Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Discussie over gebruik ICBM bij aanval op Oekraïne

Discussie over gebruik ICBM bij aanval op Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - Berichten dat Rusland voor het eerst een intercontinentale raket (ICBM) heeft afgevuurd op Oekraïne, leiden donderdag tot discussie. Amerikaanse functionarissen zeggen tegen ABC News dat het lijkt te gaan om een middellangeafstandsraket.

Dat Rusland een ICBM zou hebben ingezet, werd gezien als verdere escalatie van de oorlog. Een Oekraïense functionaris zei tegen ABC dat de krijgsmacht van Oekraïne "voor 95 procent" zeker is dat het gaat om een intercontinentale raket.

Amerikaanse functionarissen zijn daar kritisch over. Ze zeggen dat de informatie over de raketaanval nog wordt bekeken, maar de afstand die de raket zou hebben afgelegd naar Dnipro zou korter zijn dan van een ICBM kan worden verwacht.

Ballistische raket

President Volodymyr Zelensky sprak op X over een nieuw soort Russische raket. Hij zei dat de snelheid van het projectiel en de hoogte die het bereikte doen vermoeden dat het aangemerkt kan worden als een intercontinentale ballistische raket. Het onderzoek loopt nog, zegt hij.

Oekraïne zegt dat de vermeende ICBM is gebruikt tijdens een aanval op Dnipro. De raket zou zijn afgevuurd vanuit de regio Astrachan in Rusland en legde een afstand af van meer dan 700 kilometer. Het gaat volgens sommige berichten om een RS-26 Roebezj.

Schade

Oekraïense media berichten dat woningen en een bedrijf schade opliepen door de raketaanval op Dnipro. De Russische autoriteiten traden niet in detail over het type raket dat ze hebben gebruikt.

Een intercontinentale raket kan duizenden kilometers afleggen. Zelensky verweet Rusland zijn land te gebruiken als proeftuin om wapens te testen.

Meer uit Buitenland

Kosovaars parlement kiest premier, einde aan jaar durende impasse

PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.

7 uur geleden
Trump na gesprek Netanyahu over Iran: niks concreets afgesproken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."

9 uur geleden
Dodental schietpartij Canada naar beneden bijgesteld

TUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.

9 uur geleden
Amerikaanse acteur James Van Der Beek (48) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.

9 uur geleden
Le Pen hoort op 7 juli uitspraak in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.

11 uur geleden
Rutte: nieuwe Noordpoolmissie is nog niet alles wat Trump wilde

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.

12 uur geleden
Vlaggen halfstok in Canada na schietpartij op school

OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.

13 uur geleden