Directie PSV zet Ihattaren voor straf uit de selectie
EINDHOVEN (ANP) - Mohamed Ihattaren heeft zich opnieuw onmogelijk gemaakt bij PSV. De middenvelder traint niet meer mee met de selectie van het eerste elftal. Tot die straf is besloten omdat Ihattaren zich niet aan bepaalde afspraken heeft gehouden.
Ihattaren meldde zich vorig weekeinde ziek bij PSV en ging niet mee naar Istanbul voor de return in de tweede voorronde van de Champions League tegen Galatasaray. Op internet verscheen woensdag, de dag van de wedstrijd, een foto van Ihattaren die bij zijn zaakwaarnemer Mino Raiola in Frankrijk was.
"De directie van PSV heeft aan Mohamed Ihattaren medegedeeld dat hij geen onderdeel meer uitmaakt van de teamtraining van het eerste elftal. Hij volgt op de PSV Campus vanaf maandag een individueel programma met begeleiding vanuit PSV", meldt de Eindhovense club. "De aanleiding voor het gesprek was dat de speler de afgelopen tijd een aantal afspraken met de club niet is nagekomen. De directie heeft hem daar donderdagmiddag op aangesproken, zoals in het verleden eerder is gebeurd. Het clubbelang van PSV staat te allen tijde voorop. De focus ligt op het kwalificatietraject voor de groepsfase van de Champions League, de Johan Cruijff Schaal en de start van de Eredivisie."
Debuut
Ihattaren maakte in januari 2019 op 16-jarige leeftijd onder leiding van trainer Mark van Bommel zijn debuut. Hij was de op drie na jongste PSV-debutant ooit. Het seizoen daarna, dat eerder werd onderbroken vanwege het coronavirus, groeide de Utrechter uit tot vaste waarde.
Vanaf de zomer van 2020 ging het mis tussen Ihattaren en PSV. De zojuist begonnen trainer Roger Schmidt passeerde de speler voor de eerste competitiewedstrijd tegen FC Groningen. Ihattaren had op trainingen niet de juiste instelling, oordeelde de coach. Het ging later dat seizoen nog een paar keer mis.
Nieuwe kans
In februari van dit jaar liet Schmidt Ihattaren buiten zijn selectie voor de ontmoeting met Ajax. "De voltallige staf, spelersgroep en directie heeft er de afgelopen periode alles aan gedaan om Ihattaren te ondersteunen en van waarde te laten zijn voor PSV. Die mogelijkheid heeft hij niet aangegrepen", aldus PSV destijds in een verklaring.
Deze zomer kreeg Ihattaren, die fit oogde na zijn vakantie en minder zwaar dan vorig seizoen, een nieuwe kans. Het ging alweer snel mis. In de thuiswedstrijd tegen Galatasaray, waarin PSV met 5-1 won, vielen de nodige spelers in, maar Ihattaren niet. Enkele dagen later meldde hij zich ziek.
Ihattaren heeft nog een contract voor één seizoen bij PSV.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.
2 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.
3 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.
8 uur geledenCALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.
8 uur geleden