Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney fors in de plus op voorzichtig gestemd Wall Street

Disney fors in de plus op voorzichtig gestemd Wall Street

NEW YORK (ANP) - Disney was maandag een flinke winnaar op de aandelenbeurzen in New York door het nieuws dat voormalig topman Bob Iger per direct terugkeert als baas van het entertainmentconcern. Verder verliep de handel op Wall Street voorzichtig, mede vanwege zorgen bij beleggers over nog strengere coronabeperkingen in China na de eerste sterfgevallen door het virus in het land in zes maanden. Op de oliemarkten was er reuring door tegenstrijdige berichten over de productie van oliekartel OPEC+.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent lager op 33.700,28 punten. De brede S&P 500 ging 0,4 procent omlaag tot 3949,94 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 1,1 procent op 11.024,51 punten.

Het aandeel Disney werd 6,3 procent hoger gezet. Iger neemt de leiding weer over van Bob Chapek die hij zelf als zijn opvolger had geselecteerd. Iger, die ook een grote aandeelhouder van Disney is, was eerder van 2005 tot en met 2020 topman en blijft twee jaar. De terugkeer van Iger volgt op de recente daling van de beurskoers van Disney en tegenvallende winstcijfers.

Macau

Casinobedrijven met activiteiten in het Aziatische gokparadijs Macau hadden last van de vrees voor striktere lockdowns in China. Zo verloren Wynn Resorts, Las Vegas Sands, MGM Resorts International en Melco Resorts & Entertainment tot 8 procent.

Tesla zakte 6,8 procent. Het bedrijf roept in de Verenigde Staten meer dan 300.000 auto's terug vanwege problemen met het achterlicht. Ook is Tesla gevoelig voor lockdowns in China omdat het land een belangrijke markt voor de bouwer van elektrische auto's is.

Amerikaanse olie

De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent op 79,74 dollar en Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 87,26 dollar. Daarmee waren de verliezen wel flink kleiner dan eerder op de dag. Saudi-Arabië ontkende een bericht in zakenkrant The Wall Street Journal dat oliekartel OPEC+ praat over een productieverhoging met een half miljoen vaten per dag. Volgens de Saudi's loopt de huidige productieverlaging door. Oliemaatschappijen Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips leverden tot 2,4 procent in.

Biotechnoloog Imago BioSciences werd 105 procent meer waard. Farmaceut Merck koopt de ontwikkelaar van medicijnen tegen kanker. De totale overnameprijs bedraagt zo'n 1,4 miljard dollar.

De euro noteerde 1,0237 dollar, tegen 1,0239 dollar bij het slot van de handel in Europa.

Meer uit Financieel

Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

12 uur geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

19 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

20 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

23 uur geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

1 dag geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

1 dag geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden