Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur Van Vliet ziet virtuele Gold Race nog niet gebeuren

Directeur Van Vliet ziet virtuele Gold Race nog niet gebeuren

AMSTERDAM (ANP) - Directeur Leo van Vliet van de Amstel Gold Race heeft met interesse gekeken naar de virtuele Ronde van Vlaanderen die zondag door dertien profrenners werd verreden. "Ik vond het leuk om te kijken en de renners zijn er volgens mij ook ingevlogen. Maar je krijgt natuurlijk niet hét Ronde-gevoel", zegt de oud-winnaar van Gent-Wevelgem.

De koersdirecteur van Nederlands enige klassieker in de WorldTour zegt het initiatief van zijn Vlaamse collega's maandag met zijn eigen team verder te bespreken. "De Ronde van Vlaanderen was hier al heel lang mee bezig. We hebben er ook wel contact met hen over gehad. Maar er is wat voor nodig om dit te maken en dit is in Vlaanderen natuurlijk wel volkssport nummer 1."

Van Vliet wijst op de Ronde van Vlaanderen van 2017 met de eindzege van Niki Terpstra die zondagmiddag bij de NOS werd uitgezonden. "Ik zat ook te kijken naar de herhaling van 2017, een mooie spannende koers. Als je al die mensen langs de weg ziet staan, zie je ook wat je mist."

Speciale dingen

Voor de Amstel Gold Race die over twee weken verreden had moeten worden, zegt Van Vliet dat hij samen met de NOS nog wat speciale dingen aan het bedenken is. "Maar we moeten geen dingen gaan doen, die al bedacht zijn", lijkt hij een variant op de digitale Ronde van Vlaanderen vooralsnog uit te sluiten.

De voormalig bondscoach is bekend met deze digitale manier van fietsen op de rollerbank. "Ik doe het in de winter ook wel eens en het is recreatief leuk om te doen." Voor wedstrijden noemt hij toch enkele bezwaren op. "Wat als de renners verschillende systemen gebruiken en is het te manipuleren? En hoe ga je dat controleren?".

Hoop

Directeur Tomas van den Spiegel van onder meer De Ronde van Vlaanderen zei eerder zondag dat het voor de sector van belang is dat er dit jaar nog wedstrijden worden verreden. Van Vliet is het daarmee eens. "Je merkt dat er angst is in de wielrennerij."

Vooral hoopt Van Vliet dat er nog gekoerst kan worden in 2020. "We hebben een datum aangevraagd voor een combinatie van de mannen- en vrouwenwedstrijd en een toerversie. Ik ben positief ingesteld, maar we zullen moeten afwachten. Ik denk ook dat dit nog wel even kan duren."

Meer uit Sport

LeBron James voor het eerst in 19 jaar onder de 10 punten

TORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.

7 minuten geleden
Hamilton kondigt personele ingrepen bij Ferrari aan

ABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.

1 uur geleden
Steenbergen pakt op EK kortebaan ook titel op 200 meter vrij

LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.

12 uur geleden
Steenbergen zwemt naar Europese titel op 100 meter wisselslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.

13 uur geleden
Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

19 uur geleden
Wielrenster Vinke tekent bij Team SD Worx - Protime

AMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.

20 uur geleden
Griekspoors vriendin Potapova gaat tennissen voor Oostenrijk

SINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.

20 uur geleden