Disney gaat vanwege 100e verjaardag samenwerken met Rijksmuseum
AMSTERDAM (ANP) - Disney wordt de komende tijd partner van het Rijksmuseum. De twee partijen gaan ter gelegenheid van de honderdste verjaardag van Disney verschillende projecten ontwikkelen om meer mensen in aanraking te laten komen met de verhalen die zij allebei te vertellen hebben. Dat hebben de twee organisaties zondag bekendgemaakt.
Disney en het Rijksmuseum zullen op korte termijn meer details over de samenwerking delen. Op 16 oktober is het exact een eeuw geleden dat de Walt Disney Company werd opgericht. Vanwege die verjaardag gaat het bedrijf overal ter wereld bijzondere samenwerkingen aan met belangrijke lokale partijen.
"In het museum is er voor iedereen een verhaal", stelt Hendrikje Crebolder, directeur development & media van het Rijksmuseum. "Door de samenwerking met Disney hopen we dat meer families en kinderen deze verhalen zullen ontdekken en hieruit inspiratie halen, net zoals The Walt Disney Company dat al bijna honderd jaar doet. Denk bijvoorbeeld aan de vele klokken, sleutels, kasten en theepotten in hun iconische films, die zijn geïnspireerd op bekende objecten uit de Europese kunst."
Het Rijksmuseum werkt al samen met het blad Donald Duck, dat Disney in Nederland onder licentie heeft gebracht bij mediabedrijf DPG.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
10 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
11 uur geleden