Discriminerende teksten achtergelaten bij moskee in Middelburg
MIDDELBURG (ANP) - Bij de Middelburgse Yildirim Beyazit Moskee zijn "discriminerende en haatdragende leuzen aan het adres van moslims en de islam" achtergelaten. Dat gebeurde op woensdag 18 oktober, meldt de Islamitische Stichting Nederland (ISN), die 148 moskeeën in Nederland vertegenwoordigt. Op een foto is te zien dat op een lantaarnpaal een A4-blad met tekst is geplakt. De tekst verwees volgens ISN ook naar de "recente gebeurtenissen in Gaza".
De stichting heeft aangifte gedaan bij de politie. "De moskee heeft haar zorgen geuit over het voorval", schrijft ISN in een persbericht. "De Islamitische Stichting Nederland veroordeelt deze daad en maakt zich zorgen over de toenemende anti-islamtendensen en moslimdiscriminatie in de samenleving en het geweld jegens moslims. ISN blijft de ontwikkelingen nauwgezet volgen en zal dergelijke anti-islamitische en xenofobe incidenten melden bij overheidsinstanties en anti-discriminatievoorzieningen."
ISN omschrijft het incident verder als "zorgwekkend" en "racistisch". De stichting heeft daarom andere moskeeën in het land opgeroepen om waakzaam te blijven en maatregelen te nemen voor de veiligheid rondom de gebouwen. Moskeeën moeten ook verdachte situaties melden bij lokale autoriteiten.
Meer incidenten
ISN zegt sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas meer incidenten van moslimhaat te hebben geconstateerd. Dat zijn vooral "verbale uitingen jegens moskeegangers", aldus een woordvoerder. Moskeeën mogen zelf bepalen of en wat voor maatregelen eventueel nodig zijn. Dat kan bijvoorbeeld camerabeveiliging zijn en toezicht door moskeegangers.
De Yildirim Beyazit Moskee was nog niet direct bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen week was "exemplarisch" voor de zwakke positie die de Europese Unie heeft op het wereldtoneel, zei Rob Jetten. Het ging in zijn wekelijkse persconferentie over de uiteenlopende standpunten van EU-landen rond de oorlog in Iran. "Wil Europa de taal van de macht leren spreken en serieus meedoen op het wereldtoneel, dan zal ook op dit vlak de Europese samenwerking aanzienlijk moeten verbeteren."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse militairen kunnen mogelijk slachtoffer worden van de oorlog met Iran, zei Rob Jetten vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "We schatten de kans heel klein in dat dit risico er is. Maar 100 procent uitsluiten kan in deze snel escalerende geweldssituatie denk ik nooit." De D66-premier had het specifiek over de mogelijke inzet van een Nederlands marinefregat in de Middellandse Zee. Frankrijk heeft hierom gevraagd en het kabinet wil hier maandag een besluit over nemen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een toeslagenouder mag een bronzen standbeeld in de tuin van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie & Veiligheid niet laten veilen, oordeelt de rechter vrijdag in een kort geding. Yasmin Molleman had beslag laten leggen op het standbeeld om te zorgen dat de staat haar nog 15.000 euro betaalt aan dwangsommen, maar opnieuw beslist de rechter dat ze daar geen recht op heeft.
10 uur geleden