Directeur Van Leeuwen van KNVB arriveert met schaal in De Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen van de KNVB is met de kampioensschaal aangekomen in De Kuip. Ze arriveerde zo'n 45 minuten voor de aftrap van het duel tussen Feyenoord en Go Ahead Eagles, die voor 16.45 uur gepland staat. Tientallen fotografen en een aantal cameraploegen vereeuwigden haar met het zilverwerk.
Feyenoord is voor de zestiende keer kampioen als het Go Ahead Eagles verslaat. Als dat gebeurt, dan overhandigen Giovanni van Bronckhorst en Robin van Persie de kampioensschaal aan aanvoerder Orkun Kökcü.
Van Bronckhorst werd in 2017 als coach kampioen met Feyenoord. Zijn elftal stond van de eerste tot en met de laatste speelronde bovenaan en veroverde na achttien jaar weer de landstitel voor de club uit Rotterdam. Als speler won Van Bronckhorst twee keer de KNVB-beker met Feyenoord. Hij speelde 245 wedstrijden voor de Rotterdammers.
Van Persie won met Feyenoord in 2002 de UEFA Cup. Hij speelde vervolgens voor Arsenal, Manchester United en Fenerbahçe maar sloot zijn carrière af bij Feyenoord, waar hij momenteel jeugdtrainer is.
Meer uit Voetbal
PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
33 minuten geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
10 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
13 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
17 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
18 uur geleden