Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeuren Co-Med bagatelliseren kritiek op huisartsenketen

Directeuren Co-Med bagatelliseren kritiek op huisartsenketen

DEN HAAG (ANP) - Twee directeuren van de commerciële huisartsenketen Co-Med reageren in een interview in NRC op alle kritiek aan het adres van het bedrijf. Omroep Brabant meldde eerder onder meer dat patiënten die de spoedlijn belden, de voicemail kregen. "Dat hele bereikbaarheidsstukje is wel overtrokken", zeggen de directeuren er vrijdag tegen NRC over. Zij stellen dat niet alleen hun bedrijf, maar Nederlandse huisartsen in het algemeen met problemen kampen.

Directeur en Co-Med-oprichter Guy Schulpen (51) zegt vrijdag tegen NRC dat er "meer ambitie dan alleen een commercieel belang" achter het bedrijf zit. De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zei eerder oog te hebben "voor zorgen die bestaan rondom de bedrijfsvoering van Co-Med" en doet samen met de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) onderzoek naar de keten.

"Kijk, er zijn wel degelijk klachten geweest, maar bereikbaarheid is een heel ingewikkeld concept. Wat is de norm?", zegt Schulpen tegen de krant over het onderzoek van de toezichthouders. "Die huisartsenzorg, die piept en kraakt niet alleen, die is al voor een deel in elkaar aan het storten. Als dat gebeurt, betekent dat het einde van de poortwachtersfunctie. Het failliet van ons bestel."

Schulpen haalt in NRC de regio Enschede aan, waar de praktijken "vol" zijn. "Ondertussen maken de huisartsen in de regio Enschede ruzie met nieuwkomers als ons. Die klagen over concurrentie terwijl duizenden mensen staan te popelen om geholpen te worden. Dan mist er een gevoel van urgentie."

Volgens Schulpen is de kritiek op zijn bedrijf alsof er gekeken wordt naar "het lekkende kraantje in de tuin, terwijl elders de dijken aan het doorbreken zijn". IGJ en NZa zeiden begin dit jaar onderzoek te doen naar ketens zoals Co-Med omdat "het risico bestaat dat de kwaliteit, bereikbaarheid en toegankelijkheid van zorg" er onder druk komen te staan.

Co-Med heeft sinds de oprichting in 2019 dertig praktijken in het hele land overgenomen, meldt NRC. Het bedrijf maakte in 2022 jaar 1,2 miljoen euro winst op een omzet van 9,3 miljoen.

Meer uit Binnenland

Aantal jongeren in jeugdzorg daalt voor het eerst in jaren

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar kregen 477.000 jongeren jeugdzorg, 2,8 procent minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Met uitzondering van het coronajaar 2020 is er voor het eerst sinds 2015 sprake van een daling. In dat jaar werden gemeenten verantwoordelijk voor de jeugdzorg en is het CBS de gegevens gaan bijhouden. Vooral het aantal jongeren met jeugdhulp en jeugdbescherming nam af, terwijl jeugdreclassering wel toenam.

37 minuten geleden
CBS: 6000 eerste asielaanvragen in eerste kwartaal 2026

DEN HAAG (ANP) - In de eerste drie maanden van dit jaar vroegen bijna 6000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is een derde meer dan in dezelfde periode een jaar eerder, maar wel minder dan in het laatste kwartaal van vorig jaar.

43 minuten geleden
NVJ: achter topplek persvrijheid gaat zorgwekkend beeld schuil

AMSTERDAM (ANP) - Achter de hoge plaats van Nederland op de internationale Press Freedom Index gaat "een zorgwekkend beeld" schuil. Dat stelt de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) op basis van onder meer de nationale Persvrijheidsmonitor 2025, die ook donderdag is verschenen.

1 uur geleden
Nederland stijgt naar plek twee in slecht jaar voor persvrijheid

PARIJS (ANP) - Nederland is een plaats gestegen op de Press Freedom Index en staat nu op de tweede plek. Dat blijkt uit de jaarlijkse inventarisatie van Reporters Without Borders (RSF) van de persvrijheid van 180 landen wereldwijd. Het stoot daarmee Estland van die plek. Noorwegen staat opnieuw op de eerste plaats. Niet eerder constateerde RSF dat het gemiddeld genomen zo slecht ging met de persvrijheid wereldwijd. Meer dan de helft van de landen valt dit jaar in de slechtste twee categorieën.

1 uur geleden
Aartsen wil proef met startbanen voor statushouders uitbreiden

DEN HAAG (ANP) - Nieuwkomers met een verblijfsvergunning moeten sneller aan het werk in plaats van starten met een uitkering, zegt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie) in een interview met De Telegraaf. Hij breidt daarom een proef met 'startbanen' voor statushouders uit naar ruim 80 gemeenten.

4 uur geleden
Zeer grote natuurbrand aan Venneweg in Kessel

KESSEL (ANP) - In het Limburgse Kessel is nabij camping De Heldense Bossen in de nacht van woensdag op donderdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord. Het gaat om een natuurbrand aan de Venneweg.

5 uur geleden
Democraten Gorinchem wint ook herverkiezingen in Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem heeft opnieuw de meeste stemmen gehaald bij de herverkiezingen in de Zuid-Hollandse gemeente. Woensdag kreeg de partij 26,3 procent van de stemmen, goed voor 7 zetels. Dat is gelijk aan het aantal zetels dat de partij had gekregen bij de verkiezingen in maart. Stadsbelang is opnieuw tweede geworden met 4 zetels.

7 uur geleden