Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney daalt na onverwachte winst op lichtgroen Wall Street

Disney daalt na onverwachte winst op lichtgroen Wall Street

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Disney werd vrijdag 1,7 procent lager gezet op Wall Street. Het bedrijf had een dag eerder een onverwachte winst in het slotkwartaal van 2020 laten zien. Bovendien groeiden de verschillende streamingdiensten van het bedrijf, zoals Disney+, ESPN+ en Hulu, zeer snel. Verschillende analisten menen dat de sterk gestegen aantallen streamingabonnees al in de prijs van het aandeel verwerkt waren.

De grote beursgraadmeters op Wall Street eindigden wel in het groen. De Dow-Jonesindex steeg 0,1 procent tot 31.458,40 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,5 procent tot 3934,83 punten en ook techbeurs Nasdaq dikte 0,5 procent aan, tot 14.095,47 punten.

Behalve Disney kwam reisboekingssite Expedia ook met cijfers, die nog lager uitvielen dan werd verwacht. Expedia, dat zwaar te lijden heeft van de vele reisbeperkingen die er wereldwijd gelden vanwege het coronavirus, werd 2,3 procent lager gezet.

Trivago

Hotelboekingssite Trivago schoot daarentegen 23,6 procent omhoog en stond gedurende de dag nog veel hoger. In januari werd het aandeel ook al eens ruim 50 procent meer waard tijdens één handelsdag, wat toen mogelijk te maken had met Reddit-beleggers die massaal aandelen kochten.

Chipmaker Nvidia leverde 1,9 procent in. Diverse andere techbedrijven zoals Google, Microsoft en Broadcomm hebben volgens persbureau Bloomberg hun bezwaren tegen de overname van chipontwerper Arm door Nvidia kenbaar gemaakt bij toezichthouder FTC.

CureVac

Vaccinmaker CureVac steeg 2,1 procent nadat bekend was geworden dat het Europees geneesmiddelenbureau (EMA) de vroege resultaten van zijn vaccintests al bekijkt. Ook branchegenoten Moderna (plus 0,2 procent) en Pfizer (plus 0,8 procent) waren in het nieuws. De Verenigde Staten kopen bij beide bedrijven nog eens 100 miljoen extra vaccins.

Amerikaanse olie werd 2,3 procent meer waard op 59,61 dollar per vat. Brent-olie werd 2,4 procent duurder en kostte 62,58 dollar per vat.

De euro was 1,2120 dollar waard. Bij het slot van de Europese beurzen was dat nog 1,2127 dollar.

Meer uit Financieel

China legt voorlopige heffingen op bepaalde zuivelproducten EU op

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.

1 uur geleden
AEX-index begint licht hoger aan verkorte handelsweek voor kerst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

2 uur geleden
Kweekvleesmaker Meatable houdt na geldproblemen op te bestaan

LEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.

3 uur geleden
Koperprijs naar nieuw record van bijna 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriële metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.

3 uur geleden
Supermarkten stunten rond kerst meer met vlees, zegt Wakker Dier

AMSTERDAM (ANP) - Supermarkten stunten in aanloop naar kerst ruim drie keer zoveel met vlees als in een gemiddelde week, meldt stichting Wakker Dier. De organisatie spitte de kerstfolders door van de tien grootste supermarktketens. Als het aan die bedrijven ligt, wordt dit jaar weer vooral veel gegourmet tijdens de feestdagen. Gourmetvlees komt veel voor in de folders en is goed voor bijna een kwart van alle vleesaanbiedingen, stelt de stichting die opkomt voor het dierenwelzijn in de veehouderij.

3 uur geleden
Nederlandse bedrijfsinvesteringen lopen licht terug

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.

4 uur geleden
Nederland grootste exporteur van kerstartikelen in EU, zegt CBS

DEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.

5 uur geleden