Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur van Formule 1 hoopt op Amerikaanse autocoureurs

Directeur van Formule 1 hoopt op Amerikaanse autocoureurs

BARCELONA (ANP) - De Formule 1 werkt samen met de teams om weer Amerikaanse autocoureurs in het wereldkampioenschap te krijgen. Dat heeft Formule 1-directeur Stefano Domenicali gezegd. "We kijken samen met de teams of het voor Amerikaanse coureurs op korte termijn mogelijk is onder de aandacht te komen van Formule 1-teams", zei Domenicali.

De Formule 1, eigendom van Liberty Media, ziet de Verenigde Staten als een belangrijke groeimarkt. Volgend jaar is er een tweede race in Miami, samen met de bestaande Grand Prix in Austin, Texas. "Ik weet dat er teams zijn die naar de goede coureurs kijken die, als ze er klaar voor zijn, een grote opsteker zouden zijn voor de Amerikaanse fans. De mensen willen deze jongens zien. Daarom hopen we dat we heel, heel snel Amerikaanse coureurs hebben die strijden tegen alle anderen in het Formule 1-kampioenschap."

Domenicali is ook wel realistisch. "Ik zie het ook niet heel snel gebeuren in de komende twee of drie jaar, maar misschien daarna." Alexander Rossi was in 2015 de laatste Amerikaan. Hij deed mee aan vijf races voor het inmiddels ter ziele gegane Marussia-team.

Meer uit Sport

Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 uur geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

13 uur geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

17 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

23 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

1 dag geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

1 dag geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

1 dag geleden