Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur voetbalzaken Overmars 'nog niet klaar' bij Ajax

Directeur voetbalzaken Overmars 'nog niet klaar' bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdag officieel bevestigd dat het contract met directeur voetbalzaken Marc Overmars verlengd wordt tot de zomer van 2026. Het nieuws lekte dinsdag, kort voor het Champions Leagueduel met Sporting, per ongeluk uit toen een filmpje van de media-afdeling op internet verscheen. Algemeen directeur Edwin van der Sar erkende de authenticiteit van het filmpje, maar wilde het nieuws niet bevestigen.

Voor de herbenoeming van Overmars, een formaliteit, moeten de aandeelhouders nog bij elkaar komen in een bijzondere algemene vergadering. Het huidige contract van de oud-international, die sinds 2012 bij Ajax werkzaam is, loopt tot en met november 2024. "Ik heb het nog steeds erg naar mijn zin en haal veel voldoening uit mijn werk. De samenwerking met mijn collega-directieleden is erg goed, net als met de mensen op de Toekomst met wie ik samenwerk op het gebied van scouting, jeugd, transfers en dergelijke. Ik heb het gevoel dat ik voorlopig nog niet klaar ben bij Ajax, dus ik ga hier graag nog door", stelt Overmars in een door de club verspreid bericht.

De raad van commissarissen van Ajax is verheugd met de contractverlenging van de directeur, onder wiens beleid Ajax grote sprongen heeft gemaakt. "De prestaties van de onder zijn verantwoordelijkheid samengestelde A-selectie springen natuurlijk het meest in het oog", stelt president-commissaris Leen Meijaard. "Het team speelt onder leiding van de door Marc aangestelde Erik ten Hag attractief en is succesvol, zowel nationaal als internationaal. Maar wij zien ook de goede ontwikkeling bij andere voetbaltechnische zaken. Met Marc in het directieteam denken wij dat de stijgende lijn die onze ambitieuze club enkele jaren geleden heeft ingezet, verder doorgetrokken kan worden."

Ajax won dinsdag ook het zesde en laatste groepsduel in de Champions League. De Amsterdammers waren in de Johan Cruijff ArenA met 4-2 te sterk voor het Portugese Sporting en overwinteren voor het eerst in de clubhistorie zonder verliespunten in de belangrijkste Europese competitie.

Meer uit Voetbal

Afrikaanse voetbalbond maakt speeldata Afrika Cup 2027 bekend

CAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.

9 minuten geleden
Tottenham Hotspur ziet concurrent West Ham United ruim verliezen

BRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.

13 minuten geleden
Bayern in aanloop naar return tegen PSG gelijk tegen Heidenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.

46 minuten geleden
Voetbalsters Lyon naar Champions League-finale na zege op Arsenal

LYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.

47 minuten geleden
Villarreal verzekert zich opnieuw van deelname Champions League

VILLARREAL (ANP/AFP) - Villarreal mag komend voetbalseizoen opnieuw meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Marcelino versloeg zaterdag Levante met 5-1 en is daardoor zeker van een plaats bij de eerste vier op de ranglijst van de Spaanse competitie.

1 uur geleden
Ajax profiteert van promotie Ipswich en verkoopt Akpom

IPSWICH (ANP) - Ajax profiteert van de promotie van Ipswich Town naar de Premier League. De Engelse club moet Chuba Akpom voor een bedrag van ruim 9 miljoen euro overnemen.

2 uur geleden
RKC verslaat Roda JC na strafschoppen en treft Willem II

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.

19 uur geleden