Disney benoemt voor het eerst vrouwelijke voorzitter bestuur
BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst in de 98-jarige geschiedenis van het Amerikaanse Walt Disney krijgt het entertainment- en mediaconcern een vrouwelijke voorzitter van het bestuur. Susan Arnold, die al veertien jaar in het bestuur van Disney zit, neemt de voorzittershamer over van Bob Iger.
Bob Iger stopte in 2020 al als topman van Disney en werd opgevolgd door Bob Chapek. Hij bleef nog bijna twee jaar aan als voorzitter van Disney, maar maakt eind dit jaar plaats voor Arnold. "In deze nieuwe rol als voorzitter van het bestuur kijk ik er naar uit de langetermijnbelangen van Disney's aandeelhouders te vertegenwoordigen en nauw samen te werken met Bob Chapek", aldus Arnold in een verklaring.
Iger was sinds 2005 de hoogste baas bij Disney. Onder zijn bewind werd onder meer Lucasfilm overgenomen, waardoor Disney de rechten op de Star Wars-franchise en Indiana Jones in handen kreeg. Iger is ook de grote man achter het inlijven van de entertainmenttak van 21st Century Fox, waarmee tientallen miljarden dollars gemoeid waren. Zijn vertrek betekent het einde van een tijdperk voor Disney.
De 67-jarige Arnold bekleedde eerder functies bij consumentengoederenfabrikant Procter & Gamble, fastfoodketen McDonald's en de internationale investeringsmaatschappij Carlyle.
Meer uit Financieel
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel in Nederland heeft een manier gevonden om staal te leveren aan de Verenigde Staten tegen lagere importheffingen. Door een constructie met een Brits zusterbedrijf valt het Nederlandse staal onder een lagere Amerikaanse importheffing. Dat bevestigt een woordvoerder van het bedrijf na berichtgeving van Politico.
1 minuut geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil voor de zomer een financieel steunpakket hebben voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge prijzen voor kunstmest. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag in een zogeheten Actieplan voor kunstmest.
23 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een minderheid van ongeveer 13 procent van de aandeelhouders van Shell heeft voor een voorstel gestemd dat het olie- en gasbedrijf oproept een strategie te ontwikkelen voor een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het groene beleggerscollectief Follow This diende het voorstel in en verwijst naar scenario's waarin klimaatbeleid tot minder vraag naar olie en gas leidt.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de inflatie. De olieprijzen daalden door het uitstel van een geplande Amerikaanse militaire aanval op Iran. De Amerikaanse president Donald Trump zei de aanval te hebben uitgesteld op verzoek van bondgenoten in het Midden-Oosten om de onderhandelingen met Iran te kunnen voortzetten.
25 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.
2 uur geleden