Directeur zwembond stapt op na melding bij Centrum Veilige Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Algemeen directeur Aschwin Lankwarden van de Nederlandse zwembond is opgestapt nadat er over hem een melding was binnengekomen bij Centrum Veilige Sport Nederland (CVSN). Waar de melding precies over gaat, is niet bekendgemaakt. De Koninklijke Nederlandse Zwembond (KNZB) stelt Hans Gootjes aan als interim-directeur.
Het CVSN is het meldpunt voor grensoverschrijdend gedrag, matchfixing en doping in de sport. De KNZB meldt dat Lankwarden uit eigen beweging vertrekt. De algemeen directeur, die in 2018 aantrad, spreekt zelf van "zeer intensieve jaren" die veel van hem en zijn gezinsleven hebben gevergd. "In mijn afweging heb ik tevens betrokken dat er een melding is binnengekomen bij het Centrum voor Veilige Sport. Hoewel het onderzoek loopt en de uitkomst ervan nog niet vaststaat, heb ik besloten mijn taken neer te leggen, zodat een ander, boven enige twijfel verheven, het stokje kan overnemen."
Bestuursvoorzitter Hayke Veldman noemt Lankwarden "een betrokken en bevlogen directeur die zich met hart en ziel heeft ingezet voor de zwemsport". De zwembond denkt met de aanstelling van Gootjes "rust en ruimte" te creëren om "op korte termijn te starten met de werving van een nieuwe algemeen directeur". Gootjes is eerder actief geweest voor onder meer NOC*NSF, de schaatsbond, de gymnastiekbond en het CIOS.
Bij de KNZB vertrok eerder dit jaar trainer Mark Faber. Ook tegen hem waren klachten ingediend vanwege zijn gedrag toen hij nog hoofdcoach was van de gehele Nederlandse zwemselectie. Na onafhankelijk onderzoek sprak de KNZB Faber vrij van grensoverschrijdend gedrag.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
7 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
15 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
19 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
20 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
21 uur geleden