Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur zwembond stapt op na melding bij Centrum Veilige Sport

Directeur zwembond stapt op na melding bij Centrum Veilige Sport

NIEUWEGEIN (ANP) - Algemeen directeur Aschwin Lankwarden van de Nederlandse zwembond is opgestapt nadat er over hem een melding was binnengekomen bij Centrum Veilige Sport Nederland (CVSN). Waar de melding precies over gaat, is niet bekendgemaakt. De Koninklijke Nederlandse Zwembond (KNZB) stelt Hans Gootjes aan als interim-directeur.

Het CVSN is het meldpunt voor grensoverschrijdend gedrag, matchfixing en doping in de sport. De KNZB meldt dat Lankwarden uit eigen beweging vertrekt. De algemeen directeur, die in 2018 aantrad, spreekt zelf van "zeer intensieve jaren" die veel van hem en zijn gezinsleven hebben gevergd. "In mijn afweging heb ik tevens betrokken dat er een melding is binnengekomen bij het Centrum voor Veilige Sport. Hoewel het onderzoek loopt en de uitkomst ervan nog niet vaststaat, heb ik besloten mijn taken neer te leggen, zodat een ander, boven enige twijfel verheven, het stokje kan overnemen."

Bestuursvoorzitter Hayke Veldman noemt Lankwarden "een betrokken en bevlogen directeur die zich met hart en ziel heeft ingezet voor de zwemsport". De zwembond denkt met de aanstelling van Gootjes "rust en ruimte" te creëren om "op korte termijn te starten met de werving van een nieuwe algemeen directeur". Gootjes is eerder actief geweest voor onder meer NOC*NSF, de schaatsbond, de gymnastiekbond en het CIOS.

Bij de KNZB vertrok eerder dit jaar trainer Mark Faber. Ook tegen hem waren klachten ingediend vanwege zijn gedrag toen hij nog hoofdcoach was van de gehele Nederlandse zwemselectie. Na onafhankelijk onderzoek sprak de KNZB Faber vrij van grensoverschrijdend gedrag.

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

12 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

14 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

15 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

16 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

22 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

22 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

1 dag geleden