Directeur Van der Sar: spelers van Ajax gaan niet in uitverkoop
AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Edwin van der Sar van Ajax heeft in een interview met het persbureau Reuters duidelijk gemaakt dat zijn club niet van plan is om deze zomer spelers in de uitverkoop te doen. De oud-doelman geeft toe dat zijn organisatie hard wordt geraakt door de financiële gevolgen van de coronacrisis, maar dat zal er volgens hem niet toe leiden dat Ajax op de transfermarkt genoegen gaat nemen met flink lagere afkoopsommen.
"Er komt geen korting van 50 procent", betoogt Van der Sar. "Grote clubs als Bayern München hebben verkondigd dat de afkoopsommen in de komende transfertermijnen omlaag zullen gaan. Maar voor hen is dat makkelijker om te zeggen, want zij zijn de kopers op de markt. Natuurlijk, de transfers van 150 tot 200 miljoen euro zijn van de baan. Maar ik denk dat spelers van Ajax nog steeds veel waarde vertegenwoordigen. Ze zijn goed opgeleid, hebben ervaring met winnen en spelen in de Europese voetbalstijl."
Ajax bereikte in februari een akkoord met Chelsea over de overgang van middenvelder Hakim Ziyech. Met die transfer is een bedrag gemoeid van maximaal 44 miljoen euro. Middenvelder Donny van de Beek, verdediger Nicolás Tagliafico en doelman Andre Onana zijn mogelijk de volgende basiskrachten die de Amsterdamse club gaan verlaten. Zij staan al geruime tijd in de belangstelling van Europese topclubs.
Van der Sar: "Vorig jaar hebben we mondelinge afspraken gemaakt met Onana, Tagliafico en Van de Beek. Ze zouden nog een seizoen blijven en dan zouden we gaan kijken hoe we elkaar konden helpen met het vinden van een volgende stap in hun loopbaan. Wat dat betreft, is er niets veranderd."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
4 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
5 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
6 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
21 uur geleden