Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney en chipbedrijf Arm flink hoger op Wall Street

Disney en chipbedrijf Arm flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney en de Britse chipontwikkelaar Arm behoorden donderdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beide bedrijven kwamen met beter dan verwachte resultaten. Disney boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar. Ook ligt het bedrijf naar eigen zeggen goed op koers om de kosten dit jaar flink te verlagen.

Disney wist daarbij het verlies bij zijn streamingactiviteiten, waaronder Disney+, fors te verminderen. Ook gaat het bedrijf voor 3 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen en wordt het dividend met 50 procent verhoogd. Het aandeel werd bijna 9 procent hoger gezet.

Arm deed het nog beter en werd meer dan 30 procent meer waard. De Britse chipontwikkelaar, die in september vorig naar de Amerikaanse beurs werd gebracht, overtrof afgelopen kwartaal de verwachtingen van beleggers en analisten. Ook gaf het bedrijf, dat de ontwerpen levert voor chips die in bijna alle smartphones en veel computers zitten, een sterke winstprognose af voor het huidige kwartaal. Arm verwacht daarbij te profiteren van de sterke vraag naar AI-toepassingen.

Nieuw recordniveau

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent in de plus op 38.748 punten. De brede S&P 500-index bleef nagenoeg onveranderd op 4994 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte een fractie tot 15.754 punten. De Nasdaq sloot woensdag op een nieuw recordniveau, mede dankzij koerswinsten van de techbedrijven Nvidia en Microsoft die nieuwe recordstanden bereikten.

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering is uitgekomen op 218.000. Dat was minder dan verwacht.

PayPal

PayPal zakte dik 9 procent na publicatie van de resultaten. Het Amerikaanse betaalbedrijf presteerde in het afgelopen kwartaal beter dan verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen echter tegen.

Harley-Davidson won ruim 2 procent. De fabrikant verkocht afgelopen kwartaal minder motorfietsen en zag de omzet daardoor harder dan verwacht afnemen. De winst daalde daarentegen minder sterk dan gevreesd.

Sigarettenfabrikant Philip Morris, die ook met cijfers kwam, ging circa 1 procent omlaag. Snap verloor daarnaast 4 procent. Het moederbedrijf van de populaire app Snapchat raakte een dag eerder al bijna 35 procent aan beurswaarde kwijt na tegenvallende resultaten en vooruitzichten.

Meer uit Financieel

Ondernemers slechter bestand tegen inkomensverlies dan werknemers

DEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien ondernemers kunnen hun vaste kosten twee jaar lang blijven betalen na een inkomensdaling door baanverlies of arbeidsongeschiktheid. Werknemers lukt dat beter, blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Zelfstandigen zijn daarmee financieel kwetsbaarder dan werknemers, concludeert de belangrijke adviseur van het kabinet.

1 uur geleden
Netflix denkt ondanks hogere kosten winstgevender te worden

LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.

6 uur geleden
Trumps Groenland-escalatie jaagt Wall Street schrik aan

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.

7 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood van baby die Nestlé-voeding kreeg

PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.

7 uur geleden
Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

11 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

11 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

12 uur geleden