Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney haalt meer omzet uit pretparken, met name internationaal

Disney haalt meer omzet uit pretparken, met name internationaal

BURBANK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal vrijwel evenveel omzet geboekt als in dezelfde periode in 2022. Wel stegen de inkomsten uit de pretparken van het bedrijf, met name buiten de thuismarkt Noord-Amerika. Verder zag Disney het aantal abonnees bij zijn streamingdienst Disney+ iets teruglopen.

De totale omzet kwam uit op 23,5 miljard dollar, omgerekend bijna 22 miljard euro. Ruim 9,1 miljard kwam voor rekening van de pretparken van Walt Disney, 7 procent meer dan een jaar eerder. De inkomstenstijging was het sterkst bij pretparken buiten Noord-Amerika. Daar steeg de omzet met 35 procent tot bijna 1,5 miljard dollar.

Zo zag het Disney meer mensen naar zijn resort in Shanghai komen. Dat park was voor het eerst een heel kwartaal open sinds het opheffen van de strenge coronamaatregelen in China. De omzetstijging in het Hong Kong Disneyland Resort kwam onder meer door de gestegen ticketprijzen. De resultaten voor Disneyland Parijs waren volgens het bedrijf vergelijkbaar met vorig jaar.

Nieuw tijdperk

Naast het exploiteren van pretparken, heeft Disney ook verschillende streamingdiensten. In Nederland is Disney+ een van de bekendste. Zowel in Noord-Amerika als daarbuiten zag het entertainment- en mediabedrijf het aantal abonnees op de dienst met 1 procent op jaarbasis dalen. Ook de inkomsten die deze abonnees opleverden liepen iets terug, tot onder de 6 dollar per abonnee. Volgens Disney komt dat onder meer door aanbiedingen.

Disney maakte dinsdag bekend dat dochteronderneming ESPN samen met Fox en Warner Bros Discovery een gemeenschappelijk streamingplatform voor sport gaat lanceren. Een bijzondere samenwerking, omdat de bedrijven eigenlijk elkaars concurrenten zijn.

"Onze sterke prestaties van het afgelopen kwartaal tonen aan dat we de hoek hebben omgedraaid en een nieuw tijdperk voor ons bedrijf zijn ingegaan, gericht op het versterken van ESPN voor de toekomst, het bouwen van streaming in een winstgevende groeibusiness, het nieuw leven inblazen van onze filmstudio's en het turbochargen van de groei in onze parken", zei Disney-topman Bob Iger in een verklaring bij de resultaten.

Meer uit Financieel

Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

49 minuten geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

1 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

2 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

2 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

2 uur geleden
Bloomberg: wapenfabrikant Destinus overweegt beursgang Amsterdam

VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.

3 uur geleden
Wall Street opent lager, Applied Materials zakt na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.

4 uur geleden