Diskwalificatie voor windsurfer Badloe, Bouwmeester voorin
ENOSHIMA (ANP) - Windsurfer Kiran Badloe is gediskwalificeerd in de vijfde race van de Olympische Spelen in de RS:X-klasse. De Italianen hadden een protest ingediend omdat Badloe zijn Italiaanse tegenstander Mattia Camboni niet genoeg ruimte zou hebben gegeven bij een bovenboei. Badloe was van mening van wel en zag het ook niet als een duidelijke fout. Maar de jury oordeelde anders.
Badloe finishte in de race als tweede, net voor Camboni. De Italiaan gaat nu aan de leiding, Badloe zakt naar de derde plaats. De Nederlander kan de diskwalificatie wel wegstrepen als slechtste resultaat. De uitsluiting was een tegenvaller voor Badloe na een voor hem goede dag.
Na haar teleurstellende start op de openingsdag meldde ook Marit Bouwmeester zich maandag voorin. In de vierde race eindigde ze als tweede en staat nu vijfde in de tussenstand. Lilian de Geus presteerde opnieuw wisselvallig in de RS:X-klasse. Na zes races staat de regerend wereldkampioene zevende in de tussenstand.
Lastige omstandigheden
Badloe keek voor zijn straf met een goed gevoel terug op zijn tweede dag. "Het waren hele lastige omstandigheden. We gingen wat later het water op en dan zie je dat de wind wat instabieler wordt. Het waren twee goede races en eentje wat minder, maar nog steeds is het oké." De favoriet om zijn voormalige trainingsgenoot Dorian van Rijsselberghe op te volgen als olympisch kampioen heeft dinsdag een rustdag. Daarna wachten nog zes races en de medalrace. "Ik ga even helemaal niks doen. Even een beetje bijslapen. Ik hoop dat we ons een beetje kunnen vermaken, want het zijn lange dagen hier."
Bouwmeester begon de tweede dag met de zevende plaats in de derde race. In de race daarna ging ze enige tijd aan de leiding, maar moest uiteindelijk de Griekse Vasileia Karachaliou voor zich dulden. Ze was een stuk positiever dan na haar moeilijke start in het water rond het eiland Enoshima. "Ik was vandaag ietsjes meer mezelf. Gister vond ik niet slecht. Ik heb een paar fouten gemaakt en die zijn heel hard gestraft. Maar het overviel mij wel dat we geen voorbereiding hadden. De wind is zo uitdagend, je weet het gewoon niet.
Medaillestrijd
Bouwmeester gaat de komende dagen vol de strijd aan. "Er komen nog meer moeilijke dagen aan. Ik ga alles geven wat ik heb en dan zie ik wel wat eruit komt."
De Geus heeft zich nog niet in de strijd om de medailles kunnen mengen. De Geus begon de tweede dag met de achtste plaats in de vierde race. In de vijfde race verbeterde ze zichzelf door als derde te finishen. Maar ze sloot de dag af met de elfde plek. "Ik had idee dat ik steeds net te vroeg of te laat was. Dat scheelde heel veel punten. Ik hoop dat ik kan herstellen en nog een paar mooie races kan neerzetten. Ik moet een stukje scherper, agressiever zijn en beter kijken zodat ik niet de windvlaag mis. Ik heb op zich nog wel lange week te gaan. Ik hoop dat ik dichterbij kan komen."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
3 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.
5 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het thuispubliek bij de FBK Games verwend met een overwinning op haar nieuwe atletieknummer, de 800 meter. De 26-jarige Amersfoortse snelde op de snikhete kunststofbaan in Hengelo naar de zege in een tijd van 1.57,41.
5 uur geleden