Disney en chipbedrijf Arm flink hoger op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney en de Britse chipontwikkelaar Arm behoorden donderdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beide bedrijven kwamen met beter dan verwachte resultaten. Disney boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar. Ook ligt het bedrijf naar eigen zeggen goed op koers om de kosten dit jaar flink te verlagen.
Disney wist daarbij het verlies bij zijn streamingactiviteiten, waaronder Disney+, fors te verminderen. Ook gaat het bedrijf voor 3 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen en wordt het dividend met 50 procent verhoogd. Het aandeel werd bijna 9 procent hoger gezet.
Arm deed het nog beter en werd meer dan 30 procent meer waard. De Britse chipontwikkelaar, die in september vorig naar de Amerikaanse beurs werd gebracht, overtrof afgelopen kwartaal de verwachtingen van beleggers en analisten. Ook gaf het bedrijf, dat de ontwerpen levert voor chips die in bijna alle smartphones en veel computers zitten, een sterke winstprognose af voor het huidige kwartaal. Arm verwacht daarbij te profiteren van de sterke vraag naar AI-toepassingen.
Nieuw recordniveau
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent in de plus op 38.748 punten. De brede S&P 500-index bleef nagenoeg onveranderd op 4994 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte een fractie tot 15.754 punten. De Nasdaq sloot woensdag op een nieuw recordniveau, mede dankzij koerswinsten van de techbedrijven Nvidia en Microsoft die nieuwe recordstanden bereikten.
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering is uitgekomen op 218.000. Dat was minder dan verwacht.
PayPal
PayPal zakte dik 9 procent na publicatie van de resultaten. Het Amerikaanse betaalbedrijf presteerde in het afgelopen kwartaal beter dan verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen echter tegen.
Harley-Davidson won ruim 2 procent. De fabrikant verkocht afgelopen kwartaal minder motorfietsen en zag de omzet daardoor harder dan verwacht afnemen. De winst daalde daarentegen minder sterk dan gevreesd.
Sigarettenfabrikant Philip Morris, die ook met cijfers kwam, ging circa 1 procent omlaag. Snap verloor daarnaast 4 procent. Het moederbedrijf van de populaire app Snapchat raakte een dag eerder al bijna 35 procent aan beurswaarde kwijt na tegenvallende resultaten en vooruitzichten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde vrijdag licht op na het zware koersverlies een dag eerder. Heijmans werd hoger gezet na goed ontvangen jaarresultaten van de bouwer. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen terrein dankzij sterke resultaten en vooruitzichten van de Amerikaanse branchegenoot Applied Materials.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - ASN Bank heeft zijn winst vorig jaar flink opgevoerd. Dat is echter vooral te danken aan incidentele posten. Volgens topman Roland Boekhout zit het financiële concern, dat voorheen bekendstond als de Volksbank, nog altijd in een overgangsfase. Hij verwacht later dit jaar klaar te zijn met de grote reorganisatie waarbij vele honderden banen verdwijnen. In de loop van 2027 wil de staatsbank ook dossiers als anti-witwascontroles en risicobeheer volledig op orde hebben.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar PostNL naar de eerdere overname van rivaal Sandd. Over het samengaan van de postbedrijven is al jaren juridisch gesteggeld. In december oordeelde het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) dat de ACM in 2019 terecht de vergunning voor de overname had geweigerd. Daarom duikt de toezichthouder nu opnieuw in de zaak.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dit jaar dat het aantal reizigers verder toeneemt. De luchthaven rekent op 68 miljoen tot 72 miljoen reizigers. Daarmee zou het aantal voor het eerst weer uit kunnen komen boven het niveau van voor de coronaperiode. In 2019 werd een recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door de luchthaven.
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft vorig jaar iets minder nieuwe woningen verkocht. Het bedrijf wijst er in zijn jaarresultaten op dat de krapte op de huizenmarkt in 2025 "onverminderd groot" bleef. Wel zijn de orders voor nieuwe huizen het afgelopen jaar meer waard geworden. Heijmans verwacht dat de "sterke" financiële prestaties in 2026 aanhouden.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/DPA) - De Verenigde Staten en Taiwan hebben na maandenlange onderhandelingen een handelsakkoord getekend. Volgens de overeenkomst worden de Amerikaanse importheffingen op Taiwanese goederen verlaagd naar 15 procent. Ook gaat Taiwan voor ruim 44 miljard dollar aan vloeibaar gemaakt aardgas (lng) en ruwe olie van de VS kopen. De overeenkomst moet nog goedkeuring krijgen van het Taiwanese parlement.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan de importheffingen op verschillende staal- en aluminiumproducten te verlagen. Dat meldde de Britse zakenkrant Financial Times vrijdag op basis van bronnen.
2 uur geleden