Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney fors lager op Wall Street na bekendmaking kwartaalcijfers

Disney fors lager op Wall Street na bekendmaking kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, na plussen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar de kwartaalcijfers van entertainment- en mediaconcern Walt Disney. Het bedrijf zag het aantal abonnees voor streamingdienst Disney+ met ruim 6 miljoen toenemen.

Het concern meldde ook dat de streamingtak waar Disney+ en Hulu onder vallen, voor het eerst in zijn bestaan winstgevend is. Ook verhoogde het bedrijf de ticketprijzen voor zijn pretparken en werd de winstprognose voor het gehele jaar naar boven bijgesteld. De omzet viel echter wat tegen en het aandeel Disney stond in de vroege handel 8,5 procent in de min.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent hoger op 38.927 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 5193 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 16.375 punten. Op maandag waren plussen tot 1,2 procent te zien door de groeiende hoop dat de Amerikaanse centrale bank dit jaar gaat beginnen met het verlagen van de rente.

Koersdaling Tesla

Tesla verloor 2,4 procent. Volgens de Chinese autobrancheorganisatie gingen de verschepingen van elektrische auto's vanuit de grote Tesla-fabriek in Shanghai in april met 18 procent omlaag op jaarbasis. Tesla heeft in China te kampen met felle concurrentie van met name lokale elektrische autobouwers.

Verder maakte Amazon (plus 0,1 procent) bekend de komende jaren 9 miljard dollar te investeren in het uitbreiden van zijn clouddiensten in Singapore. Door de opkomst van kunstmatige intelligentie is er meer vraag naar clouddiensten van techbedrijven. Microsoft zei onlangs nog miljarden te steken in zijn clouddiensten in Maleisië.

Uber

Uber zakte 0,2 procent. Het platformbedrijf gaat in de VS samenwerken met boodschappenbezorger Instacart. Gebruikers van de Instacart-app kunnen daardoor binnenkort eten bestellen bij restaurants, koeriers van Uber bezorgen die bestellingen vervolgens. Daarmee gaan Instacart en Uber de concurrentiestrijd aan met de in de VS populaire bezorgapp DoorDash. Dat aandeel verloor 1,7 procent.

Data-analysebedrijf Palantir Technologies ging 11,3 procent onderuit na teleurstellende omzetverwachtingen voor het gehele jaar. Palantir levert diensten rond data-analyse aan onder meer inlichtingen- en veiligheidsdiensten.

Dollar- en oliekoers

De euro was 1,0782 dollar waard, tegen 1,0779 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 78,24 dollar per vat. Een vat Brentolie daalde ook 0,3 procent in prijs, tot 83,05 dollar.

Meer uit Financieel

Bloomberg: OPEC+ houdt vast aan pauze bij productieverhogingen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van volgend jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de productie. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert komend weekend via videoconferentie over de productie.

1 uur geleden
PostNL zet in op laadpleinen voor elektrisch grootvervoer

DEN HAAG (ANP) - PostNL zet de komende jaren in op een landelijk netwerk van laadpleinen in de buurt van verschillende regionale sorteercentra. De laadpleinen worden in eerste instantie gebruikt door de eigen elektrische vrachtwagens van de post- en pakketvervoerder. Op termijn worden de laadpleinen opengesteld voor andere vervoerders.

1 uur geleden
India zegt dat economie die van Japan heeft ingehaald

NEW DELHI (ANP/AFP) - India stelt dat de eigen economie dit jaar voor het eerst groter is dan die van Japan. Het land met de meeste inwoners ter wereld zou daarmee de op drie na grootste economie ter wereld zijn.

1 uur geleden
AEX-index begint licht hoger aan laatste volle handelsdag 2025

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan de laatste volle handelsdag van het jaar. Op woensdag, oudejaarsdag, zijn de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen nog een halve dag open. De beurzen in Frankfurt, Zürich en Milaan blijven dan dicht. Op donderdag 1 januari zijn alle beurzen gesloten.

2 uur geleden
Onderzoeker: grootste stijging lng-export in 2025 in 3 jaar tijd

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde export van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft dit jaar de sterkste stijging in drie jaar tijd laten zien. Dat meldt grondstoffenmarktonderzoeker Kpler. Die stijging kwam vooral doordat meer lng uit Canada en de Verenigde Staten werd geleverd via exportterminals.

3 uur geleden
Meta koopt in China opgericht AI-bedrijf Manus

SINGAPORE (ANP) - Meta koopt het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus, dat een digitale hulp aanbiedt die zelfstandig taken uitvoert. Met de overname haalt het Amerikaanse moederbedrijf van Facebook en Instagram een bedrijf binnen dat met abonnementen geld verdient aan kunstmatige intelligentie.

4 uur geleden
Oliebollenverkoop profiteert van droge en koude jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Bakkers rekenen op een iets betere oliebollenverkoop rond de jaarwisseling door het verwachte koude en droge weer. Volgens Bakker Van Maanen, met tientallen vestigingen in Nederland, kunnen gunstige weersomstandigheden zorgen voor wel 15 tot 20 procent meer verkopen. De wat kleinere keten Meesterbakker Voskamp denkt dat het weer vooral de kwaliteit van de oliebol ten goede komt, omdat die bij droog weer knapperiger blijft dan bij regenachtige omstandigheden.

5 uur geleden