Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diskjockey en Candlelight-presentator Jan van Veen (79) overleden

Diskjockey en Candlelight-presentator Jan van Veen (79) overleden

HILVERSUM (ANP) - Voormalig diskjockey Jan van Veen is zondag op 79-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bevestigd tegenover het ANP na berichtgeving op Spreekbuis.nl. Hij overleed na een kort ziekbed. Van Veen was vooral bekend als presentator van het radioprogramma Candlelight. Daarin las hij met zijn kenmerkende zware stem liefdesgedichten voor.

Van Veen begon zijn loopbaan midden jaren zestig als dj bij Radio Veronica, waar hij later ook programmaleider werd. Hij presenteerde er programma's als De Gouden Discotheek, Hits uit Zee en de Top 40. Een uit de hand gelopen grap waarbij Van Veen liefdesgedichten voorlas op de radio, leidde tot zakken vol gedichten van luisteraars waarna het programma Candlelight ontstond. Het programma was achtereenvolgens te horen bij Veronica, de AVRO en vanaf 1991 bij Sky Radio.

In 2003 stopte Candlelight bij Sky Radio. Omdat hij gedichten bleef ontvangen, startte hij enkele jaren later het internetradiostation Candlelight Radio. Op 11 mei 2009 werd Van Veen benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau.

Meer uit Binnenland

Privacygroepen kritisch op nieuwe inlichtingenwet

DEN HAAG (ANP) - Een wetsvoorstel dat de inlichtingendiensten veel meer ruimte geeft om gegevens te verzamelen, krijgt kritiek van twee privacygroepen. "Grootschalige massa-surveillance ligt in het verschiet", schrijft Privacy First, terwijl Bits of Freedom waarschuwt voor "inbreuken op de fundamentele rechten en vrijheden van individuele burgers".

46 minuten geleden
Brede steun EU voor bescherming ICC

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU is brede steun voor de bescherming van het Internationaal Strafhof (ICC), zei buitenlandminister Tom Berendsen na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De VS hebben vrijdag sancties tegen het hele hof aangekondigd. De sancties worden door de EU-ministers betreurd en als onnodig bestempeld, zei de minister.

2 uur geleden
Paus eert priester Antoine Bodar met benoeming tot zijn kapelaan

ROME (ANP) - Paus Leo heeft de Nederlandse priester Antoine Bodar benoemd tot zijn kapelaan. Met deze eretitel eert de kerkvorst Bodar voor zijn verdiensten voor de Rooms-Katholieke Kerk in Nederland, zo heeft het bisdom Haarlem-Amsterdam bekendgemaakt. Bodar is priester in dit bisdom.

2 uur geleden
Eis: cel en tbs voor man die politie bedreigde en diensthond stak

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag vijftien maanden cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Mike K. De 35-jarige man uit het Utrechtse De Meern wordt ervan verdacht dat hij tijdens de afgelopen jaarwisseling twee bestelbussen in brand heeft gestoken, een politiehond neerstak en agenten bedreigde met messen. K. vertelde op de zitting dat hij doodgeschoten wilde worden door de politie. "Ik had de balans opgemaakt en het hoefde niet meer."

3 uur geleden
Brand in loods Aalsmeer is onder controle

AALSMEER (ANP) - De brand in een loods in Aalsmeer die maandagmiddag voor een grote rookpluim zorgde is onder controle, meldt de veiligheidsregio. Een kraan zal het pand slopen zodat de brandweer goed kan nablussen. Vijf woningen zijn ontruimd vanwege de rook.

3 uur geleden
Experts: trek geen snelle conclusies over abortuscijfers

DEN HAAG (ANP) - Experts en belangenorganisaties waarschuwen voor overhaaste conclusies over de sterke stijging van het aantal abortussen bij meisjes onder de 15 jaar. Volgens hen gaat het om een kleine groep, waardoor de cijfers van jaar tot jaar sterk kunnen schommelen.

3 uur geleden
Kapperszaak Vlaardingen komende weken dicht na nieuwe explosie

VLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan de Westhavenkade in Vlaardingen moet in elk geval de komende twee weken dichtblijven. Zondagavond laat was daar een explosie. Het gebouw was vorig jaar meerdere keren beschadigd.

4 uur geleden