Directie en personeel Formule 1-organisatie leveren ook in
LONDEN (ANP) - Ook het concern dat de Formule 1 organiseert, ontkomt niet aan maatregelen vanwege de coronapandemie. Het bedrijf heeft bijna de helft van het personeel tot eind mei met verlof gestuurd. Voorzitter Chase Carey van F1 en andere leden van de directie en het management zijn akkoord gegaan met een vermindering van het salaris.
Bij de Formule 1-organisatie zijn ruim 500 mensen werkzaam. De personeelsleden die nu naar huis zijn gezonden, zouden vooral in de raceweekeinden actief zijn. De seniormanagers krijgen 20 procent minder loon, maar blijven wel aan het werk. De Amerikaan Carey heeft ingestemd met een forsere salarisverlaging.
Eerder troffen drie Formule 1-teams, McLaren, Williams en Racing Point, soortgelijke maatregelen om het gebrek aan inkomsten vanwege de coronacrisis enigszins op te vangen.
Het seizoen in de Formule 1 is nog altijd niet echt begonnen. De eerste acht races, waaronder de Grote Prijs van Nederland in Zandvoort, zijn uitgesteld of geannuleerd. De directie van de F1 hoopt ergens in de Europese zomer alsnog met het WK van start te kunnen gaan. Daarbij wordt gedacht aan het rijden van nog vijftien tot achttien wedstrijden, mogelijk met races in opeenvolgende weekeinden, al dan niet zonder publiek.
Meer uit Sport
ASSEN (ANP) - Collin Veijer is bij de TT van Assen als negende gefinisht in de Moto2 en heeft daarmee 7 punten gescoord in het wereldkampioenschap. Zonta van den Goorbergh kwam na 22 ronden op het warme circuit in Drenthe als dertiende over de meet en verdiende 3 punten voor het kampioenschap.
37 minuten geledenASSEN (ANP) - De Spaanse tiener Máximo Quiles heeft de Moto3 stevig in zijn greep. De 18-jarige tiener won ook bij de TT van Assen de race in de lichtste WK-klasse. Het was al zijn zesde overwinning van dit seizoen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttracker Sven Roes wordt volgens verschillende collega's vermist. Op sociale media wordt gevraagd uit te kijken naar de 26-jarige sporter. Het vermissingsbericht is onder meer gedeeld door de shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout, shorttrackster Xandra Velzeboer en schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong.
2 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
15 uur geledenROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).
17 uur geledenSANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.
18 uur geleden