Directeur Völler van Duitse voetbalbond kritisch op Rüdiger
BERLIJN (ANP/DPA) - Sportief directeur Rudi Völler van de Duitse voetbalbond is niet te spreken over het gedrag van Antonio Rüdiger tijdens de Spaanse bekerfinale. "Dit kan niet, zeker niet als international van Duitsland", zei de oud-speler over de verdediger van Real Madrid.
"Hij moet hier verandering in brengen en dat weet hij zelf ook, zoals blijkt uit zijn publieke reactie", zei Völler tegen het Duitse persbureau DPA. "Toni is een geweldige speler, maar als international moet hij ook klasse tonen in zijn gedrag. Hij eist terecht respect voor zichzelf en hij moet dit respect ook aan anderen tonen, zonder uitzondering."
Rüdiger (32) liet zich gaan tijdens de verlenging van de finale tegen Barcelona, die Real Madrid met 3-2 verloor. De al gewisselde verdediger gooide een voorwerp naar scheidsrechter Ricardo de Burgos Bengoetxea en moest door meerdere stafleden en medespelers in bedwang worden gehouden.
Völler verklaarde dat Rüdiger contact met hem en bondscoach Julian Nagelsmann heeft opgenomen. De sportief directeur liet zich niet uit over eventuele sancties bij de nationale ploeg voor de reserveaanvoerder. Duitsland speelt in juni het eindtoernooi van de Nations League in eigen land. Oud-internationals als Lothar Matthäus en Dietmar Hamann vinden dat het gedrag van Rüdiger consequenties moet hebben bij de nationale ploeg.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."
9 uur geledenBRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Chelsea heeft in zijn vierde wedstrijd in de Champions League genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen het verrassend sterke Qarabag uit Azerbeidzjan. Het duel in Bakoe eindigde in 2-2. Jorrel Hato speelde een ongelukkige eerste helft. De voormalige Ajacied leidde met fouten twee doelpunten van de tegenstander in. Chelsea en Qarabag zijn allebei met het behaalde punt op 7 punten gekomen.
12 uur geleden