Disney fors lager op Wall Street na bekendmaking kwartaalcijfers
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, na plussen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar de kwartaalcijfers van entertainment- en mediaconcern Walt Disney. Het bedrijf zag het aantal abonnees voor streamingdienst Disney+ met ruim 6 miljoen toenemen.
Het concern meldde ook dat de streamingtak waar Disney+ en Hulu onder vallen, voor het eerst in zijn bestaan winstgevend is. Ook verhoogde het bedrijf de ticketprijzen voor zijn pretparken en werd de winstprognose voor het gehele jaar naar boven bijgesteld. De omzet viel echter wat tegen en het aandeel Disney stond in de vroege handel 8,5 procent in de min.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent hoger op 38.927 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 5193 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 16.375 punten. Op maandag waren plussen tot 1,2 procent te zien door de groeiende hoop dat de Amerikaanse centrale bank dit jaar gaat beginnen met het verlagen van de rente.
Koersdaling Tesla
Tesla verloor 2,4 procent. Volgens de Chinese autobrancheorganisatie gingen de verschepingen van elektrische auto's vanuit de grote Tesla-fabriek in Shanghai in april met 18 procent omlaag op jaarbasis. Tesla heeft in China te kampen met felle concurrentie van met name lokale elektrische autobouwers.
Verder maakte Amazon (plus 0,1 procent) bekend de komende jaren 9 miljard dollar te investeren in het uitbreiden van zijn clouddiensten in Singapore. Door de opkomst van kunstmatige intelligentie is er meer vraag naar clouddiensten van techbedrijven. Microsoft zei onlangs nog miljarden te steken in zijn clouddiensten in Maleisiƫ.
Uber
Uber zakte 0,2 procent. Het platformbedrijf gaat in de VS samenwerken met boodschappenbezorger Instacart. Gebruikers van de Instacart-app kunnen daardoor binnenkort eten bestellen bij restaurants, koeriers van Uber bezorgen die bestellingen vervolgens. Daarmee gaan Instacart en Uber de concurrentiestrijd aan met de in de VS populaire bezorgapp DoorDash. Dat aandeel verloor 1,7 procent.
Data-analysebedrijf Palantir Technologies ging 11,3 procent onderuit na teleurstellende omzetverwachtingen voor het gehele jaar. Palantir levert diensten rond data-analyse aan onder meer inlichtingen- en veiligheidsdiensten.
Dollar- en oliekoers
De euro was 1,0782 dollar waard, tegen 1,0779 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 78,24 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde ook 0,3 procent in prijs, tot 83,05 dollar.
Meer uit Financieel
PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst aan de nieuwe handelsdag begonnen. Navigatiedienstverlener TomTom presenteerde zijn jaar- en kwartaalcijfers en verloor 12 procent aan waarde. Het bedrijf waarschuwde dat het tot 2027 duurt voordat de omzet zal groeien, maar verwacht dit jaar wel de winstgevendheid te verbeteren.
58 minuten geledenVEGHEL (ANP) - Een aantal supermarkten van Jumbo in het noorden van het land gaat woensdag later open omdat er code rood geldt. Om hoeveel supermarkten het precies gaat, weet de woordvoerster niet.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het verlies vorig jaar teruggedrongen, terwijl de omzet daalde. Het Amsterdamse bedrijf levert veel technologie aan de auto-industrie en had er last van dat fabrikanten minder auto's produceerden die TomTom van navigatiemiddelen voorziet. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen en de verkoop van lucratievere producten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in januari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee viel de inflatie veel lager uit dan een maand eerder, toen de prijzen gemiddeld met 2,8 procent stegen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.
12 uur geleden