Directeur Swart: hopelijk kunnen we voetbalcompetities afmaken
NYON (ANP) - Jacco Swart nam als directeur van de European Leagues, de belangenvereniging van 36 profcompetities, deel aan het crisisoverleg van de UEFA. "Het ging allemaal heel ordelijk, ondanks dat niet iedereen alle moderne technieken gewend is", doelde hij op de videoconference met veel deelnemers in 55 landen.
"Er was meteen grote eensgezindheid bij clubs, competities en spelers. Voorzitter Alexander Ceferin van de UEFA haalde ook snel de angel eruit. Ook hij had de uitdrukkelijke bereidheid het EK een jaar vooruit te schuiven. Dat heeft consequenties voor andere toernooien, zoals de eindronde van de Nations League en het EK voor vrouwen", beseft Swart. "Maar het is natuurlijk de enige juiste beslissing. We moeten er alles aan doen dat de competities worden afgemaakt. En de grote vraag is of dat nog wel gaat lukken."
Swart zat maandagavond samen met ruim 7 miljoen andere Nederlanders voor de buis toen premier Mark Rutte het land toesprak. "En ik kreeg niet meteen het idee dat we met z'n allen op Koningsdag in Amsterdam staan om feest te vieren. Ik vergelijk het coronavirus met een monster, met een grote kop en een lange staart. We zijn opgeslokt, het is maar de vraag wanneer we er weer uitkomen", aldus Swart.
Scenario's
"Het voordeel van het verplaatsen van het EK is wel dat we aan scenario's kunnen werken. Als we dan kunnen beginnen, dan kunnen we zo alles afmaken. Het is nu wel de vraag of er uiteindelijk een scenario kan worden uitgevoerd. De bedoeling is dat we de competities voor juli afwerken. Want daarna eindigen veel contracten van spelers. Maar als je het mij vraagt, kan je ook weer uitzonderingen maken."
De UEFA heeft nog niet gezegd wat de Europese federatie gaat doen als er competities niet afgewerkt kunnen worden. Worden de competities dan nietig verklaard of wordt bijvoorbeeld de koploper als kampioen uitgeroepen? "Er komen twee werkgroepen die zich over over financiën en reglementen gaan buigen", weet Swart.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geleden