Disney daalt na onverwachte winst op lichtgroen Wall Street
NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Disney werd vrijdag 1,7 procent lager gezet op Wall Street. Het bedrijf had een dag eerder een onverwachte winst in het slotkwartaal van 2020 laten zien. Bovendien groeiden de verschillende streamingdiensten van het bedrijf, zoals Disney+, ESPN+ en Hulu, zeer snel. Verschillende analisten menen dat de sterk gestegen aantallen streamingabonnees al in de prijs van het aandeel verwerkt waren.
De grote beursgraadmeters op Wall Street eindigden wel in het groen. De Dow-Jonesindex steeg 0,1 procent tot 31.458,40 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,5 procent tot 3934,83 punten en ook techbeurs Nasdaq dikte 0,5 procent aan, tot 14.095,47 punten.
Behalve Disney kwam reisboekingssite Expedia ook met cijfers, die nog lager uitvielen dan werd verwacht. Expedia, dat zwaar te lijden heeft van de vele reisbeperkingen die er wereldwijd gelden vanwege het coronavirus, werd 2,3 procent lager gezet.
Trivago
Hotelboekingssite Trivago schoot daarentegen 23,6 procent omhoog en stond gedurende de dag nog veel hoger. In januari werd het aandeel ook al eens ruim 50 procent meer waard tijdens één handelsdag, wat toen mogelijk te maken had met Reddit-beleggers die massaal aandelen kochten.
Chipmaker Nvidia leverde 1,9 procent in. Diverse andere techbedrijven zoals Google, Microsoft en Broadcomm hebben volgens persbureau Bloomberg hun bezwaren tegen de overname van chipontwerper Arm door Nvidia kenbaar gemaakt bij toezichthouder FTC.
CureVac
Vaccinmaker CureVac steeg 2,1 procent nadat bekend was geworden dat het Europees geneesmiddelenbureau (EMA) de vroege resultaten van zijn vaccintests al bekijkt. Ook branchegenoten Moderna (plus 0,2 procent) en Pfizer (plus 0,8 procent) waren in het nieuws. De Verenigde Staten kopen bij beide bedrijven nog eens 100 miljoen extra vaccins.
Amerikaanse olie werd 2,3 procent meer waard op 59,61 dollar per vat. Brent-olie werd 2,4 procent duurder en kostte 62,58 dollar per vat.
De euro was 1,2120 dollar waard. Bij het slot van de Europese beurzen was dat nog 1,2127 dollar.
Meer uit Financieel
MANILLA (ANP/RTR/DPA) - China is boos over militaire oefeningen van de Verenigde Staten, de Filipijnen en voor het eerst ook Japan. "De komst van troepen van buiten schept verdeeldheid en confrontatie", waarschuwt China.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil kijken hoe het de verdeling van vliegtuigbrandstof in de EU kan "optimaliseren", meldt Bloomberg op basis van concept-energiemaatregelen die het heeft ingezien. De Europese Commissie presenteert woensdag een pakket energiemaatregelen vanwege de hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoopgolf van huurwoningen neemt nauwelijks af, ondanks versoepelingen van de Wet betaalbare huur die de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) Elanor Boekholt-O'Sullivan heeft aangekondigd. Dat zegt Vastgoed Belang, de belangenvereniging voor particuliere verhuurders, na onderzoek onder ruim 1100 verhuurders naar aanleiding van die aangekondigde versoepelingen.
33 minuten geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Duitse industrie verwacht dit jaar geen groei van de productie meer, mede door de oorlog in het Midden-Oosten die voor onzekerheid bij bedrijven zorgt. Dat heeft de industriële lobbygroep BDI maandag gezegd. Voor dit jaar wordt nu hoogstens op stagnatie van de industriële productie in de grootste economie van Europa gerekend door de BDI, voluit Bundesverband der Deutschen Industrie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel FonQ kan rekenen op veel interesse van partijen voor een doorstart. Dat melden de curatoren in het eerste faillissementsverslag. Om hoeveel geïnteresseerden het gaat, melden de curatoren niet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse uitstoot van CO2 is in 2025 met 2,3 procent gestegen tot 72 megaton. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) in zijn jaarverslag. Volgens de NEa kwam die stijging vooral doordat de energiesector meer uitstootte omdat meer elektriciteit werd geproduceerd voor export naar het buitenland.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Rusland manipuleert systematisch economische gegevens om de westerse bondgenoten van Oekraïne te misleiden. Zo willen de Russen hen laten geloven dat hun economie de druk van oorlogsuitgaven en westerse sancties kan doorstaan. Dat heeft Thomas Nilsson, het hoofd van de Zweedse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, gezegd in een interview met de Financial Times.
2 uur geleden