Disney en chipbedrijf Arm flink hoger op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney en de Britse chipontwikkelaar Arm behoorden donderdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beide bedrijven kwamen met beter dan verwachte resultaten. Disney boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar. Ook ligt het bedrijf naar eigen zeggen goed op koers om de kosten dit jaar flink te verlagen.
Disney wist daarbij het verlies bij zijn streamingactiviteiten, waaronder Disney+, fors te verminderen. Ook gaat het bedrijf voor 3 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen en wordt het dividend met 50 procent verhoogd. Het aandeel werd bijna 9 procent hoger gezet.
Arm deed het nog beter en werd meer dan 30 procent meer waard. De Britse chipontwikkelaar, die in september vorig naar de Amerikaanse beurs werd gebracht, overtrof afgelopen kwartaal de verwachtingen van beleggers en analisten. Ook gaf het bedrijf, dat de ontwerpen levert voor chips die in bijna alle smartphones en veel computers zitten, een sterke winstprognose af voor het huidige kwartaal. Arm verwacht daarbij te profiteren van de sterke vraag naar AI-toepassingen.
Nieuw recordniveau
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent in de plus op 38.748 punten. De brede S&P 500-index bleef nagenoeg onveranderd op 4994 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte een fractie tot 15.754 punten. De Nasdaq sloot woensdag op een nieuw recordniveau, mede dankzij koerswinsten van de techbedrijven Nvidia en Microsoft die nieuwe recordstanden bereikten.
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering is uitgekomen op 218.000. Dat was minder dan verwacht.
PayPal
PayPal zakte dik 9 procent na publicatie van de resultaten. Het Amerikaanse betaalbedrijf presteerde in het afgelopen kwartaal beter dan verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen echter tegen.
Harley-Davidson won ruim 2 procent. De fabrikant verkocht afgelopen kwartaal minder motorfietsen en zag de omzet daardoor harder dan verwacht afnemen. De winst daalde daarentegen minder sterk dan gevreesd.
Sigarettenfabrikant Philip Morris, die ook met cijfers kwam, ging circa 1 procent omlaag. Snap verloor daarnaast 4 procent. Het moederbedrijf van de populaire app Snapchat raakte een dag eerder al bijna 35 procent aan beurswaarde kwijt na tegenvallende resultaten en vooruitzichten.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
7 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden