Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney haalt meer omzet uit pretparken, met name internationaal

Disney haalt meer omzet uit pretparken, met name internationaal

BURBANK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal vrijwel evenveel omzet geboekt als in dezelfde periode in 2022. Wel stegen de inkomsten uit de pretparken van het bedrijf, met name buiten de thuismarkt Noord-Amerika. Verder zag Disney het aantal abonnees bij zijn streamingdienst Disney+ iets teruglopen.

De totale omzet kwam uit op 23,5 miljard dollar, omgerekend bijna 22 miljard euro. Ruim 9,1 miljard kwam voor rekening van de pretparken van Walt Disney, 7 procent meer dan een jaar eerder. De inkomstenstijging was het sterkst bij pretparken buiten Noord-Amerika. Daar steeg de omzet met 35 procent tot bijna 1,5 miljard dollar.

Zo zag het Disney meer mensen naar zijn resort in Shanghai komen. Dat park was voor het eerst een heel kwartaal open sinds het opheffen van de strenge coronamaatregelen in China. De omzetstijging in het Hong Kong Disneyland Resort kwam onder meer door de gestegen ticketprijzen. De resultaten voor Disneyland Parijs waren volgens het bedrijf vergelijkbaar met vorig jaar.

Nieuw tijdperk

Naast het exploiteren van pretparken, heeft Disney ook verschillende streamingdiensten. In Nederland is Disney+ een van de bekendste. Zowel in Noord-Amerika als daarbuiten zag het entertainment- en mediabedrijf het aantal abonnees op de dienst met 1 procent op jaarbasis dalen. Ook de inkomsten die deze abonnees opleverden liepen iets terug, tot onder de 6 dollar per abonnee. Volgens Disney komt dat onder meer door aanbiedingen.

Disney maakte dinsdag bekend dat dochteronderneming ESPN samen met Fox en Warner Bros Discovery een gemeenschappelijk streamingplatform voor sport gaat lanceren. Een bijzondere samenwerking, omdat de bedrijven eigenlijk elkaars concurrenten zijn.

"Onze sterke prestaties van het afgelopen kwartaal tonen aan dat we de hoek hebben omgedraaid en een nieuw tijdperk voor ons bedrijf zijn ingegaan, gericht op het versterken van ESPN voor de toekomst, het bouwen van streaming in een winstgevende groeibusiness, het nieuw leven inblazen van onze filmstudio's en het turbochargen van de groei in onze parken", zei Disney-topman Bob Iger in een verklaring bij de resultaten.

Meer uit Financieel

CK Hutchison wil compensatie voor nietige havencontracten Panama

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.

30 minuten geleden
TomTom onderuit op Amsterdamse beurs na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst aan de nieuwe handelsdag begonnen. Navigatiedienstverlener TomTom presenteerde zijn jaar- en kwartaalcijfers en verloor 12 procent aan waarde. Het bedrijf waarschuwde dat het tot 2027 duurt voordat de omzet zal groeien, maar verwacht dit jaar wel de winstgevendheid te verbeteren.

41 minuten geleden
Deel Jumbo-supermarkten in het noorden later open door code rood

VEGHEL (ANP) - Een aantal supermarkten van Jumbo in het noorden van het land gaat woensdag later open omdat er code rood geldt. Om hoeveel supermarkten het precies gaat, weet de woordvoerster niet.

1 uur geleden
Navigatiebedrijf TomTom boekt minder omzet, dringt verlies terug

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het verlies vorig jaar teruggedrongen, terwijl de omzet daalde. Het Amsterdamse bedrijf levert veel technologie aan de auto-industrie en had er last van dat fabrikanten minder auto's produceerden die TomTom van navigatiemiddelen voorziet. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen en de verkoop van lucratievere producten.

2 uur geleden
Inflatie daalt in januari naar 2,4 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in januari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee viel de inflatie veel lager uit dan een maand eerder, toen de prijzen gemiddeld met 2,8 procent stegen.

3 uur geleden
ABN AMRO ziet juridische kwetsbaarheden in nieuwe box 3-stelsel

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.

9 uur geleden
Nieuwe AI-tool jaagt Amerikaanse beleggers de stuipen op het lijf

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.

11 uur geleden