Disney laat medewerkers toch niet verhuizen naar Florida
BURBANK (ANP/RTR) - Entertainmentconcern Disney schrapt plannen om 2000 banen naar Florida te verplaatsen, waardoor een flinke toename van de werkgelegenheid in die Amerikaanse staat niet doorgaat. De aankondiging komt te midden van een almaar heviger wordende strijd tussen Disney en de gouverneur van Florida, Ron DeSantis. Josh D'Amaro, hoofd van de Disney-parken, zei dat "veranderingen in het leiderschap" en "veranderende bedrijfsomstandigheden" Disney ertoe hebben gebracht om van het eerdere voornemen af te zien.
Disney sleepte DeSantis onlangs al voor de rechter. Volgens Disney hebben DeSantis en andere politici uit de staat uit wraak allerlei maatregelen opgelegd aan het bedrijf. Dat begon toen Disney zich uitsprak tegen een wet die het docenten verbood om over seksuele geaardheid te praten. Toen DeSantis de wet, die de bijnaam "Don't say gay"- wet kreeg, ondertekende deed Disney in eerste instantie niets. Dat leverde het bedrijf kritiek op waarna Disney stelde dat het achter de lhbti-gemeenschap stond.
DeSantis besloot vervolgens om een speciale gemeente die door Disney werd bestuurd, de speciale status te ontnemen. DeSantis, die wordt gezien als een belangrijke kandidaat om namens de Republikeinen een gooi naar het presidentschap van de Verenigde Staten te doen, dreigde ook een gevangenis te bouwen bij Disney World en de controle van achtbanen van het Disney-pretpark bij de staat Florida onder te brengen.
De oorspronkelijke beslissing van Disney om werknemers vanuit Californië naar Florida te verhuizen, leidde een paar jaar terug nog tot klachten van veel werknemers die niet zover wilden verhuizen. In een mail die aan de betrokken werknemers is verstuurd richt Disney zich nu ook tot medewerkers die inmiddels al zijn verhuisd. "Voor degenen die al zijn verhuisd, we zullen individueel met u praten over uw situatie, inclusief de mogelijkheid om u terug te verhuizen."
Meer uit Financieel
EDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic gaat mogelijk volgend jaar naar de aandelenbeurs, meldt Financial Times op basis van bronnen. Volgens de zakenkrant heeft Anthropic advocatenkantoor Wilson Sonsini ingehuurd om voorbereidingen te treffen voor een eventuele beursgang die begin volgend jaar al kan plaatsvinden.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie blijft de komende jaren groeien, verwachten economen van Rabobank. Zij voorzien voor dit jaar een groei van 1,7 procent ten opzichte van 2024. Voor volgend jaar en 2027 voorspelt de bank een verdere groei van 1,3 procent per jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.
10 uur geleden