Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur zwembond stapt op na melding bij Centrum Veilige Sport

Directeur zwembond stapt op na melding bij Centrum Veilige Sport

NIEUWEGEIN (ANP) - Algemeen directeur Aschwin Lankwarden van de Nederlandse zwembond is opgestapt nadat er over hem een melding was binnengekomen bij Centrum Veilige Sport Nederland (CVSN). Waar de melding precies over gaat, is niet bekendgemaakt. De Koninklijke Nederlandse Zwembond (KNZB) stelt Hans Gootjes aan als interim-directeur.

Het CVSN is het meldpunt voor grensoverschrijdend gedrag, matchfixing en doping in de sport. De KNZB meldt dat Lankwarden uit eigen beweging vertrekt. De algemeen directeur, die in 2018 aantrad, spreekt zelf van "zeer intensieve jaren" die veel van hem en zijn gezinsleven hebben gevergd. "In mijn afweging heb ik tevens betrokken dat er een melding is binnengekomen bij het Centrum voor Veilige Sport. Hoewel het onderzoek loopt en de uitkomst ervan nog niet vaststaat, heb ik besloten mijn taken neer te leggen, zodat een ander, boven enige twijfel verheven, het stokje kan overnemen."

Bestuursvoorzitter Hayke Veldman noemt Lankwarden "een betrokken en bevlogen directeur die zich met hart en ziel heeft ingezet voor de zwemsport". De zwembond denkt met de aanstelling van Gootjes "rust en ruimte" te creëren om "op korte termijn te starten met de werving van een nieuwe algemeen directeur". Gootjes is eerder actief geweest voor onder meer NOC*NSF, de schaatsbond, de gymnastiekbond en het CIOS.

Bij de KNZB vertrok eerder dit jaar trainer Mark Faber. Ook tegen hem waren klachten ingediend vanwege zijn gedrag toen hij nog hoofdcoach was van de gehele Nederlandse zwemselectie. Na onafhankelijk onderzoek sprak de KNZB Faber vrij van grensoverschrijdend gedrag.

Meer uit Sport

Honkballers Venezuela winnen World Baseball Classic na zege op VS

MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.

2 uur geleden
Hockeybondscoach Delmee wil dat het WK net als in 1998 gaat leven

AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.

16 uur geleden
Bondscoach Ehren blij met intercontinentale WK-loting hockeysters

AMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."

17 uur geleden
Minister Sterk huldigt medaillewinnaars Paralympics

DEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."

19 uur geleden
Sprintploegen zonder Broeders-Bol naar WK estafette in Botswana

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.

21 uur geleden
Honkballers Venezuela in finale van World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.

1 dag geleden
Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

1 dag geleden