Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney gaat woonwijken ontwikkelen in de Verenigde Staten

Disney gaat woonwijken ontwikkelen in de Verenigde Staten

BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Entertainmentconcern Walt Disney gaat woonwijken ontwikkelen in de Verenigde Staten. Zo heeft het Amerikaanse bedrijf plannen om in de woestijn bij het Californische Rancho Mirage een wijk met landgoederen, eensgezinswoningen en flats te laten verrijzen waar mensen kunnen wonen. Ook zullen er faciliteiten als een hotel komen, plus een soort oase waarin je kan zwemmen. Disney wil er door het jaar heen ook activiteiten voor bijvoorbeeld ontspanning organiseren.

Volgens de onderneming zullen er later in andere delen van het land eveneens dergelijke vastgoedprojecten opgezet worden. Daarvoor roept Disney ook een nieuw bedrijfsonderdeel in het leven, genaamd Storyliving by Disney. Het is de bedoeling dat de experts die de pretparken van Disney hebben ontworpen, ook meewerken aan de aanleg van de nieuwe wijken. Maar of en in hoeverre zo'n wooncomplex straks doordrenkt zal zijn van Disney-branding is nog niet duidelijk. Er zijn ook nog geen financiële details naar buiten gebracht.

Het is niet voor het eerst dat Disney zich op woningen stort. In de jaren negentig ontwikkelde het bedrijf bijvoorbeeld al de plaats Celebration in Florida, waar inmiddels bijna 10.000 mensen wonen. Dat is niet ver van de pretparken van Disney bij Orlando. Voor de eerste nieuwe woonwijk in Californië zal Disney samenwerken met het in Arizona gevestigde DMB Development, dat is gespecialiseerd in het opzetten van dit soort projecten.

Meer uit Financieel

EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

29 minuten geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

2 uur geleden
Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

3 uur geleden
Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

15 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

17 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

18 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

18 uur geleden