Directeur van Formule 1 hoopt op Amerikaanse autocoureurs
BARCELONA (ANP) - De Formule 1 werkt samen met de teams om weer Amerikaanse autocoureurs in het wereldkampioenschap te krijgen. Dat heeft Formule 1-directeur Stefano Domenicali gezegd. "We kijken samen met de teams of het voor Amerikaanse coureurs op korte termijn mogelijk is onder de aandacht te komen van Formule 1-teams", zei Domenicali.
De Formule 1, eigendom van Liberty Media, ziet de Verenigde Staten als een belangrijke groeimarkt. Volgend jaar is er een tweede race in Miami, samen met de bestaande Grand Prix in Austin, Texas. "Ik weet dat er teams zijn die naar de goede coureurs kijken die, als ze er klaar voor zijn, een grote opsteker zouden zijn voor de Amerikaanse fans. De mensen willen deze jongens zien. Daarom hopen we dat we heel, heel snel Amerikaanse coureurs hebben die strijden tegen alle anderen in het Formule 1-kampioenschap."
Domenicali is ook wel realistisch. "Ik zie het ook niet heel snel gebeuren in de komende twee of drie jaar, maar misschien daarna." Alexander Rossi was in 2015 de laatste Amerikaan. Hij deed mee aan vijf races voor het inmiddels ter ziele gegane Marussia-team.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geƫvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.
3 uur geleden