Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diskwalificatie voor windsurfer Badloe, Bouwmeester voorin

Diskwalificatie voor windsurfer Badloe, Bouwmeester voorin

ENOSHIMA (ANP) - Windsurfer Kiran Badloe is gediskwalificeerd in de vijfde race van de Olympische Spelen in de RS:X-klasse. De Italianen hadden een protest ingediend omdat Badloe zijn Italiaanse tegenstander Mattia Camboni niet genoeg ruimte zou hebben gegeven bij een bovenboei. Badloe was van mening van wel en zag het ook niet als een duidelijke fout. Maar de jury oordeelde anders.

Badloe finishte in de race als tweede, net voor Camboni. De Italiaan gaat nu aan de leiding, Badloe zakt naar de derde plaats. De Nederlander kan de diskwalificatie wel wegstrepen als slechtste resultaat. De uitsluiting was een tegenvaller voor Badloe na een voor hem goede dag.

Na haar teleurstellende start op de openingsdag meldde ook Marit Bouwmeester zich maandag voorin. In de vierde race eindigde ze als tweede en staat nu vijfde in de tussenstand. Lilian de Geus presteerde opnieuw wisselvallig in de RS:X-klasse. Na zes races staat de regerend wereldkampioene zevende in de tussenstand.

Lastige omstandigheden

Badloe keek voor zijn straf met een goed gevoel terug op zijn tweede dag. "Het waren hele lastige omstandigheden. We gingen wat later het water op en dan zie je dat de wind wat instabieler wordt. Het waren twee goede races en eentje wat minder, maar nog steeds is het oké." De favoriet om zijn voormalige trainingsgenoot Dorian van Rijsselberghe op te volgen als olympisch kampioen heeft dinsdag een rustdag. Daarna wachten nog zes races en de medalrace. "Ik ga even helemaal niks doen. Even een beetje bijslapen. Ik hoop dat we ons een beetje kunnen vermaken, want het zijn lange dagen hier."

Bouwmeester begon de tweede dag met de zevende plaats in de derde race. In de race daarna ging ze enige tijd aan de leiding, maar moest uiteindelijk de Griekse Vasileia Karachaliou voor zich dulden. Ze was een stuk positiever dan na haar moeilijke start in het water rond het eiland Enoshima. "Ik was vandaag ietsjes meer mezelf. Gister vond ik niet slecht. Ik heb een paar fouten gemaakt en die zijn heel hard gestraft. Maar het overviel mij wel dat we geen voorbereiding hadden. De wind is zo uitdagend, je weet het gewoon niet.

Medaillestrijd

Bouwmeester gaat de komende dagen vol de strijd aan. "Er komen nog meer moeilijke dagen aan. Ik ga alles geven wat ik heb en dan zie ik wel wat eruit komt."

De Geus heeft zich nog niet in de strijd om de medailles kunnen mengen. De Geus begon de tweede dag met de achtste plaats in de vierde race. In de vijfde race verbeterde ze zichzelf door als derde te finishen. Maar ze sloot de dag af met de elfde plek. "Ik had idee dat ik steeds net te vroeg of te laat was. Dat scheelde heel veel punten. Ik hoop dat ik kan herstellen en nog een paar mooie races kan neerzetten. Ik moet een stukje scherper, agressiever zijn en beter kijken zodat ik niet de windvlaag mis. Ik heb op zich nog wel lange week te gaan. Ik hoop dat ik dichterbij kan komen."

Meer uit Sport

Darter Nijman ronde verder bij World Series Finals

AMSTERDAM (ANP) - Wessel Nijman heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de World Series of Darts Finals. De 26-jarige Noord-Hollander versloeg in de AFAS Live in Amsterdam de 57-jarige Australiër Simon Whitlock met 6-4.

32 minuten geleden
Reinderink volgende Nederlandse ritwinnaar in Ronde van Luxemburg

DIEKIRCH (ANP/BELGA) - Pepijn Reinderink heeft voor het volgende Nederlandse dagsucces gezorgd in de Ronde van Luxemburg. De 24-jarige Nederlander van Soudal Quick-Step was de snelste in de derde etappe, een rit over 179,6 kilometer van Wiltz naar Diekirch. Reinderink won na een solo van 7 kilometer.

2 uur geleden
Griekspoor overtuigt tegen Mejía en zet tennissers op 2-0

DEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn in de Davis Cup dicht bij een plek in de eerste ronde van de Qualifiers van volgend jaar. Tallon Griekspoor won in de Maaspoort van Den Bosch overtuigend van de Colombiaan Nicolás Mejía in twee sets (6-2 6-4) en zette het team van captain Paul Haarhuis op een voorsprong van 2-0.

3 uur geleden
UEFA en CONCACAF eisen onderzoek naar reserves FIFA

NYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Čeferin en CONCACAF-voorzitter Victor Montagliani eisen een onafhankelijk onderzoek naar de financiële reserves van wereldvoetbalbond FIFA. Ook doen ze een voorstel om in de periode van 2027 tot en met 2030 minstens 10 miljoen dollar (ruim 8,7 miljoen euro) beschikbaar te stellen aan elk van de 211 aangesloten nationale voetbalbonden. Dat schrijven ze vrijdag in een brief aan FIFA-voorzitter Gianni Infantino.

3 uur geleden
Van de Zandschulp zet Davis Cup-team moeizaam op 1-0

DEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft het Nederlandse tennisteam op voorsprong gezet tegen Colombia in de Davis Cup. Hij won in de Maaspoort van Den Bosch met de nodige moeite de eerste partij van de landenstrijd in drie sets van Johan Alexander Rodriguez: 4-6 6-1 7-5.

4 uur geleden
Motorcoureur Veijer breekt sleutelbeen bij training GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer mist de Moto2-race bij de Grote Prijs van Oostenrijk dit weekend. De 21-jarige Nederlander heeft bij een crash tijdens de eerste vrije training een gebroken sleutelbeen opgelopen. Dat maakte zijn team Red Bull KTM Ajo bekend op X.

7 uur geleden
Wielrenster Wiebes voegt zich bij vaste kern voor EK wielrennen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam heeft Lorena Wiebes geselecteerd voor de EK wielrennen van volgende maand in het Sloveense Ljubljana. Naast de topsprintster neemt Ten Dam dezelfde zeven vrouwen mee die eind september uitkomen op de WK in Montreal.

8 uur geleden