Diskwalificatie coureur uit Formule E om valsspelerij
BERLIJN (ANP) - Een coureur uit de Formule E is gediskwalificeerd omdat hij vals heeft gespeeld in een virtuele racecompetitie. De Duitser Daniel Abt eindigde zaterdag als derde in de vijfde wedstrijd uit de Race at Home Challenge, die is opgezet om de raceloze periode gedurende de coronacrisis te overbruggen. Abt bleek echter niet zelf achter het stuur van de simulator te hebben gezeten, maar hij liet zich vertegenwoordigen door een professionele simracer.
De organisatie van de Formule E, die ook de online-competitie tussen de coureurs uit de elektrische raceklasse organiseert, besloot de Duitser te diskwalificeren. Abt raakt ook alle punten kwijt die hij in de voorgaande vier races had verzameld. De coureur beloofde 10.000 euro over te maken naar een goed doel. "Het spijt me dat ik hulp van buitenaf heb ingeroepen, ik nam het niet zo serieus", zei de 27-jarige Duitser.
De virtuele race op het stratencircuit van Berlijn werd gewonnen door de Brit Oliver Rowland. Stoffel Vandoorne eindigde als tweede. De Belg, voormalig Formule 1-coureur, vroeg zich gedurende de livestream al openlijk af of Abt wel zelf achter het stuur zat. Bij de interviews na afloop bleef het videoscherm van de Duitser op zwart staan. Het bedrog kwam al snel uit en een dag later werd de uitslag aangepast.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
8 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
12 uur geleden