Directeur topsport Cats moet pijnlijke keuzes maken richting LA
ARNHEM (ANP) - Sportbonden gaan de komende week al de gevolgen ondervinden van het beleid van het kabinet. De bezuinigingen die ook de sport treffen hebben invloed op de topsportgelden die door NOC*NSF voor de komende olympische cyclus worden toegekend, vertelde André Cats, directeur topsport, aanwezig bij de algemene vergadering van de sportkoepel.
"We zullen pijnlijke beslissingen moeten nemen waarbij we zeker niet alle ambities van de sportbonden kunnen honoreren", zei Cats, die volgende week de keuzes ten aanzien van de olympische en paralympische cyclus naar buiten brengt. "Onze top-10 doelstelling met zoveel mogelijk presterende sporten komt onder druk te staan. Dat is doodzonde na de prachtige sportzomer die we beleefd hebben. Ons topsportsysteem met de TeamNL-centra loopt bovendien risico door bezuinigingen die vanaf 2026 gepland staan voor gemeenten waar TeamNL mee samenwerkt. De kostenstijgingen, door onder andere inflatie, zijn op geen enkele wijze gecompenseerd."
Cats liet al eerder berekenen dat er jaarlijks juist 20 miljoen euro extra nodig zou zijn om de topsport in Nederland op het huidige niveau te kunnen handhaven.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
5 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
6 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
12 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden