Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeuren Co-Med bagatelliseren kritiek op huisartsenketen

Directeuren Co-Med bagatelliseren kritiek op huisartsenketen

DEN HAAG (ANP) - Twee directeuren van de commerciële huisartsenketen Co-Med reageren in een interview in NRC op alle kritiek aan het adres van het bedrijf. Omroep Brabant meldde eerder onder meer dat patiënten die de spoedlijn belden, de voicemail kregen. "Dat hele bereikbaarheidsstukje is wel overtrokken", zeggen de directeuren er vrijdag tegen NRC over. Zij stellen dat niet alleen hun bedrijf, maar Nederlandse huisartsen in het algemeen met problemen kampen.

Directeur en Co-Med-oprichter Guy Schulpen (51) zegt vrijdag tegen NRC dat er "meer ambitie dan alleen een commercieel belang" achter het bedrijf zit. De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zei eerder oog te hebben "voor zorgen die bestaan rondom de bedrijfsvoering van Co-Med" en doet samen met de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) onderzoek naar de keten.

"Kijk, er zijn wel degelijk klachten geweest, maar bereikbaarheid is een heel ingewikkeld concept. Wat is de norm?", zegt Schulpen tegen de krant over het onderzoek van de toezichthouders. "Die huisartsenzorg, die piept en kraakt niet alleen, die is al voor een deel in elkaar aan het storten. Als dat gebeurt, betekent dat het einde van de poortwachtersfunctie. Het failliet van ons bestel."

Schulpen haalt in NRC de regio Enschede aan, waar de praktijken "vol" zijn. "Ondertussen maken de huisartsen in de regio Enschede ruzie met nieuwkomers als ons. Die klagen over concurrentie terwijl duizenden mensen staan te popelen om geholpen te worden. Dan mist er een gevoel van urgentie."

Volgens Schulpen is de kritiek op zijn bedrijf alsof er gekeken wordt naar "het lekkende kraantje in de tuin, terwijl elders de dijken aan het doorbreken zijn". IGJ en NZa zeiden begin dit jaar onderzoek te doen naar ketens zoals Co-Med omdat "het risico bestaat dat de kwaliteit, bereikbaarheid en toegankelijkheid van zorg" er onder druk komen te staan.

Co-Med heeft sinds de oprichting in 2019 dertig praktijken in het hele land overgenomen, meldt NRC. Het bedrijf maakte in 2022 jaar 1,2 miljoen euro winst op een omzet van 9,3 miljoen.

Meer uit Binnenland

18-jarige opgepakt voor mishandeling PowNed-journalist in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft een jonge man aangehouden die op 11 maart in de Utrechtse wijk Overvecht een journalist van PowNed heeft geslagen. De verdachte is een 18-jarige uit Utrecht.

7 minuten geleden
Ook in 2025 tientallen fatale stalbranden, verzekeraars bezorgd

DEN HAAG (ANP) - Alle aandacht voor branden in stallen heeft vooralsnog niet veel vooruitgang opgeleverd. Volgens cijfers van het Verbond van Verzekeraars kwamen vorig jaar ruim 60.000 dieren om door stalbranden. Een jaar eerder lag het aantal slachtoffers met bijna 63.000 in dezelfde orde van grootte. Zowel de verzekeraars als de brandweer vinden de aantallen te hoog. Ook LTO Nederland benadrukt dat het aantal branden verder omlaag moet.

3 uur geleden
Bewoners aardbevingsgebied Groningen blijven kritisch op herstel

GRONINGEN (ANP) - Bewoners van het aardbevingsgebied in Groningen zijn nog steeds erg kritisch op de langdurige operatie om hun huizen te herstellen of versterken. Door de complexiteit en onzekerheid van het jarenlange proces ervaren mensen stress en frustratie, waardoor ze onder meer fysieke en mentale gezondheidsklachten hebben. Ook het vertrouwen in de overheid neemt niet echt toe.

4 uur geleden
Dode bij steekpartij Hoofddorp

HOOFDDORP (ANP) - Bij een steekpartij in Hoofddorp is woensdagavond een dode gevallen, meldt de politie in een bericht op X. Volgens de politie hebben hulpdiensten nog geprobeerd het slachtoffer te redden, "maar dit mocht helaas niet meer baten".

10 uur geleden
Kabinet kijkt naar stapsgewijze toetreding nieuwe EU-lidstaten

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.

13 uur geleden
Koning: Trump duidelijk gemaakt dat we het oneens zijn

MIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."

13 uur geleden
Belastingdienst vindt mogelijk relevante data enquête toeslagen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.

15 uur geleden