Disney fors lager op Wall Street na bekendmaking kwartaalcijfers
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, na plussen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar de kwartaalcijfers van entertainment- en mediaconcern Walt Disney. Het bedrijf zag het aantal abonnees voor streamingdienst Disney+ met ruim 6 miljoen toenemen.
Het concern meldde ook dat de streamingtak waar Disney+ en Hulu onder vallen, voor het eerst in zijn bestaan winstgevend is. Ook verhoogde het bedrijf de ticketprijzen voor zijn pretparken en werd de winstprognose voor het gehele jaar naar boven bijgesteld. De omzet viel echter wat tegen en het aandeel Disney stond in de vroege handel 8,5 procent in de min.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent hoger op 38.927 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 5193 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 16.375 punten. Op maandag waren plussen tot 1,2 procent te zien door de groeiende hoop dat de Amerikaanse centrale bank dit jaar gaat beginnen met het verlagen van de rente.
Koersdaling Tesla
Tesla verloor 2,4 procent. Volgens de Chinese autobrancheorganisatie gingen de verschepingen van elektrische auto's vanuit de grote Tesla-fabriek in Shanghai in april met 18 procent omlaag op jaarbasis. Tesla heeft in China te kampen met felle concurrentie van met name lokale elektrische autobouwers.
Verder maakte Amazon (plus 0,1 procent) bekend de komende jaren 9 miljard dollar te investeren in het uitbreiden van zijn clouddiensten in Singapore. Door de opkomst van kunstmatige intelligentie is er meer vraag naar clouddiensten van techbedrijven. Microsoft zei onlangs nog miljarden te steken in zijn clouddiensten in Maleisië.
Uber
Uber zakte 0,2 procent. Het platformbedrijf gaat in de VS samenwerken met boodschappenbezorger Instacart. Gebruikers van de Instacart-app kunnen daardoor binnenkort eten bestellen bij restaurants, koeriers van Uber bezorgen die bestellingen vervolgens. Daarmee gaan Instacart en Uber de concurrentiestrijd aan met de in de VS populaire bezorgapp DoorDash. Dat aandeel verloor 1,7 procent.
Data-analysebedrijf Palantir Technologies ging 11,3 procent onderuit na teleurstellende omzetverwachtingen voor het gehele jaar. Palantir levert diensten rond data-analyse aan onder meer inlichtingen- en veiligheidsdiensten.
Dollar- en oliekoers
De euro was 1,0782 dollar waard, tegen 1,0779 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 78,24 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde ook 0,3 procent in prijs, tot 83,05 dollar.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.
18 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.
21 uur geleden