Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Discussie over Afrika-record van Britse ultrarunner

Discussie over Afrika-record van Britse ultrarunner

LONDEN (ANP) - De bewering dat de Britse ultrarunner Russ Cook als eerste persoon de lengte van Afrika te voet heeft afgelegd, leidt meteen tot discussie. De World Runners Association (WRA) beweert volgens nieuwssite The Independent dat een van de eigen leden in 2010 die prestatie op zijn naam heeft gezet. Het zou gaan om de Deen Jesper Olsen.

Cook legde in 352 dagen meer dan 16.000 kilometer af. Hij haalde met die risicovolle tocht tonnen op voor goede doelen en kreeg een heldenontvangst in Tunesië. "Hij kan niet claimen dat hij de eerste persoon is die de hele lengte van Afrika rennend heeft afgelegd", reageert een WRA-lid volgens The Independent. "We feliciteren Russ van harte, maar we willen niet dat de prestatie van Jesper ondergesneeuwd raakt."

Olsen zou veertien jaar geleden van Taba in Egypte naar Kaap de Goede Hoop in Zuid-Afrika zijn gelopen. Die tocht nam volgens de WRA zo'n 434 dagen in beslag. Die route was duizenden kilometers korter dan die van Russ, maar volgens de organisatie is dat niet relevant voor dit record. Dat draait om de vraag wie de hele lengte van het continent heeft afgelegd.

Daarnaast heeft zich volgens de krant ook een andere persoon, Nicholas Bourne, gemeld die zegt recordhouder te zijn. Bourne benadrukt in de krant dat hij geen afbreuk wil doen aan de prestatie van Cook. Hij stelt dat ook vaker discussie ontstaat over dit soort records, omdat er geen overkoepelend orgaan is dat er toezicht op houdt. "Petje af voor Russ hoor", aldus Bourne. "Het is een uitzonderlijke prestatie."

Meer uit Buitenland

VS-gezant Witkoff ontmoet donderdag Oekraïense delegatie in Miami

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.

1 uur geleden
Trump zegt dat Poetin de oorlog wil stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".

6 uur geleden
Palestijnen melden doden Gaza na aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.

6 uur geleden
Rechtstreeks politiek overleg Israël - Libanon

NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.

8 uur geleden
Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

12 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

13 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

14 uur geleden