Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney fors in de plus op voorzichtig gestemd Wall Street

Disney fors in de plus op voorzichtig gestemd Wall Street

NEW YORK (ANP) - Disney was maandag een flinke winnaar op de aandelenbeurzen in New York door het nieuws dat voormalig topman Bob Iger per direct terugkeert als baas van het entertainmentconcern. Verder verliep de handel op Wall Street voorzichtig, mede vanwege zorgen bij beleggers over nog strengere coronabeperkingen in China na de eerste sterfgevallen door het virus in het land in zes maanden. Op de oliemarkten was er reuring door tegenstrijdige berichten over de productie van oliekartel OPEC+.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent lager op 33.700,28 punten. De brede S&P 500 ging 0,4 procent omlaag tot 3949,94 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 1,1 procent op 11.024,51 punten.

Het aandeel Disney werd 6,3 procent hoger gezet. Iger neemt de leiding weer over van Bob Chapek die hij zelf als zijn opvolger had geselecteerd. Iger, die ook een grote aandeelhouder van Disney is, was eerder van 2005 tot en met 2020 topman en blijft twee jaar. De terugkeer van Iger volgt op de recente daling van de beurskoers van Disney en tegenvallende winstcijfers.

Macau

Casinobedrijven met activiteiten in het Aziatische gokparadijs Macau hadden last van de vrees voor striktere lockdowns in China. Zo verloren Wynn Resorts, Las Vegas Sands, MGM Resorts International en Melco Resorts & Entertainment tot 8 procent.

Tesla zakte 6,8 procent. Het bedrijf roept in de Verenigde Staten meer dan 300.000 auto's terug vanwege problemen met het achterlicht. Ook is Tesla gevoelig voor lockdowns in China omdat het land een belangrijke markt voor de bouwer van elektrische auto's is.

Amerikaanse olie

De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent op 79,74 dollar en Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 87,26 dollar. Daarmee waren de verliezen wel flink kleiner dan eerder op de dag. Saudi-Arabiƫ ontkende een bericht in zakenkrant The Wall Street Journal dat oliekartel OPEC+ praat over een productieverhoging met een half miljoen vaten per dag. Volgens de Saudi's loopt de huidige productieverlaging door. Oliemaatschappijen Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips leverden tot 2,4 procent in.

Biotechnoloog Imago BioSciences werd 105 procent meer waard. Farmaceut Merck koopt de ontwikkelaar van medicijnen tegen kanker. De totale overnameprijs bedraagt zo'n 1,4 miljard dollar.

De euro noteerde 1,0237 dollar, tegen 1,0239 dollar bij het slot van de handel in Europa.

Meer uit Financieel

FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

6 minuten geleden
Bloomberg: grote vraag naar aandelen SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.

2 uur geleden
AEX sluit met verlies, betalingsverwerker Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.

2 uur geleden
Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

3 uur geleden
Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

4 uur geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

5 uur geleden
Werkgelegenheid VS groeit veel sterker dan verwacht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.

5 uur geleden