
Disney en gouverneur Florida blijven ruzieën over Disney World
ANAHEIM (ANP/BLOOMBERG) - De ruzie tussen entertainmentconcern Disney en gouverneur van Florida Ron DeSantis is dinsdag voortgezet. Disney-topman Bob Iger verweet DeSantis, die vermoedelijk een gooi gaat doen naar de Republikeinse nominatie voor het presidentschap, ervan tegen bedrijven te zijn en tegen de belangen van Florida in te gaan. Iger deed zijn uitspraken tijdens de aandeelhoudersvergadering van Disney.
Die volgden op een onderzoek dat DeSantis aankondigde tegen de beslissing van bestuurders van de gemeente in Florida waar Disney World gevestigd is. Die gemeente werd sinds de start van het pretpark bestuurd door Disney. Maar DeSantis nam in februari een wet aan die daar een einde aan moet maken. Vermoedelijk was dat als vergelding voor de kritiek van Disney op een wet die hij aannam die bepaalde dat op scholen geen les mag worden gegeven over seksuele oriëntatie. Die kreeg al snel de bijnaam "Don't say gay"-wet omdat die vooral gericht is op het beperken van gesprekken over homoseksualiteit.
Nadat Disney zijn steun voor de lhbti-gemeenschap had uitgesproken, besloot DeSantis de bijzondere status van het Reedy Creek Improvement District aan te pakken. Dat zorgde al sinds de jaren zestig van de vorige eeuw voor gemeentelijke diensten als politie, brandweer, onderhoud van wegen en ontwikkelingsplannen. Het duurde echter even voordat dit lukte en dat gaf Disney de tijd om tot een creatieve oplossing te komen. In de laatste vergadering voordat een groep door DeSantis aangewezen bestuurders het overnam, beperkten de Disney-bestuurders de autoriteit van het nieuwe bestuur. Belangrijk daarbij is dat ze niets te zeggen hebben over de ontwikkelings- en bouwplannen.
Clausules
Die beperkingen gelden vrijwel tot in de eeuwigheid. Disney koos ervoor om de termijn te zetten op "21 jaar na de dood van de laatst levende nakomeling van koning Charles III van Engeland". Dergelijke clausules dateren uit de 17de eeuw en gingen uit van het idee dat koninklijke families betere gezondheidszorg hadden dan normale mensen.
DeSantis wil nu laten onderzoeken of de topbestuurders van Disney achter de clausule zitten. Volgens hem is die illegaal en moeten de bestuurders aangepakt worden.
Iger op zijn beurt wees erop dat Disney 75.000 mensen aan het werk heeft in Disney World. De komende tien jaar wil het entertainmentconcern daar 17 miljard dollar investeren en 13.000 nieuwe banen creëren, kondigde Iger aan.
Meer uit Buitenland
WERCHTER (ANP) - Het Belgische festival Rock Werchter neemt maatregelen in verband met de verwachte hitte op woensdag. Het muziekfestival begint donderdag, maar de camping gaat al op woensdag open. Ook in België worden temperaturen ruim boven de 30 graden verwacht en daarom verloopt de check-in anders dan voorgaande jaren, laat het festival weten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelt op de deportatie van Tesla-baas Elon Musk, die in Zuid-Afrika is geboren. Het is de jongste escalatie in het conflict tussen de voormalige bondgenoten.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Bijna 20.000 migranten zijn de afgelopen zes maanden in kleine bootjes het Kanaal overgestoken naar het Verenigd Koninkrijk. Dat is een record voor de eerste helft van een jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 170 internationale hulporganisaties roepen gezamenlijk op om een einde te maken aan "het dodelijke Israëlische distributieprogramma" voor hulpgoederen. Ze doelen onder meer op de omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De hulp die Israël nog toelaat zijn plaatsen geworden van "terugkerende slachtpartijen die het internationaal humanitair recht met voeten treden". Volgens Save the Children is Gaza "de dodelijkste plek op aarde voor een kind".
1 uur geledenDORSTEN (ANP/DPA) - Een 16-jarige Oekraïner is gearresteerd in verband met de dood van een 32-jarige Oekraïense vrouw en haar dochter van negentien maanden. Zij werden zondagochtend langs een bospad gevonden in Dorsten, op zo'n 30 kilometer van de grens met de Achterhoek.
2 uur geledenIZJEVSK (ANP/AFP/RTR) - Door een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Izjevsk zijn drie mensen gedood en tientallen gewond geraakt, zeiden de lokale autoriteiten. Izjevsk ligt meer dan 1000 kilometer van Oekraïne.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje heeft de heetste maand juni sinds het begin van de metingen achter de rug. De gemiddelde temperatuur was 23,6 graden, meldt de meteorologische dienst AEMET. Dat is 0,8 graden warmer dan het record uit 2017. Dat record is daarmee "verpulverd", zegt de dienst op basis van voorlopige data.
3 uur geleden