Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur techconferentie: politieke kennis over AI moet groeien

Directeur techconferentie: politieke kennis over AI moet groeien

ZAANDAM (ANP) - De techwereld is blij met alle aandacht voor kunstmatige intelligentie (AI) door ChatGPT, zo blijkt op techconferentie The Next Web in Zaandam. Premier Mark Rutte verzorgde met een korte videotoespraak de opening, wat voor conferentiedirecteur Myrthe van der Erve niet meer dan een "eerste stap" is.

"Het liefst heb ik Rutte en de ministers hier zelf", vertelt Van der Erve. "Het belangrijkste wat de sector nu nodig heeft, is dat de overheid er onderdeel van wordt. Zorg dat je laat zien dat het belangrijk is, blijf niet aan de zijlijn. Er moet echt veel meer kennis in de politiek voor tech komen. Wij hebben wel eens Tweede Kamerleden die langskomen. Maar dan zeg je drie dingen en klapperen ze met hun oren."

Van der Erve pleit niet per se voor een speciale AI-minister. "Maar er moeten wel specialisten met politiek mandaat zijn. En ook vanuit de top moet er veel meer kennis over zijn. Nu is de overheid ineens geforceerd om er meer energie in te steken. Want wie heeft het niet over ChatGPT? en AI?" Sinds de succesvolle lancering van ChatGPT in november is er veel meer aandacht voor generatieve AI, dat zelf bijvoorbeeld teksten produceert alsof ze door een mens geschreven zijn.

Bewondering Rutte

Rutte sprak in zijn toespraak in het Engels zijn bewondering uit voor de techsector. "Alles begint bij mensen die tegen de stroom in zwemmen en dat zie ik in deze branche. We hebben ze nodig om de grote uitdagingen van deze tijd aan te gaan, met name op het gebied van klimaat, gezondheidszorg en onderwijs. Ik ben blij dat de techprofessionals deze uitdaging aangaan."

Volgens Van der Erve is de conferentie The Next Web met ruim 10.000 bezoekers over twee dagen iets groter dan vorig jaar en een van de grootste van Europa in haar soort. Veel meer dan bij de afgelopen editie is ChatGPT en AI verweven in zo'n beetje elke toespraak die hier gehouden wordt. "Al jaren laten we de kracht van AI zien, maar door ChatGPT is alles nu geëxplodeerd. Het is veel groter dan ik vorig jaar had gedacht."

Meer uit Financieel

Zeeman verkoopt minder kleding door logistieke problemen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Budgetkledingwinkelketen Zeeman heeft vorig jaar minder kleding en andere artikelen verkocht, mede door logistieke problemen. Daardoor lukte het ook niet om winst in de boeken te schrijven, heeft de onderneming naar buiten gebracht in zijn maatschappelijk jaarverslag.

33 minuten geleden
Topvrouw Linda Yaccarino van X kondigt vertrek aan

SAN FRANCISCO (ANP) - Topvrouw Linda Yaccarino van socialemediabedrijf X heeft haar vertrek aangekondigd. "Na twee ongelooflijke jaren heb ik besloten om af te treden", liet ze weten in een post op het platform, zonder een reden te geven voor haar stap.

44 minuten geleden
Nederland veerkrachtig maar kwetsbaar, constateert OESO

PARIJS (ANP) - Nederland is veerkrachtig gebleven tijdens recente economische schokken als de corona- en energiecrisis, maar blijft kwetsbaar. Dat constateert de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een woensdag verschenen rapport. De denktank uit Parijs verwijst daarbij naar de wereldwijde economische omstandigheden, maar ook naar binnenlandse "uitdagingen", zoals de krappe arbeidsmarkt en het volle stroomnet.

1 uur geleden
Nvidia als eerste beursbedrijf meer dan 4 biljoen dollar waard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Chipconcern Nvidia heeft woensdag als eerste bedrijf ooit een beurswaarde van meer dan 4 biljoen dollar bereikt. Dat is 4000 miljard dollar. De aandelen van de onderneming zijn de laatste tijd flink in waarde gestegen door de verdere opmars van kunstmatige intelligentie (AI), waarvan Nvidia sterk profiteert.

1 uur geleden
Wall Street hoger in afwachting van handelsaankondigingen Trump

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag met kleine winsten aan de handel begonnen, terwijl beleggers wachtten op meer nieuws over het handelsbeleid van president Donald Trump. Dat wijst erop dat de financiële markten zich niet van de wijs laten brengen door alle handelsonrust van de afgelopen dagen.

1 uur geleden
Eurocommissaris kan handelsdeal met VS nog altijd niet garanderen

STRAATSBURG (ANP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) hoopt dat er binnen enkele dagen een handelsakkoord op hoofdlijnen kan worden gesloten tussen de EU en de VS, zei hij woensdag in het Europees Parlement. Toch kon hij niet garanderen dat er een deal komt, al blijft dat de inzet van de Europese Commissie, benadrukte de Eurocommissaris.

2 uur geleden
Bevoorrading supermarkten AH weer op peil, ondanks staking

ZAANDAM (ANP) - De bevoorrading van supermarkten van Albert Heijn in de regio Rotterdam en Den Haag is weer zo goed als op peil. Dat laat een woordvoerster van de supermarktketen weten. In de distributiecentra van de supermarktketen wordt sinds eind vorige maand gestaakt door uitzendkrachten.

2 uur geleden