Discussie over Afrika-record van Britse ultrarunner
LONDEN (ANP) - De bewering dat de Britse ultrarunner Russ Cook als eerste persoon de lengte van Afrika te voet heeft afgelegd, leidt meteen tot discussie. De World Runners Association (WRA) beweert volgens nieuwssite The Independent dat een van de eigen leden in 2010 die prestatie op zijn naam heeft gezet. Het zou gaan om de Deen Jesper Olsen.
Cook legde in 352 dagen meer dan 16.000 kilometer af. Hij haalde met die risicovolle tocht tonnen op voor goede doelen en kreeg een heldenontvangst in Tunesië. "Hij kan niet claimen dat hij de eerste persoon is die de hele lengte van Afrika rennend heeft afgelegd", reageert een WRA-lid volgens The Independent. "We feliciteren Russ van harte, maar we willen niet dat de prestatie van Jesper ondergesneeuwd raakt."
Olsen zou veertien jaar geleden van Taba in Egypte naar Kaap de Goede Hoop in Zuid-Afrika zijn gelopen. Die tocht nam volgens de WRA zo'n 434 dagen in beslag. Die route was duizenden kilometers korter dan die van Russ, maar volgens de organisatie is dat niet relevant voor dit record. Dat draait om de vraag wie de hele lengte van het continent heeft afgelegd.
Daarnaast heeft zich volgens de krant ook een andere persoon, Nicholas Bourne, gemeld die zegt recordhouder te zijn. Bourne benadrukt in de krant dat hij geen afbreuk wil doen aan de prestatie van Cook. Hij stelt dat ook vaker discussie ontstaat over dit soort records, omdat er geen overkoepelend orgaan is dat er toezicht op houdt. "Petje af voor Russ hoor", aldus Bourne. "Het is een uitzonderlijke prestatie."
Meer uit Buitenland
NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is na haar mislukte executie nog altijd buiten bewustzijn, schrijven haar advocaten in een juridisch document. Ze is geïntubeerd en ligt aan een beademingsmachine. Volgens de advocaten proberen de artsen in het ziekenhuis op dit moment haar leven te redden.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.
3 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Gouverneur Kathy Hochul van New York wil wetgeving aanscherpen na een vermeende groepsverkrachting op de universiteit Cornell. Een vrouw zou daar urenlang zijn misbruikt door een groep mannen terwijl ze zwaar onder invloed was.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.
9 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
11 uur geleden