Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dirk van den Broek verlaagt prijzen van duizend producten

Dirk van den Broek verlaagt prijzen van duizend producten

VELSEN-NOORD (ANP) - Dirk van den Broek gaat de prijzen van bijna duizend producten blijvend verlagen. Dat maakte de supermarktketen vrijdag bekend via een live-uitzending op Facebook. De omvang van het prijsvoordeel verschilt per product, aldus een woordvoerster. Aan de producten van A-merken, verse groenten en fruit, brood en vlees komt in de loop van komende weken een nieuw prijskaartje te hangen.

Dirk haalt de coronacrisis aan als de motivatie om prijzen neerwaarts aan te passen. "Juist in deze tijd is het voor mensen heel belangrijk om voordelig boodschappen te kunnen blijven doen", aldus directeur Marcel Huizing. De supermarkt heeft verder geen eenduidig antwoord op de vraag of de actie een prijsoorlog met concurrenten zal ontketenen. "Ik weet niet of we hiermee dat gaan veroorzaken", zegt een woordvoerster. Ze benadrukt dat het wel om een campagne gaat die lang duurt. "De prijzen blijven laag."

Stijgende prijzen bij supermarkten kwamen vorige week in het nieuws. Volgens prijsvergelijker IPV Data werden veel meer producten bij Albert Heijn in de voorbije weken duurder vergeleken met het aantal artikelen dat in prijs daalde. Dit gebeurde vooral bij A-merken. Bij andere supermarkten lag het aantal prijsverhogingen en -verlagingen meer in balans.

Jumbo

Jumbo laat in een reactie weten dat supermarkten vaker prijzen verlagen en verhogen. "Dat is de praktijk van alledag." Verder benadrukt de woordvoerster dat als klanten van Jumbo een product elders goedkoper zien, ze dat kunnen melden. Dan krijgen ze het product gratis en past Jumbo de prijs aan.

Albert Heijn benadrukt eveneens dat prijsveranderingen bij het vak horen. "Ook Albert Heijn verlaagt met regelmaat de prijzen. We vinden voordelig boodschappen doen heel belangrijk, naast de breedste keuze en lekker, gezond en duurzaam eten. We houden de prijsontwikkeling voor ieder product nauwlettend in de gaten."

Meer uit Financieel

NAM begint met werkzaamheden voor hervatten gaswinning Warffum

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.

1 uur geleden
Kerstman mag van regering-Trump fooi aftrekken van belastingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.

1 uur geleden
Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

3 uur geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

3 uur geleden
Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

5 uur geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

5 uur geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

5 uur geleden