Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney haalt meer omzet uit pretparken, met name internationaal

Disney haalt meer omzet uit pretparken, met name internationaal

BURBANK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal vrijwel evenveel omzet geboekt als in dezelfde periode in 2022. Wel stegen de inkomsten uit de pretparken van het bedrijf, met name buiten de thuismarkt Noord-Amerika. Verder zag Disney het aantal abonnees bij zijn streamingdienst Disney+ iets teruglopen.

De totale omzet kwam uit op 23,5 miljard dollar, omgerekend bijna 22 miljard euro. Ruim 9,1 miljard kwam voor rekening van de pretparken van Walt Disney, 7 procent meer dan een jaar eerder. De inkomstenstijging was het sterkst bij pretparken buiten Noord-Amerika. Daar steeg de omzet met 35 procent tot bijna 1,5 miljard dollar.

Zo zag het Disney meer mensen naar zijn resort in Shanghai komen. Dat park was voor het eerst een heel kwartaal open sinds het opheffen van de strenge coronamaatregelen in China. De omzetstijging in het Hong Kong Disneyland Resort kwam onder meer door de gestegen ticketprijzen. De resultaten voor Disneyland Parijs waren volgens het bedrijf vergelijkbaar met vorig jaar.

Nieuw tijdperk

Naast het exploiteren van pretparken, heeft Disney ook verschillende streamingdiensten. In Nederland is Disney+ een van de bekendste. Zowel in Noord-Amerika als daarbuiten zag het entertainment- en mediabedrijf het aantal abonnees op de dienst met 1 procent op jaarbasis dalen. Ook de inkomsten die deze abonnees opleverden liepen iets terug, tot onder de 6 dollar per abonnee. Volgens Disney komt dat onder meer door aanbiedingen.

Disney maakte dinsdag bekend dat dochteronderneming ESPN samen met Fox en Warner Bros Discovery een gemeenschappelijk streamingplatform voor sport gaat lanceren. Een bijzondere samenwerking, omdat de bedrijven eigenlijk elkaars concurrenten zijn.

"Onze sterke prestaties van het afgelopen kwartaal tonen aan dat we de hoek hebben omgedraaid en een nieuw tijdperk voor ons bedrijf zijn ingegaan, gericht op het versterken van ESPN voor de toekomst, het bouwen van streaming in een winstgevende groeibusiness, het nieuw leven inblazen van onze filmstudio's en het turbochargen van de groei in onze parken", zei Disney-topman Bob Iger in een verklaring bij de resultaten.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

44 minuten geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

2 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

4 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

5 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

6 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

8 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

8 uur geleden