Discussie over Afrika-record van Britse ultrarunner
LONDEN (ANP) - De bewering dat de Britse ultrarunner Russ Cook als eerste persoon de lengte van Afrika te voet heeft afgelegd, leidt meteen tot discussie. De World Runners Association (WRA) beweert volgens nieuwssite The Independent dat een van de eigen leden in 2010 die prestatie op zijn naam heeft gezet. Het zou gaan om de Deen Jesper Olsen.
Cook legde in 352 dagen meer dan 16.000 kilometer af. Hij haalde met die risicovolle tocht tonnen op voor goede doelen en kreeg een heldenontvangst in Tunesië. "Hij kan niet claimen dat hij de eerste persoon is die de hele lengte van Afrika rennend heeft afgelegd", reageert een WRA-lid volgens The Independent. "We feliciteren Russ van harte, maar we willen niet dat de prestatie van Jesper ondergesneeuwd raakt."
Olsen zou veertien jaar geleden van Taba in Egypte naar Kaap de Goede Hoop in Zuid-Afrika zijn gelopen. Die tocht nam volgens de WRA zo'n 434 dagen in beslag. Die route was duizenden kilometers korter dan die van Russ, maar volgens de organisatie is dat niet relevant voor dit record. Dat draait om de vraag wie de hele lengte van het continent heeft afgelegd.
Daarnaast heeft zich volgens de krant ook een andere persoon, Nicholas Bourne, gemeld die zegt recordhouder te zijn. Bourne benadrukt in de krant dat hij geen afbreuk wil doen aan de prestatie van Cook. Hij stelt dat ook vaker discussie ontstaat over dit soort records, omdat er geen overkoepelend orgaan is dat er toezicht op houdt. "Petje af voor Russ hoor", aldus Bourne. "Het is een uitzonderlijke prestatie."
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De eerste mensen hebben zich woensdagochtend vroeg verzameld in Oslo om een laatste eer te bewijzen aan de overleden koning Harald. Dat is te zien bij Noorse media. De rijen om het centrum van de Noorse hoofdstad binnen te komen worden steeds langer.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Russische drones hebben vannacht een grensovergang tussen Oekraïne en Moldavië getroffen. Daarbij zijn twee doden en drie gewonden gevallen, aldus de Oekraïense gouverneur Oleh Kiper op basis van voorlopige informatie.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."
14 uur geleden