Directeur van Formule 1 hoopt op Amerikaanse autocoureurs
BARCELONA (ANP) - De Formule 1 werkt samen met de teams om weer Amerikaanse autocoureurs in het wereldkampioenschap te krijgen. Dat heeft Formule 1-directeur Stefano Domenicali gezegd. "We kijken samen met de teams of het voor Amerikaanse coureurs op korte termijn mogelijk is onder de aandacht te komen van Formule 1-teams", zei Domenicali.
De Formule 1, eigendom van Liberty Media, ziet de Verenigde Staten als een belangrijke groeimarkt. Volgend jaar is er een tweede race in Miami, samen met de bestaande Grand Prix in Austin, Texas. "Ik weet dat er teams zijn die naar de goede coureurs kijken die, als ze er klaar voor zijn, een grote opsteker zouden zijn voor de Amerikaanse fans. De mensen willen deze jongens zien. Daarom hopen we dat we heel, heel snel Amerikaanse coureurs hebben die strijden tegen alle anderen in het Formule 1-kampioenschap."
Domenicali is ook wel realistisch. "Ik zie het ook niet heel snel gebeuren in de komende twee of drie jaar, maar misschien daarna." Alexander Rossi was in 2015 de laatste Amerikaan. Hij deed mee aan vijf races voor het inmiddels ter ziele gegane Marussia-team.
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
6 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
9 uur geledenZAGREB (ANP) - Judoka Jur Spijkers heeft op de Grand Prix-wedstrijd van Zagreb bij de zwaargewichten (+100 kg) het zilver gepakt. In de finale versloeg de Azerbeidzjaan Kanan Nasibov de 28-jarige Tilburger op ippon.
10 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Danny Noppert is er niet in geslaagd de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 34-jarige Fries verloor in Wolverhampton in de halve finale van wereldkampioen en titelverdediger Luke Littler uit Engeland met 16-9 in legs.
12 uur geledenHAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft dankzij haar zege in de Flandriencross van het Oost-Vlaamse Hamme een unieke mijlpaal bereikt. De 36-jarige Dordtse eindigde voor de vijftigste keer op rij op het podium in een veldrit. Die reeks werd ingezet op 27 januari 2024, toevallig ook in Hamme.
13 uur geleden