Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diskjockey en Candlelight-presentator Jan van Veen (79) overleden

Diskjockey en Candlelight-presentator Jan van Veen (79) overleden

HILVERSUM (ANP) - Voormalig diskjockey Jan van Veen is zondag op 79-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bevestigd tegenover het ANP na berichtgeving op Spreekbuis.nl. Hij overleed na een kort ziekbed. Van Veen was vooral bekend als presentator van het radioprogramma Candlelight. Daarin las hij met zijn kenmerkende zware stem liefdesgedichten voor.

Van Veen begon zijn loopbaan midden jaren zestig als dj bij Radio Veronica, waar hij later ook programmaleider werd. Hij presenteerde er programma's als De Gouden Discotheek, Hits uit Zee en de Top 40. Een uit de hand gelopen grap waarbij Van Veen liefdesgedichten voorlas op de radio, leidde tot zakken vol gedichten van luisteraars waarna het programma Candlelight ontstond. Het programma was achtereenvolgens te horen bij Veronica, de AVRO en vanaf 1991 bij Sky Radio.

In 2003 stopte Candlelight bij Sky Radio. Omdat hij gedichten bleef ontvangen, startte hij enkele jaren later het internetradiostation Candlelight Radio. Op 11 mei 2009 werd Van Veen benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau.

Meer uit Binnenland

Misbruik beheerste leven verdachte Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.

21 minuten geleden
Recordaantal incidenten in 2025 met personen met verward gedrag

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er 168.960 incidenten van personen met verward gedrag. Dat is een stijging van 12 procent vergeleken met 2024 en daarmee een nieuw record. Dit blijkt uit politiecijfers over 2025, meldt de politie dinsdag.

2 uur geleden
Treinstoring bij Breda duurt langer dan verwacht

BREDA (ANP) - De systeemstoring die zorgt voor uitval van treinen van en naar Breda duurt nog steeds voort. Dat meldt de NS. De eerste verwachting van het spoorbedrijf was dat de storing rond 08.15 uur voorbij zou zijn. De verwachte eindtijd is een aantal keer verlengd. Het probleem ligt bij ProRail, meldde de NS eerder.

2 uur geleden
Geen treinverkeer bij Breda, minder treinen op andere trajecten

UTRECHT (ANP) - Er is dinsdagochtend geen treinverkeer mogelijk van en naar Breda. Dat komt door een systeemstoring en duurt naar verwachting van de NS tot 08.15 uur. Volgens een woordvoerder van de NS heeft de storing te maken met wissels en is ProRail daarvoor verantwoordelijk. Een woordvoerder van ProRail bevestigt dat het gaat om een sein- en wisselstoring, maar zegt ook dat de monteur nog niet ter plekke is en dat de verwachte eindtijd van de NS een schatting is. "Dit kan nog wel eens langer duren," zei hij. "We weten nog niet precies wat er aan de hand is."

4 uur geleden
Brand in centrum Leeuwarden grotendeels onder controle

LEEUWARDEN (ANP) - De brandweer heeft de situatie in de Grote Hoogstraat in de historische binnenstad van Leeuwarden grotendeels onder controle. Er is geen kans meer op uitbreiding van de brand en er is geen asbest bij betrokken, meldt de Veiligheidsregio Fryslân dinsdag.

4 uur geleden
CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

6 uur geleden
IKNL: minder alcohol voorkomt honderden kankerdiagnoses per jaar

DEN HAAG (ANP) - Als Nederlanders hun alcoholgebruik de komende jaren met twee glazen per week verminderen, kan dat tot 2050 ruim 11.500 kankerdiagnoses voorkomen. Dat heeft het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) berekend. Per jaar komt dat neer op gemiddeld 427 gevallen die kunnen worden afgewend.

6 uur geleden