Directeur zwembond stapt op na melding bij Centrum Veilige Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Algemeen directeur Aschwin Lankwarden van de Nederlandse zwembond is opgestapt nadat er over hem een melding was binnengekomen bij Centrum Veilige Sport Nederland (CVSN). Waar de melding precies over gaat, is niet bekendgemaakt. De Koninklijke Nederlandse Zwembond (KNZB) stelt Hans Gootjes aan als interim-directeur.
Het CVSN is het meldpunt voor grensoverschrijdend gedrag, matchfixing en doping in de sport. De KNZB meldt dat Lankwarden uit eigen beweging vertrekt. De algemeen directeur, die in 2018 aantrad, spreekt zelf van "zeer intensieve jaren" die veel van hem en zijn gezinsleven hebben gevergd. "In mijn afweging heb ik tevens betrokken dat er een melding is binnengekomen bij het Centrum voor Veilige Sport. Hoewel het onderzoek loopt en de uitkomst ervan nog niet vaststaat, heb ik besloten mijn taken neer te leggen, zodat een ander, boven enige twijfel verheven, het stokje kan overnemen."
Bestuursvoorzitter Hayke Veldman noemt Lankwarden "een betrokken en bevlogen directeur die zich met hart en ziel heeft ingezet voor de zwemsport". De zwembond denkt met de aanstelling van Gootjes "rust en ruimte" te creëren om "op korte termijn te starten met de werving van een nieuwe algemeen directeur". Gootjes is eerder actief geweest voor onder meer NOC*NSF, de schaatsbond, de gymnastiekbond en het CIOS.
Bij de KNZB vertrok eerder dit jaar trainer Mark Faber. Ook tegen hem waren klachten ingediend vanwege zijn gedrag toen hij nog hoofdcoach was van de gehele Nederlandse zwemselectie. Na onafhankelijk onderzoek sprak de KNZB Faber vrij van grensoverschrijdend gedrag.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
8 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
9 uur geleden