Disney gaat 28.000 medewerkers pretparken VS ontslaan
BURBANK (AFN/BLOOMBERG) - Entertainmentconcern Disney gaat zo'n 28.000 medewerkers van zijn Amerikaanse pretparken ontslaan. Die mensen zaten al tijdelijk thuis omdat de parken al geruime tijd dicht zijn vanwege de coronacrisis of nauwelijks bezoekers trekken. Ongeveer twee derde van de ontslagen medewerkers zijn parttimers, maar er zijn ook managers bij.
Disneys hoofd pretparken Josh D'Amaro noemt de beslissing "hartverscheurend", maar zegt ook dat het "de enige optie is die we hebben gezien de gevolgen van het coronavirus op ons bedrijf". De twee pretparken van Disney in Californië zijn al maanden dicht. In Florida mochten de parken wel al open. Ook op andere plekken ter wereld, zoals in China, Hongkong, Japan en Frankrijk gingen de parken alweer open. Wel zaten daar vaak beperkingen aan voor wat betreft het aantal bezoekers.
In de Verenigde Staten kan een bedrijf zijn medewerkers naar huis sturen zonder ze te ontslaan. Dan hoeft enkel een deel van de sociale lasten te worden doorbetaald. De werknemers die op zo'n zogeheten 'furlough' gestuurd zijn, kunnen dan wel tijdelijk ander werk gaan doen. De nu ontslagen medewerkers krijgen 90 dagen salaris mee.
Bij de Amerikaanse pretparken van Disney werkten voor de uitbraak van corona ruim 100.000 mensen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.
1 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op de beurzen in New York namen maandag een afwachtende houding aan bij het begin van de handel. Dat kwam door de toegenomen onzekerheid rond het Amerikaanse handelsbeleid. Vrijdag veerde Wall Street nog op nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig had verklaard. Trump kondigde daarop meteen een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent. Ook waarschuwde hij dat er de komende maanden nog meer heffingen zouden volgen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement heeft een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten opnieuw uitgesteld. Dit vanwege nieuwe importheffingen die de VS dit weekend aankondigden nadat eerder heffingen waren verboden door het Amerikaanse Hooggerechtshof. De betekenis daarvan voor de handelsdeal is nog onduidelijk, waardoor de commissie een geplande stemming over een deel van de handelsdeal uitstelt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De kosten van de wederopbouw van Oekraïne zijn bijna vier jaar na de inval van Rusland opgelopen tot 588 miljard dollar. Dat meldt de Wereldbank maandag in een rapport, in samenwerking met de Oekraïense regering, de Verenigde Naties en de Europese Commissie. Het bedrag is ruim 12 procent hoger dan een jaar geleden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Handelschef van de Europese Commissie Maroš Šefčovič komt maandag bijeen met de handelsministers van de G7-landen om de nieuwe Amerikaanse importheffingen te bespreken. President Donald Trump legde afgelopen weekend wereldwijde tarieven van 15 procent op, na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof op vrijdag. Dat leidde tot nieuwe onzekerheid.
5 uur geleden