Disney geeft na commotie over wet 5 miljoen dollar aan lhbti'ers
MIAMI (ANP) - Disney gaat 5 miljoen dollar (omgerekend zo'n 4,5 miljoen euro) doneren aan de Human Rights Campaign en andere organisaties om de rechten van lhbti'ers te beschermen. Deze week werd er in Florida een wetsvoorstel aangenomen dat basisscholen verbiedt om het in de les over seksuele oriëntatie of genderidentiteit te hebben. Dat zorgde voor de nodige ophef. Ook Disney kreeg kritiek omdat het bedrijf zich op de vlakte hield in deze kwestie.
Toen er voor het eerst gesproken werd over de zogenoemde Don't Say Gay-wet in Florida, sprak Disney zich in eerste instantie niet hardop uit. Dat was opvallend, aangezien het bedrijf in het verleden vaker steun heeft uitgesproken voor de lhbti-gemeenschap. Woensdag doorbrak topman Bob Chapek de stilte en beloofde hij om de lhbti-gemeenschap alsnog te steunen via deze donatie. Ook zei hij met de republikeinse gouverneur van Florida in gesprek te gaan over "de zorgen" die Disney heeft over de nieuwe wet.
"De gouverneur heeft naar onze zorgen geluisterd en zal met mij en lhbti-leden van ons team in Florida gaan zitten om het hierover te hebben", zei Chapek volgens vakblad Variety tijdens een aandeelhoudersvergadering. In diezelfde meeting werd overigens ook ingestemd met een onderzoek naar de loonkloof tussen afkomst en geslacht binnen het entertainmentbedrijf. Eerder stonden aandeelhouders nog negatief tegenover zo'n onderzoek.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.
48 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.
48 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft dinsdag bruggen en spoorwegen aangevallen in Iran, meldt premier Benjamin Netanyahu. Die zouden worden gebruikt door het Iraanse regime om wapens te vervoeren.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - De pro-Iraanse militie Kataib Hezbollah zegt de ontvoerde Amerikaanse journalist Shelly Kittleson vrij te laten. Zij werd vorige week ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad. De militie eist daarbij dat de journalist Irak direct verlaat. Kittleson schrijft onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties is er niet in geslaagd om een resolutie aan te nemen over het heropenen van de Straat van Hormuz. China heeft zijn vetorecht gebruikt om de resolutie, die was ingediend door Bahrein, te blokkeren.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Mensen in Iran zijn naar bruggen en energiecentrales gekomen uit protest tegen mogelijke aanvallen van de Verenigde Staten en Israël, melden internationale media op basis van beelden van de Iraanse staatstelevisie. De Iraniërs vormen een menselijke ketting rond de bouwwerken, die de Amerikaanse president Donald Trump heeft genoemd als doelwitten voor aanvallen na het verstrijken van zijn deadline.
2 uur geleden