Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur voetbalzaken Overmars 'nog niet klaar' bij Ajax

Directeur voetbalzaken Overmars 'nog niet klaar' bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdag officieel bevestigd dat het contract met directeur voetbalzaken Marc Overmars verlengd wordt tot de zomer van 2026. Het nieuws lekte dinsdag, kort voor het Champions Leagueduel met Sporting, per ongeluk uit toen een filmpje van de media-afdeling op internet verscheen. Algemeen directeur Edwin van der Sar erkende de authenticiteit van het filmpje, maar wilde het nieuws niet bevestigen.

Voor de herbenoeming van Overmars, een formaliteit, moeten de aandeelhouders nog bij elkaar komen in een bijzondere algemene vergadering. Het huidige contract van de oud-international, die sinds 2012 bij Ajax werkzaam is, loopt tot en met november 2024. "Ik heb het nog steeds erg naar mijn zin en haal veel voldoening uit mijn werk. De samenwerking met mijn collega-directieleden is erg goed, net als met de mensen op de Toekomst met wie ik samenwerk op het gebied van scouting, jeugd, transfers en dergelijke. Ik heb het gevoel dat ik voorlopig nog niet klaar ben bij Ajax, dus ik ga hier graag nog door", stelt Overmars in een door de club verspreid bericht.

De raad van commissarissen van Ajax is verheugd met de contractverlenging van de directeur, onder wiens beleid Ajax grote sprongen heeft gemaakt. "De prestaties van de onder zijn verantwoordelijkheid samengestelde A-selectie springen natuurlijk het meest in het oog", stelt president-commissaris Leen Meijaard. "Het team speelt onder leiding van de door Marc aangestelde Erik ten Hag attractief en is succesvol, zowel nationaal als internationaal. Maar wij zien ook de goede ontwikkeling bij andere voetbaltechnische zaken. Met Marc in het directieteam denken wij dat de stijgende lijn die onze ambitieuze club enkele jaren geleden heeft ingezet, verder doorgetrokken kan worden."

Ajax won dinsdag ook het zesde en laatste groepsduel in de Champions League. De Amsterdammers waren in de Johan Cruijff ArenA met 4-2 te sterk voor het Portugese Sporting en overwinteren voor het eerst in de clubhistorie zonder verliespunten in de belangrijkste Europese competitie.

Meer uit Voetbal

Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

31 minuten geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

1 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

1 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

5 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

16 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

18 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

19 uur geleden