Directeur wil van debatcentrum geloofsgenootschap maken
AMSTERDAM (ANP) - Yoeri Albrecht, de directeur van Debatcentrum De Balie in Amsterdam, wil van de instelling een levensbeschouwend genootschap maken. Zodoende kan volgens Albrecht het debatcentrum onder de huidige coronamaatregelen weer open. "Ik ga morgen naar de Kamer van Koophandel om de statuten te veranderen", zei de directeur in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
De directeur van het debatcentrum was in het programma te gast om te praten over de huidige coronamaatregelen. De horeca en de kunst- en cultuursector kunnen nog niet rekenen op versoepelingen. "Ik wil op deze wijze het gesprek aan gaan waarom de cultuursector al bijna twee jaar als ‘niet-essentieel’ beschouwd wordt, terwijl ik denk dat cultuur voor heel veel mensen een zeer essentiële levensinvulling is. Net zoals religie dat kan zijn."
Door een levensbeschouwend genootschap op te richten, zou hij het debatcentrum onder de huidige coronamaatregelen weer kunnen openen. "Ik begrijp niet waarom je op de Veluwe wel samen mag komen om een boek van 2000 jaar oud te bespreken, maar in hartje Amsterdam niet samen mag komen om een boek van een maand geleden te bespreken", aldus de directeur van het debatcentrum.
Als mogelijke namen opperde Albrecht De kerk Der Reden of De Linkse Kerk. Hij benadrukte in het gesprek dat het niet om een grap gaat.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond uiteindelijk zeven minderjarigen aangehouden in Apeldoorn. Daar hadden zich opnieuw mensen verzameld bij de rotonde in de wijk De Maten, waar al vaker is gedemonstreerd tegen asielopvangplannen. Zes van de jongeren uit Apeldoorn verstoorden de openbare orde, in die groep werd vuurwerk afgestoken. De zevende uit Overbetuwe, een gemeente tussen Arnhem en Nijmegen, overtrad zijn gebiedsverbod.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal aan de slag moeten met de hypotheekrenteaftrek, ondanks de afspraak in het coalitieakkoord om "de fiscale behandeling van de eigen woning" ongemoeid te laten. De problemen rond de dertigjaarstermijn vragen daarom, schrijven ambtenaren van het ministerie van Financiën in een rapport. Niets doen lijkt de goedkoopste oplossing, maar leidt tot oneerlijke uitkomsten. Alle mogelijke oplossingen hebben grote voor- én nadelen.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Europese gezondheidsdienst ECDC heeft geen aanwijzingen dat het hantavirus dat is aangetroffen op de m/v Hondius zich anders gedraagt dan dat het virus normaal gesproken doet. De Franse minister van Gezondheid Stéphanie Rist zei dinsdag dat het nog onzeker was of het virus zich had gemuteerd, maar volgens ECDC-epidemioloog Andreas Hoefer wijst voorlopig niets daarop.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De advocaten van de 39-jarige Paul V. uit Leiden, tegen wie maandag achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging is geëist voor het verwurgen van zijn 30-jarige partner Laura, hebben woensdag in de rechtbank Den Haag betoogd dat de vrouw zichzelf van het leven heeft beroofd. Ze pleitten voor vrijspraak in de zaak tegen V.
1 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De cheetah die woensdag ontsnapt was uit haar verblijf in Beekse Bergen is gevangen. Het park is weer open, laat een woordvoerster van het safaripark weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de aangiften tegen PVV-leider Geert Wilders geseponeerd na onderzoek naar een afbeelding die in augustus vorig jaar door hem op X was geplaatst. Het plaatje bestond uit twee vrouwengezichten: links een jonge blonde vrouw met daaronder de letters PVV, rechts een boos kijkende oudere vrouw met een hoofddoek met daaronder de letters PvdA.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - VNG-voorzitter en burgemeester van Utrecht Sharon Dijksma kwalificeert het geweld in Loosdrecht "als aanval op de democratie en ondermijning van het gezag". Als regioburgemeester kwam ze woensdag steun brengen aan haar collega-burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren na de vernielingen en brandstichting dinsdagavond bij de nieuwe asielopvanglocatie. "We moeten alle middelen van de rechtsstaat inzetten om dit te bestrijden", stelt hij in een gezamenlijk persmoment.
1 uur geleden