialemediaplatform dat ook van hem is. De aankondiging van Musk volgt op een bericht van het AI-bedrijf Anthropic dat het bedrijf achter chatbot Claude een deel van zijn aandelen wil reserveren voor het algemeen belang.

2 uur geleden
Geen problemen meer op Schiphol na storing paspoortpoortjes

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol loopt alles maandag weer goed door, nadat een storing bij de elektronische paspoortcontroles zondag voor lange rijen zorgde en honderden reizigers hun vlucht misten. "Het is een normale dag", zegt een woordvoerder van de luchthaven.

4 uur geleden
Topman chocolademaker Lindt & Sprüngli opgestapt

KILCHBERG (ANP/DPA) - Topman Adalbert Lechner van de Zwitserse chocolademaker Lindt & Sprüngli is opgestapt vanwege tegenvallende verkopen. Volgens Lindt & Sprüngli is nieuw leiderschap nodig. Lechner stond sinds oktober 2022 aan het hoofd van het bedrijf en werkte al 33 jaar voor Lindt & Sprüngli.

4 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig na nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. Beleggers deden het rustig aan, na het bereiken van een nieuw recordniveau op vrijdag. Flinke verliezen in de Amerikaanse techsector, waardoor de techgraadmeter Nasdaq vrijdag ruim 2 procent lager sloot, zorgden voor wat terughoudendheid.

4 uur geleden