Diskjockey en Candlelight-presentator Jan van Veen (79) overleden
HILVERSUM (ANP) - Voormalig diskjockey Jan van Veen is zondag op 79-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bevestigd tegenover het ANP na berichtgeving op Spreekbuis.nl. Hij overleed na een kort ziekbed. Van Veen was vooral bekend als presentator van het radioprogramma Candlelight. Daarin las hij met zijn kenmerkende zware stem liefdesgedichten voor.
Van Veen begon zijn loopbaan midden jaren zestig als dj bij Radio Veronica, waar hij later ook programmaleider werd. Hij presenteerde er programma's als De Gouden Discotheek, Hits uit Zee en de Top 40. Een uit de hand gelopen grap waarbij Van Veen liefdesgedichten voorlas op de radio, leidde tot zakken vol gedichten van luisteraars waarna het programma Candlelight ontstond. Het programma was achtereenvolgens te horen bij Veronica, de AVRO en vanaf 1991 bij Sky Radio.
In 2003 stopte Candlelight bij Sky Radio. Omdat hij gedichten bleef ontvangen, startte hij enkele jaren later het internetradiostation Candlelight Radio. Op 11 mei 2009 werd Van Veen benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau.
Meer uit Binnenland
RIDDERKERK (ANP) - In Ridderkerk zijn deze week ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen door de FIOD en de douane. Het merendeel van de rookwaar werd gevonden in drie bestelbussen achter een bedrijfspand.
9 minuten geledenSPIJKENISSE (ANP) - Om de grootste zoetwaterbuffer in West-Nederland op peil te houden, zet Waterschap Hollandse Delta noodpompen neer bij Heenvliet op het Zuid-Hollandse eiland Voorne-Putten. Het is de bedoeling dat binnen enkele dagen 10.000 liter water per seconde vanuit het Kanaal door Voorne over een dijk richting het Brielse Meer wordt gepompt. Onder meer het naburige waterschap Delfland en industriële bedrijven in de Rotterdamse haven zijn afhankelijk van zoet water uit het Brielse Meer.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna een kwart van de slachtoffers van sextortion zoekt hulp. In een onderzoek van het Nederlands Studiecentrum Criminaliteit en Rechtshandhaving (NSCR) staat dat meer dan de helft van de slachtoffers (54 procent) zijn of haar ervaringen deelt met iemand. Toch gaf minder dan een kwart van de slachtoffers, 22 procent, aan daadwerkelijk hulp te hebben gezocht.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een 42-jarige vrouw uit de omgeving van Rotterdam is woensdag voor de kust van Kreta verdronken, bevestigt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken donderdag. "We verlenen consulaire bijstand aan de familie in deze moeilijke tijd."
1 uur geledenOUDDORP (ANP) - In het duingebied langs het Oosterduinpad bij het Zuid-Hollandse Ouddorp woedt een natuurbrand. De omvang ervan is nog niet duidelijk, meldt de veiligheidsregio. Wel is voor het incident Grip 1 uitgeroepen. Dat betekent dat door de urgente situatie er een commandoteam naar de locatie gaat dat de inzet van de verschillende hulpdiensten op elkaar afstemt, zodat de hulpverlening goed verloopt.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Vier mannelijke verdachten zijn aangehouden omdat ze op een spandoek een doodsbedreiging zouden hebben geuit aan de burgemeester van Breda, Paul Depla. De politie meldt hen op het spoor te zijn gekomen door informatie uit een telefoon van een supporter van NAC Breda te halen.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft donderdag de 55-jarige Eric van I. uit Stadskanaal veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor seksueel misbruik van drie meisjes tussen de 4 en 8 jaar. De rechter acht ook bewezen dat hij duizenden beelden van kindermisbruik in zijn bezit heeft gehad, waaronder beelden van enkele slachtoffers. Van I. noemde zichzelf 'buurtopa' en bood zich in de wijk aan als kinderoppas.
1 uur geleden