Dirk van den Broek verlaagt prijzen van duizend producten
VELSEN-NOORD (ANP) - Dirk van den Broek gaat de prijzen van bijna duizend producten blijvend verlagen. Dat maakte de supermarktketen vrijdag bekend via een live-uitzending op Facebook. De omvang van het prijsvoordeel verschilt per product, aldus een woordvoerster. Aan de producten van A-merken, verse groenten en fruit, brood en vlees komt in de loop van komende weken een nieuw prijskaartje te hangen.
Dirk haalt de coronacrisis aan als de motivatie om prijzen neerwaarts aan te passen. "Juist in deze tijd is het voor mensen heel belangrijk om voordelig boodschappen te kunnen blijven doen", aldus directeur Marcel Huizing. De supermarkt heeft verder geen eenduidig antwoord op de vraag of de actie een prijsoorlog met concurrenten zal ontketenen. "Ik weet niet of we hiermee dat gaan veroorzaken", zegt een woordvoerster. Ze benadrukt dat het wel om een campagne gaat die lang duurt. "De prijzen blijven laag."
Stijgende prijzen bij supermarkten kwamen vorige week in het nieuws. Volgens prijsvergelijker IPV Data werden veel meer producten bij Albert Heijn in de voorbije weken duurder vergeleken met het aantal artikelen dat in prijs daalde. Dit gebeurde vooral bij A-merken. Bij andere supermarkten lag het aantal prijsverhogingen en -verlagingen meer in balans.
Jumbo
Jumbo laat in een reactie weten dat supermarkten vaker prijzen verlagen en verhogen. "Dat is de praktijk van alledag." Verder benadrukt de woordvoerster dat als klanten van Jumbo een product elders goedkoper zien, ze dat kunnen melden. Dan krijgen ze het product gratis en past Jumbo de prijs aan.
Albert Heijn benadrukt eveneens dat prijsveranderingen bij het vak horen. "Ook Albert Heijn verlaagt met regelmaat de prijzen. We vinden voordelig boodschappen doen heel belangrijk, naast de breedste keuze en lekker, gezond en duurzaam eten. We houden de prijsontwikkeling voor ieder product nauwlettend in de gaten."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
2 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
4 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
5 uur geleden