Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directie PSV zet Ihattaren voor straf uit de selectie

Directie PSV zet Ihattaren voor straf uit de selectie

EINDHOVEN (ANP) - Mohamed Ihattaren heeft zich opnieuw onmogelijk gemaakt bij PSV. De middenvelder traint niet meer mee met de selectie van het eerste elftal. Tot die straf is besloten omdat Ihattaren zich niet aan bepaalde afspraken heeft gehouden.

Ihattaren meldde zich vorig weekeinde ziek bij PSV en ging niet mee naar Istanbul voor de return in de tweede voorronde van de Champions League tegen Galatasaray. Op internet verscheen woensdag, de dag van de wedstrijd, een foto van Ihattaren die bij zijn zaakwaarnemer Mino Raiola in Frankrijk was.

"De directie van PSV heeft aan Mohamed Ihattaren medegedeeld dat hij geen onderdeel meer uitmaakt van de teamtraining van het eerste elftal. Hij volgt op de PSV Campus vanaf maandag een individueel programma met begeleiding vanuit PSV", meldt de Eindhovense club. "De aanleiding voor het gesprek was dat de speler de afgelopen tijd een aantal afspraken met de club niet is nagekomen. De directie heeft hem daar donderdagmiddag op aangesproken, zoals in het verleden eerder is gebeurd. Het clubbelang van PSV staat te allen tijde voorop. De focus ligt op het kwalificatietraject voor de groepsfase van de Champions League, de Johan Cruijff Schaal en de start van de Eredivisie."

Debuut

Ihattaren maakte in januari 2019 op 16-jarige leeftijd onder leiding van trainer Mark van Bommel zijn debuut. Hij was de op drie na jongste PSV-debutant ooit. Het seizoen daarna, dat eerder werd onderbroken vanwege het coronavirus, groeide de Utrechter uit tot vaste waarde.

Vanaf de zomer van 2020 ging het mis tussen Ihattaren en PSV. De zojuist begonnen trainer Roger Schmidt passeerde de speler voor de eerste competitiewedstrijd tegen FC Groningen. Ihattaren had op trainingen niet de juiste instelling, oordeelde de coach. Het ging later dat seizoen nog een paar keer mis.

Nieuwe kans

In februari van dit jaar liet Schmidt Ihattaren buiten zijn selectie voor de ontmoeting met Ajax. "De voltallige staf, spelersgroep en directie heeft er de afgelopen periode alles aan gedaan om Ihattaren te ondersteunen en van waarde te laten zijn voor PSV. Die mogelijkheid heeft hij niet aangegrepen", aldus PSV destijds in een verklaring.

Deze zomer kreeg Ihattaren, die fit oogde na zijn vakantie en minder zwaar dan vorig seizoen, een nieuwe kans. Het ging alweer snel mis. In de thuiswedstrijd tegen Galatasaray, waarin PSV met 5-1 won, vielen de nodige spelers in, maar Ihattaren niet. Enkele dagen later meldde hij zich ziek.

Ihattaren heeft nog een contract voor één seizoen bij PSV.

Meer uit Sport

Wielrenner Evenepoel legt initiatief op WK bij andere landen

N i e u w bericht, meer citaten na 2e alinea

3 uur geleden
UCI-baas voorziet geen snelle hittemaatregelen in wielrennen

MONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI vindt dat het wielrennen zich moet aanpassen aan de steeds hetere Europese zomers, maar voorziet de komende jaren nog geen drastische wijzigingen. Begin dit jaar vroeg de UCI aan onder meer renners, ploegen en wedstrijdorganisatoren om mee te denken over de toekomst van het wielrennen, maar geen enkele suggestie ging over hittemaatregelen. Daarmee zijn ingrijpende veranderingen aan de wielerkalender in ieder geval de komende twee jaar uitgesloten.

10 uur geleden
Verstappen is klaar met auto die voelt alsof handrem erop zit

BAKOE (ANP) - Max Verstappen baalt van de wijze waarop zijn auto functioneert in Bakoe. "De auto liep niet. Ik wilde aanzetten. De batterij was niet vol. Hij laadde niet op. Ik ben er wel klaar mee", verzuchtte Verstappen vrijdag bij Viaplay bij de GP van Azerbeidzjan waar hij bij de kwalificatie als achtste eindigde.

17 uur geleden
Verstappen start in Bakoe vanaf de achtste plek, Russell op pole

BAKOE (ANP) - Max Verstappen start zaterdag op het stratencircuit van Bakoe vanaf de achtste plek. De 28-jarige coureur van Red Bull Racing reed bij de kwalificatie voor de GP van Azerbeidzjan een teleurstellende tijd van 1.44,081. George Russell veroverde in zijn Mercedes in een tijd van 1.42,526 de poleposition voor Charles Leclerc van Ferrari.

17 uur geleden
Antonelli raakt muur tijdens kwalificatie op F1-circuit Bakoe

BAKOE (ANP) - Kimi Antonelli heeft tijdens het eerste deel van de kwalificatie op vrijdag de muur geraakt op het stratencircuit van Bakoe. De 20-jarige Italiaan zal zaterdag zeker niet bij de eerste vijftien startplekken staan. Hij is ongedeerd. De rijder van Mercedes gaat aan de leiding van het WK-klassement.

18 uur geleden
Sinner kan titel in Beijing door knieprobleem niet verdedigen

BEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.

20 uur geleden
MotoGP brengt kalender met 22 races uit, TT in Assen eind juni

ASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.

20 uur geleden