Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Discussie over Afrika-record van Britse ultrarunner

Discussie over Afrika-record van Britse ultrarunner

LONDEN (ANP) - De bewering dat de Britse ultrarunner Russ Cook als eerste persoon de lengte van Afrika te voet heeft afgelegd, leidt meteen tot discussie. De World Runners Association (WRA) beweert volgens nieuwssite The Independent dat een van de eigen leden in 2010 die prestatie op zijn naam heeft gezet. Het zou gaan om de Deen Jesper Olsen.

Cook legde in 352 dagen meer dan 16.000 kilometer af. Hij haalde met die risicovolle tocht tonnen op voor goede doelen en kreeg een heldenontvangst in Tunesië. "Hij kan niet claimen dat hij de eerste persoon is die de hele lengte van Afrika rennend heeft afgelegd", reageert een WRA-lid volgens The Independent. "We feliciteren Russ van harte, maar we willen niet dat de prestatie van Jesper ondergesneeuwd raakt."

Olsen zou veertien jaar geleden van Taba in Egypte naar Kaap de Goede Hoop in Zuid-Afrika zijn gelopen. Die tocht nam volgens de WRA zo'n 434 dagen in beslag. Die route was duizenden kilometers korter dan die van Russ, maar volgens de organisatie is dat niet relevant voor dit record. Dat draait om de vraag wie de hele lengte van het continent heeft afgelegd.

Daarnaast heeft zich volgens de krant ook een andere persoon, Nicholas Bourne, gemeld die zegt recordhouder te zijn. Bourne benadrukt in de krant dat hij geen afbreuk wil doen aan de prestatie van Cook. Hij stelt dat ook vaker discussie ontstaat over dit soort records, omdat er geen overkoepelend orgaan is dat er toezicht op houdt. "Petje af voor Russ hoor", aldus Bourne. "Het is een uitzonderlijke prestatie."

Meer uit Buitenland

Spanje en Frankrijk krijgen blusvliegtuigen van EU om bosbranden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geregeld dat er meerdere blusvliegtuigen naar Frankrijk en Spanje worden gestuurd om te helpen bij de bosbranden, laat een woordvoerder vrijdag weten. Naar Frankrijk zijn drie vliegtuigen en twee helikopters gestuurd. Spanje krijgt vier blusvliegtuigen.

17 minuten geleden
Merz kondigt kabinetswijzigingen aan in nasleep draagmoeder-rel

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft een aantal wijzigingen in zijn kabinet doorgevoerd, die voortkomen uit het opstappen van Jens Spahn als voorzitter van de regeringspartij CDU. Daardoor is een aantal mensen doorgeschoven. Hun posities moesten ook weer worden gevuld. Merz kondigde bovendien voor de komende dagen nog meer veranderingen aan in de samenstelling van het kabinet.

47 minuten geleden
Sánchez noemt bosbranden dramatisch en vraagt om blusvliegtuigen

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez noemt de bosbranden in het land een "dramatische situatie". Hij zegt dat de overheid alle mogelijke middelen inzet om ze te bestrijden. Daarnaast vroeg hij de EU om vier blusvliegtuigen, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

1 uur geleden
Roemenië haalt voor het eerst drone neer in luchtruim

BOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië heeft voor het eerst een drone neergehaald die het luchtruim was binnengevlogen. President Nicușor Dan schrijft op X dat een F-16-piloot het onbemande toestel vrijdagochtend uit de lucht heeft geschoten.

2 uur geleden
Evacuaties via zee bij grote natuurbrand in de buurt van Bordeaux

LÈGE-CAP-FERRET (ANP/AFP) - Vanaf het schiereiland bij de Franse plaats Lège-Cap-Ferret worden mensen per boot geëvacueerd, meldt het lokale bestuur. Dit vanwege een grote natuurbrand die woedt ten westen van Bordeaux, in de regio Gironde.

3 uur geleden
Oekraïense drones treffen regio rond Sint-Petersburg

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïense drones hebben een magazijn nabij Sint-Petersburg geraakt, waarna er brand uitbrak, zo melden lokale media. De gouverneur van de omliggende regio Leningrad, Aleksandr Drozdenko, liet eerder weten dat zeker vijftig Oekraïense drones de stad hadden bereikt.

4 uur geleden
Tientallen gewonden door Russische aanval op Zaporizja

ZAPORIZJA (ANP/DPA) - Bij een Russisch bombardement op de Zuid-Oekraïense stad Zaporizja is zeker één dode gevallen en zijn zeker 34 mensen gewond geraakt. Onder de gewonden zijn zes minderjarigen en een baby van 3 maanden oud, zo hebben autoriteiten bekendgemaakt.

7 uur geleden