Directeur voetbalzaken Overmars 'nog niet klaar' bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdag officieel bevestigd dat het contract met directeur voetbalzaken Marc Overmars verlengd wordt tot de zomer van 2026. Het nieuws lekte dinsdag, kort voor het Champions Leagueduel met Sporting, per ongeluk uit toen een filmpje van de media-afdeling op internet verscheen. Algemeen directeur Edwin van der Sar erkende de authenticiteit van het filmpje, maar wilde het nieuws niet bevestigen.
Voor de herbenoeming van Overmars, een formaliteit, moeten de aandeelhouders nog bij elkaar komen in een bijzondere algemene vergadering. Het huidige contract van de oud-international, die sinds 2012 bij Ajax werkzaam is, loopt tot en met november 2024. "Ik heb het nog steeds erg naar mijn zin en haal veel voldoening uit mijn werk. De samenwerking met mijn collega-directieleden is erg goed, net als met de mensen op de Toekomst met wie ik samenwerk op het gebied van scouting, jeugd, transfers en dergelijke. Ik heb het gevoel dat ik voorlopig nog niet klaar ben bij Ajax, dus ik ga hier graag nog door", stelt Overmars in een door de club verspreid bericht.
De raad van commissarissen van Ajax is verheugd met de contractverlenging van de directeur, onder wiens beleid Ajax grote sprongen heeft gemaakt. "De prestaties van de onder zijn verantwoordelijkheid samengestelde A-selectie springen natuurlijk het meest in het oog", stelt president-commissaris Leen Meijaard. "Het team speelt onder leiding van de door Marc aangestelde Erik ten Hag attractief en is succesvol, zowel nationaal als internationaal. Maar wij zien ook de goede ontwikkeling bij andere voetbaltechnische zaken. Met Marc in het directieteam denken wij dat de stijgende lijn die onze ambitieuze club enkele jaren geleden heeft ingezet, verder doorgetrokken kan worden."
Ajax won dinsdag ook het zesde en laatste groepsduel in de Champions League. De Amsterdammers waren in de Johan Cruijff ArenA met 4-2 te sterk voor het Portugese Sporting en overwinteren voor het eerst in de clubhistorie zonder verliespunten in de belangrijkste Europese competitie.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.
23 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.
41 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
1 uur geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).
8 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
18 uur geleden