Directie modegroep FNG vervangen
MECHELEN (ANP/BELGA) - Modegroep FNG, het bedrijf achter ketens als Steps, Brantano en Miss Etam, heeft de volledige directie in België vervangen. Nadat Dieter Penninckx al eerder vertrok, verlaten ook medeoprichters Anja Maes en Manu Bracke het bedrijf. Paul Lembrechts, tot begin dit jaar topman van de Vlaamse publiek omroep VRT, wordt CEO ad interim.
Lembrechts vervangt Yves Poll, die minder dan een maand geleden nog was binnengehaald om FNG tijdelijk te leiden. Ook Richard Turk (managing director van FNG Nederland) en Nathasja Van Bael (financieel directeur) treden toe.
De modegroep verkeert in financiële problemen door de coronapandemie en verplichte winkelsluitingen, maar er is ook kritiek op de boekhouding. Onder meer de Belgische beurswaakhond FSMA neemt FNG onder de loep. De groep maakte eerder bekend maximaal 287 banen te willen schrappen, ongeveer een kwart van het personeelsbestand. Zevenenveertig winkels in België zouden worden gesloten.
Constructieve dialoog
"Met de aanstelling van de nieuwe directieraad wenst FNG de blik op de toekomst te richten, waarbij verder wordt gestreefd naar een constructieve dialoog met alle stakeholders", zo stelt de groep in een persbericht. "De aanstelling van Lembrechts heeft als doel de sociale dialoog in alle rust en kalmte te laten plaatsvinden," voegt woordvoerder Gunther De Backer daaraan toe, "zodat de hele groep zich achter hetzelfde project kan scharen."
De vakbonden bij FNG hadden enkele dagen geleden aan de ondernemingsrechtbank van Mechelen gevraagd om externe bewindvoerders aan te stellen, omdat het vertrouwen in de directie volledig zoek was.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van Telecom Italia, de belangrijkste telecomaanbieder van Italië, heeft unaniem ingestemd met het overnamebod van de Italiaanse postgroep Poste Italiane ter waarde van 10,8 miljard euro. Dat maakte het telecombedrijf zaterdag bekend.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Steeds meer beurshandelaren zetten in op een verdere daling van het aandeel SpaceX, nog geen maand nadat het raket- en AI-bedrijf van Elon Musk met de grootste beursintroductie ooit naar de beurs in New York is gegaan. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times zaterdag.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt de nationalisatie van British Steel door het Verenigd Koninkrijk, een staalbedrijf dat in Chinese handen was, nauwlettend te volgen. Als dat nodig is, zal China passende maatregelen nemen om zijn rechten en belangen te beschermen, waarschuwde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
5 uur geledenKOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.
9 uur geleden