
Directeur zwembond stapt op na melding bij Centrum Veilige Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Algemeen directeur Aschwin Lankwarden van de Nederlandse zwembond is opgestapt nadat er over hem een melding was binnengekomen bij Centrum Veilige Sport Nederland (CVSN). Waar de melding precies over gaat, is niet bekendgemaakt. De Koninklijke Nederlandse Zwembond (KNZB) stelt Hans Gootjes aan als interim-directeur.
Het CVSN is het meldpunt voor grensoverschrijdend gedrag, matchfixing en doping in de sport. De KNZB meldt dat Lankwarden uit eigen beweging vertrekt. De algemeen directeur, die in 2018 aantrad, spreekt zelf van "zeer intensieve jaren" die veel van hem en zijn gezinsleven hebben gevergd. "In mijn afweging heb ik tevens betrokken dat er een melding is binnengekomen bij het Centrum voor Veilige Sport. Hoewel het onderzoek loopt en de uitkomst ervan nog niet vaststaat, heb ik besloten mijn taken neer te leggen, zodat een ander, boven enige twijfel verheven, het stokje kan overnemen."
Bestuursvoorzitter Hayke Veldman noemt Lankwarden "een betrokken en bevlogen directeur die zich met hart en ziel heeft ingezet voor de zwemsport". De zwembond denkt met de aanstelling van Gootjes "rust en ruimte" te creëren om "op korte termijn te starten met de werving van een nieuwe algemeen directeur". Gootjes is eerder actief geweest voor onder meer NOC*NSF, de schaatsbond, de gymnastiekbond en het CIOS.
Bij de KNZB vertrok eerder dit jaar trainer Mark Faber. Ook tegen hem waren klachten ingediend vanwege zijn gedrag toen hij nog hoofdcoach was van de gehele Nederlandse zwemselectie. Na onafhankelijk onderzoek sprak de KNZB Faber vrij van grensoverschrijdend gedrag.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
3 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.
12 uur geledenTOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.
15 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.
17 uur geledenTOKIO (ANP) - Sprinter Xavi Mo-Ajok is er bij zijn WK-debuut op de 200 meter in geslaagd de halve finales te bereiken. De 23-jarige atleet uit Rotterdam liep in het nationale stadion van Japan in Tokio naar de tweede plaats in zijn serie in een tijd van 20,35. Die klassering was precies goed genoeg voor directe doorgang naar de halve finales op donderdag. Olympisch kampioen Letsile Tebogo uit Botswana won de serie in 20,18.
17 uur geledenTOKIO (ANP) - Marije van Hunenstijn is op de WK atletiek in Tokio uitgeschakeld in de series van de 200 meter. De 30-jarige sprintster uit Apeldoorn eindigde in de zesde en laatste serie als zesde in een tijd van 23,13, ruim boven haar persoonlijk record van 22,86. Dat was niet goed genoeg voor een plek in de halve finales op donderdag.
17 uur geleden