Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur Van Vliet ziet virtuele Gold Race nog niet gebeuren

Directeur Van Vliet ziet virtuele Gold Race nog niet gebeuren

AMSTERDAM (ANP) - Directeur Leo van Vliet van de Amstel Gold Race heeft met interesse gekeken naar de virtuele Ronde van Vlaanderen die zondag door dertien profrenners werd verreden. "Ik vond het leuk om te kijken en de renners zijn er volgens mij ook ingevlogen. Maar je krijgt natuurlijk niet hét Ronde-gevoel", zegt de oud-winnaar van Gent-Wevelgem.

De koersdirecteur van Nederlands enige klassieker in de WorldTour zegt het initiatief van zijn Vlaamse collega's maandag met zijn eigen team verder te bespreken. "De Ronde van Vlaanderen was hier al heel lang mee bezig. We hebben er ook wel contact met hen over gehad. Maar er is wat voor nodig om dit te maken en dit is in Vlaanderen natuurlijk wel volkssport nummer 1."

Van Vliet wijst op de Ronde van Vlaanderen van 2017 met de eindzege van Niki Terpstra die zondagmiddag bij de NOS werd uitgezonden. "Ik zat ook te kijken naar de herhaling van 2017, een mooie spannende koers. Als je al die mensen langs de weg ziet staan, zie je ook wat je mist."

Speciale dingen

Voor de Amstel Gold Race die over twee weken verreden had moeten worden, zegt Van Vliet dat hij samen met de NOS nog wat speciale dingen aan het bedenken is. "Maar we moeten geen dingen gaan doen, die al bedacht zijn", lijkt hij een variant op de digitale Ronde van Vlaanderen vooralsnog uit te sluiten.

De voormalig bondscoach is bekend met deze digitale manier van fietsen op de rollerbank. "Ik doe het in de winter ook wel eens en het is recreatief leuk om te doen." Voor wedstrijden noemt hij toch enkele bezwaren op. "Wat als de renners verschillende systemen gebruiken en is het te manipuleren? En hoe ga je dat controleren?".

Hoop

Directeur Tomas van den Spiegel van onder meer De Ronde van Vlaanderen zei eerder zondag dat het voor de sector van belang is dat er dit jaar nog wedstrijden worden verreden. Van Vliet is het daarmee eens. "Je merkt dat er angst is in de wielrennerij."

Vooral hoopt Van Vliet dat er nog gekoerst kan worden in 2020. "We hebben een datum aangevraagd voor een combinatie van de mannen- en vrouwenwedstrijd en een toerversie. Ik ben positief ingesteld, maar we zullen moeten afwachten. Ik denk ook dat dit nog wel even kan duren."

Meer uit Sport

Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

39 minuten geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

5 uur geleden
Duitse tennistopper Zverev naar derde ronde van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.

5 uur geleden
Deen Lund Andresen sprint naar zege in eerste rit Tour Down Under

TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.

9 uur geleden
Alcaraz en Sabalenka zonder setverlies verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.

9 uur geleden
Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

1 dag geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

1 dag geleden