Disney fors in de plus op voorzichtig gestemd Wall Street
NEW YORK (ANP) - Disney was maandag een flinke winnaar op de aandelenbeurzen in New York door het nieuws dat voormalig topman Bob Iger per direct terugkeert als baas van het entertainmentconcern. Verder verliep de handel op Wall Street voorzichtig, mede vanwege zorgen bij beleggers over nog strengere coronabeperkingen in China na de eerste sterfgevallen door het virus in het land in zes maanden. Op de oliemarkten was er reuring door tegenstrijdige berichten over de productie van oliekartel OPEC+.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent lager op 33.700,28 punten. De brede S&P 500 ging 0,4 procent omlaag tot 3949,94 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 1,1 procent op 11.024,51 punten.
Het aandeel Disney werd 6,3 procent hoger gezet. Iger neemt de leiding weer over van Bob Chapek die hij zelf als zijn opvolger had geselecteerd. Iger, die ook een grote aandeelhouder van Disney is, was eerder van 2005 tot en met 2020 topman en blijft twee jaar. De terugkeer van Iger volgt op de recente daling van de beurskoers van Disney en tegenvallende winstcijfers.
Macau
Casinobedrijven met activiteiten in het Aziatische gokparadijs Macau hadden last van de vrees voor striktere lockdowns in China. Zo verloren Wynn Resorts, Las Vegas Sands, MGM Resorts International en Melco Resorts & Entertainment tot 8 procent.
Tesla zakte 6,8 procent. Het bedrijf roept in de Verenigde Staten meer dan 300.000 auto's terug vanwege problemen met het achterlicht. Ook is Tesla gevoelig voor lockdowns in China omdat het land een belangrijke markt voor de bouwer van elektrische auto's is.
Amerikaanse olie
De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent op 79,74 dollar en Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 87,26 dollar. Daarmee waren de verliezen wel flink kleiner dan eerder op de dag. Saudi-Arabiƫ ontkende een bericht in zakenkrant The Wall Street Journal dat oliekartel OPEC+ praat over een productieverhoging met een half miljoen vaten per dag. Volgens de Saudi's loopt de huidige productieverlaging door. Oliemaatschappijen Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips leverden tot 2,4 procent in.
Biotechnoloog Imago BioSciences werd 105 procent meer waard. Farmaceut Merck koopt de ontwikkelaar van medicijnen tegen kanker. De totale overnameprijs bedraagt zo'n 1,4 miljard dollar.
De euro noteerde 1,0237 dollar, tegen 1,0239 dollar bij het slot van de handel in Europa.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
59 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
8 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
10 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
20 uur geleden