Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diskwalificatie voor windsurfer Badloe, Bouwmeester voorin

Diskwalificatie voor windsurfer Badloe, Bouwmeester voorin

ENOSHIMA (ANP) - Windsurfer Kiran Badloe is gediskwalificeerd in de vijfde race van de Olympische Spelen in de RS:X-klasse. De Italianen hadden een protest ingediend omdat Badloe zijn Italiaanse tegenstander Mattia Camboni niet genoeg ruimte zou hebben gegeven bij een bovenboei. Badloe was van mening van wel en zag het ook niet als een duidelijke fout. Maar de jury oordeelde anders.

Badloe finishte in de race als tweede, net voor Camboni. De Italiaan gaat nu aan de leiding, Badloe zakt naar de derde plaats. De Nederlander kan de diskwalificatie wel wegstrepen als slechtste resultaat. De uitsluiting was een tegenvaller voor Badloe na een voor hem goede dag.

Na haar teleurstellende start op de openingsdag meldde ook Marit Bouwmeester zich maandag voorin. In de vierde race eindigde ze als tweede en staat nu vijfde in de tussenstand. Lilian de Geus presteerde opnieuw wisselvallig in de RS:X-klasse. Na zes races staat de regerend wereldkampioene zevende in de tussenstand.

Lastige omstandigheden

Badloe keek voor zijn straf met een goed gevoel terug op zijn tweede dag. "Het waren hele lastige omstandigheden. We gingen wat later het water op en dan zie je dat de wind wat instabieler wordt. Het waren twee goede races en eentje wat minder, maar nog steeds is het oké." De favoriet om zijn voormalige trainingsgenoot Dorian van Rijsselberghe op te volgen als olympisch kampioen heeft dinsdag een rustdag. Daarna wachten nog zes races en de medalrace. "Ik ga even helemaal niks doen. Even een beetje bijslapen. Ik hoop dat we ons een beetje kunnen vermaken, want het zijn lange dagen hier."

Bouwmeester begon de tweede dag met de zevende plaats in de derde race. In de race daarna ging ze enige tijd aan de leiding, maar moest uiteindelijk de Griekse Vasileia Karachaliou voor zich dulden. Ze was een stuk positiever dan na haar moeilijke start in het water rond het eiland Enoshima. "Ik was vandaag ietsjes meer mezelf. Gister vond ik niet slecht. Ik heb een paar fouten gemaakt en die zijn heel hard gestraft. Maar het overviel mij wel dat we geen voorbereiding hadden. De wind is zo uitdagend, je weet het gewoon niet.

Medaillestrijd

Bouwmeester gaat de komende dagen vol de strijd aan. "Er komen nog meer moeilijke dagen aan. Ik ga alles geven wat ik heb en dan zie ik wel wat eruit komt."

De Geus heeft zich nog niet in de strijd om de medailles kunnen mengen. De Geus begon de tweede dag met de achtste plaats in de vierde race. In de vijfde race verbeterde ze zichzelf door als derde te finishen. Maar ze sloot de dag af met de elfde plek. "Ik had idee dat ik steeds net te vroeg of te laat was. Dat scheelde heel veel punten. Ik hoop dat ik kan herstellen en nog een paar mooie races kan neerzetten. Ik moet een stukje scherper, agressiever zijn en beter kijken zodat ik niet de windvlaag mis. Ik heb op zich nog wel lange week te gaan. Ik hoop dat ik dichterbij kan komen."

Meer uit Sport

Colapinto ook in 2027 net als Gasly bij F1-team Alpine

ENSTONE (ANP) - Autocoureur Franco Colapinto rijdt ook volgend seizoen voor de Formule 1-renstal Alpine. De 23-jarige Argentijn heeft zijn contract met het team verlengd, meldt Alpine.

14 minuten geleden
Wielrenner Eenkhoorn tot eind 2028 bij Soudal Quick-Step

WEVELGEM (ANP) - Pascal Eenkhoorn rijdt tot eind 2028 bij Soudal Quick-Step. De 29-jarige wielrenner heeft zijn contract bij de Belgische WorldTour-formatie, die volgend jaar verdergaat als Soudal Safety Jogger, met twee jaar verlengd.

2 uur geleden
Wereldrecordhouder Sawe meldt zich af voor marathon Berlijn

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Keniaanse marathonloper Sabastian Sawe heeft zich vanwege een blessure afgemeld voor de marathon van Berlijn eind september. De 31-jarige Keniaan liep afgelopen april tijdens de marathon van Londen als eerste officieel onder de magische grens van 2 uur (1.59.30).

3 uur geleden
Tsjechen Muchová en Menšík winnen gemengd dubbel US Open

NEW YORK (ANP) - Tennissers Karolina Muchová en Jakub Menšík hebben het gemengd dubbelspel van de US Open gewonnen. Het Tsjechische koppel versloeg in de finale de Zwitserse Belinda Bencic en de Italiaan Flavio Cobolli in de supertiebreak: 5-3 1-6 10-6.

5 uur geleden
Brit Fery beëindigt opmars Nederlandse tennisser Röttgering

WINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Mees Röttgering is uitgeschakeld bij het ATP-toernooi in Winston-Salem in de Verenigde Staten. De 19-jarige Nederlander moest in de derde ronde zijn meerdere erkennen in de als vierde geplaatste Brit Arthur Fery, die hem met 6-3 6-3 aan de kant zette.

15 uur geleden
Tennisster Rus te sterk voor Lamens in kwalificatie US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft het Nederlandse onderonsje tegen Suzan Lamens in de tweede kwalificatieronde van de US Open met 6-3 6-4 gewonnen. Ze treft in de derde en laatste ronde de Zwitserse Susan Bandecchi.

15 uur geleden
Wielrenner Brennan sprint naar tweede zege in Vuelta

ROQUETES (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft de vijfde etappe van de Vuelta gewonnen. De 21-jarige Brit van Visma-Lease a Bike was na ruim 173 kilometer tussen Falset en Roquetes de snelste in de sprint.

20 uur geleden