Directeur Zubizarreta weg bij Olympique Marseille
MARSEILLE (ANP) - De Franse voetbalclub Olympique Marseille heeft afscheid genomen van Andoni Zubizarreta. De Spaanse oud-doelman werkte bijna vier jaar als technisch directeur bij de club van Kevin Strootman. Marseille eindigde dit seizoen, dat voortijdig werd afgebroken vanwege de coronacrisis, als tweede achter Paris Saint-Germain en plaatste zich zo voor de Champions League.
"Andoni is de eerste wie ik aan het begin van ons project heb aangetrokken", zegt voorzitter Jacques-Henri Eyraud, die in 2016 van de nieuwe Amerikaanse eigenaar Frank McCourt de opdracht kreeg om van Marseille weer een topclub te maken. "Sinds dat moment stond Andoni bij ieder gevecht aan mijn zijde. Hij heeft met zijn expertise ervoor gezorgd dat we weer een solide basis hebben."
Marseille gaf geen reden voor het vertrek van de 58-jarige Zubizarreta, die tussen 2010 en 2015 directeur was bij FC Barcelona, de club waarbij hij jaren onder de lat stond en waarmee hij in 1992 de Europa Cup 1 won. Volgens Franse media betekent het vertrek van Zubizarreta mogelijk ook dat de succesvolle trainer André Villas-Boas weggaat.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
20 uur geleden