Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur topvoetbal Hoogma hoopt werk beloond te zien met hoofdprijs

Directeur topvoetbal Hoogma hoopt werk beloond te zien met hoofdprijs

BOEDAPEST (ANP) - Na gitzwarte jaren tellen de nationale teams van de KNVB weer mee. Het Nederlands elftal doet voor het eerst sinds 2014 mee aan een eindtoernooi, de voetbalvrouwen doen voor het eerst mee aan de Olympische Spelen en Jong Oranje staat (na een afwezigheid van liefst acht jaar) weer op het EK. Nico-Jan Hoogma, die drie jaar geleden startte als directeur topvoetbal, hoopt dat de ingeslagen weg deze zomer leidt tot een hoofdprijs.

"Met Oranje onder 17 zijn we twee keer Europees kampioen geworden. Dat was ook al heel leuk, voor die groepen. Maar dit kan de eerste prijs 'van hogere orde' worden sinds we zijn begonnen. Dat is wel even iets anders", zegt Hoogma in de lobby van het Corinthia Hotel in Boedapest, waar Jong Oranje dit EK verblijft. De ploeg van bondscoach Erwin van de Looi hoopt donderdag ten koste van Duitsland de eindstrijd te halen. "Ik verwacht een echte finalewedstrijd, heel anders dan toen de ploegen tegenover elkaar stonden in de groepsfase. Toen werd er ook nog een beetje afgetast."

Hoogma hoopt dat de prestaties van Jong Oranje overslaan naar Nederland en Oranje, net zoals een beetje in 2006 gebeurde toen Foppe de Haan in aanloop naar het WK in Duitsland met de beloften de Europese titel in Portugal veroverde. "Het is nu al een hele mooie voorloper voor het EK. Mensen lopen er warm voor. We hebben twee teams die op een groot podium bezig zijn. De halve finale van Jong Oranje is al fantastisch, maar een finale of misschien wel een titel zou fenomenaal zijn. Daarnaast kunnen het Nederlands elftal en de Oranje-vrouwen ook nog een gooi doen naar een hoofdprijs, het kan op deze manier een hele mooie Nederlandse sportzomer worden."

Alles of niets

Het zijn woorden die de oud-verdediger drie jaar geleden nog niet kon gebruiken. Het Nederlands elftal miste zowel het EK van 2016 als het WK van 2018 en het chagrijn was groot. "We zijn er weer, we doen weer mee aan een toernooi. We spelen drie keer in Amsterdam, gelukkig met 16.000 toeschouwers per keer. Ik hoop dat de fans lawaai maken voor 48.000 mensen. Onze Nederlandse supporters kennende gaat dat ook wel gebeuren", aldus Hoogma, die vindt dat door veel mensen te makkelijk over de groepsfase wordt gedacht. "De eerste wedstrijd is tegen Oekraïne. Daar moet vol de focus op. We kunnen allemaal wel denken dat het makkelijk is, maar dat is gewoon niet zo. Die muur moet je ook zien te slechten straks. Eerst dit halen, dan zien we daarna wel wat we tegenkomen. En we moeten groeien in het toernooi, dat is ook belangrijk."

In zijn drie jaar bij de KNVB, merkte Hoogma ook hoe snel de stemming om kan slaan. Na een periode vol lof, was er kritiek rond de aanstellingsprocedure van bondscoach Frank de Boer, die de naar FC Barcelona vertrokken Ronald Koeman opvolgde. Eind maart had De Boer na de nederlaag tegen Turkije in de WK-kwalificatie (4-2) ook wat uit te leggen. Hoogma: "Dat is wel een beetje hoe de voetballerij werkt. Het is alles of niets. Er zit eigenlijk niets tussenin. Iedereen mag zijn mening geven in dit land, we hebben 17 miljoen bondscoaches, dat is geen enkel probleem. Wij weten waar we mee bezig zijn en hoe we het willen hebben. Die lijn volgen wij. Of dat makkelijk is? Als je dat met elkaar doet en allemaal je rug recht houdt, dan wel."

Meer uit Voetbal

Mbappé volledig fit voor interlands Frankrijk en slotfase seizoen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.

31 minuten geleden
Depay meldt zich toch niet op trainingskamp Oranje

ZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.

38 minuten geleden
Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

14 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

16 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

16 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

17 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

18 uur geleden