Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur VVCS: voetbalcompetities worden zeker opgeschoven

Directeur VVCS: voetbalcompetities worden zeker opgeschoven

HOOFDDORP (ANP) - Louis Everard weet het zeker. "Het kan niet anders dan dat alle voetbalcompetities in het westen van Europa met minimaal een maand worden opgeschoven", zegt de directeur van spelersvakbond VVCS. "Dat moet de FIFA faciliteren en ik weet ook dat ze daar druk mee bezig zijn."

Het voetbal verkeert in ernstige tijdnood, door de wereldwijde uitbraak van het coronavirus. In Nederland liggen de eredivisie en eerste divisie stil, net als vrijwel alle competities in Europa. Ook in andere werelddelen rolt de bal nauwelijks. Clubs missen inkomsten uit tv-gelden, mediarechten, kaartverkoop en horeca. Belangrijke sponsors dreigen af te haken.

De financiële ramp is bijna niet te overzien als de competities voor 30 juni moeten zijn afgewerkt, zoals de UEFA dat nu nog wil. Volgens de accountants van KPMG lopen dan alleen de grote competities in Engeland, Spanje, Duitsland, Italië en Frankrijk al 4 miljard euro mis. "Dan zijn de gevolgen zo groot", weet Everard. "Dat kan gewoon niet. Dan vallen er veel clubs om."

Gelooft niemand

De eredivisie en eerste divisie liggen vooralsnog tot 6 april stil. Maar ook bij de KNVB gelooft niemand dat er over twee weken alweer gevoetbald wordt. Het wachten is op nieuwe richtlijnen van het RIVM voor sportclubs. "Maar ik verwacht dat het lastig is om al voor 1 juni te beginnen", stelt Everard. "Nou, dan lukt het dus niet om voor 30 juni te finishen. Dat kan bijna niet."

"Het begint nu allemaal bij de FIFA", verwacht Everard. "Zij zijn bezig met een noodplan en daar passen ook maatregelen in om de competities uit te stellen. Vervolgens is het zaak dat we hier in Europa samen met elkaar gaan optrekken. Want anders wordt het een chaos. Alleen samen kunnen we dit oplossen."

Op 30 juni lopen veel contracten van voetballers af. Hakim Ziyech is een dag later bijvoorbeeld geen speler van Ajax maar van Chelsea. "Die transferwindow moet dus worden uitgesteld", zegt Everard. "Dat kan, als iedereen instemt. En dat zal ook wel moeten, want anders maak je de competities niet eerlijk af. Zelfs als je 31 juli als laatste speeldatum van het seizoen neemt, dan weet je niet of ze daar in Spanje of Italië genoeg aan hebben. We worden hier ook iedere dag ingehaald door de actualiteit, maar daar is de situatie nu nog een stuk erger. Het vervelende is dat je de competities niet kan blijven opschuiven, want spelers moeten aan het einde van het seizoen ook op vakantie en volgend jaar zomer wordt het EK gespeeld."

Meer uit Voetbal

Iran is tijdens WK welkom in Mexico, zegt president Sheinbaum

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.

20 minuten geleden
FC Volendam speelt rest van seizoen zonder geblesseerde Kwakman

VOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.

2 uur geleden
FIFA staat in contact met Iran maar houdt vast aan speelschema WK

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."

2 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona, zegt voorzitter

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.

4 uur geleden
Verdediger Luckassen debuteert in selectie van WK-deelnemer Ghana

ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.

7 uur geleden
Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

17 uur geleden
SC Cambuur na zege stap dichter bij promotie naar Eredivisie

HELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.

18 uur geleden