Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur SCP komt burgemeesters bijpraten

Directeur SCP komt burgemeesters bijpraten

ARNHEM (ANP) - Kim Putters, directeur van het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP) komt de 25 burgemeesters van het Veiligheidsberaad maandag in Utrecht bijpraten over de maatschappelijke gevolgen van de coronacrisis. Het SCP houdt bij hoe tevreden Nederlanders zijn over hun leven. In september zei het bureau te verwachten dat de pandemie in de laatste maanden van het jaar meer invloed zou gaan krijgen op het welbevinden van de bevolking.

Ook minister van Justitie, Ferd Grapperhaus, schuift weer aan bij het Veiligheidsberaad. Het beraad gaat praten over handhaving van de kerstdrukte in de winkels, over de aanpak tijdens de komende feestdagen en over extra activiteiten voor jongeren. Ze bespreken ook wat er eventueel gaat gebeuren als de coronacijfers niet drastisch gaan dalen. Grapperhaus en beraadsvoorzitter Hubert Bruls, burgemeester van Nijmegen, geven na afloop van de bespreking een toelichting.

Voor de coronabijeenkomst houdt het beraad maandagmiddag in Utrecht een reguliere vergadering. De veiligheidsregio's komen enkele malen per jaar bijeen om bestuurlijke zaken te bespreken van de diensten die onder de regio vallen. Dat zijn brandweerzorg, rampenbestrijding en geneeskundige hulp. Op alle diensten is in dit coronajaar een fors beroep gedaan.

Meer uit Binnenland

Ziekenhuizen willen maatregelen tegen commerciële privéklinieken

UTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).

3 uur geleden
Giro555-geld heeft 15 miljoen mensen in Turkije en Syrië bereikt

DEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.

3 uur geleden
Sint-Maarten vraagt Nederland financiële steun voor politiebureau

PHILIPSBURG (ANP) - Sint-Maarten heeft Nederland formeel om financiële steun gevraagd om problemen bij de politiefaciliteiten op het eiland aan te pakken, zo is zondag bekendgemaakt. Volgens minister-president Luc Mercelina is daarvoor 6,5 miljoen dollar (ongeveer 5,6 miljoen euro) nodig.

8 uur geleden
Officieel warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline

HOUTEN (ANP) - Het is zondag de warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline. Om 21.20 uur was het volgens het weerbureau in De Bilt 14,0 graden. "Het oude record was 13,8 graden en werd in 2007 gemeten. Mogelijk stijgt de temperatuur nog een paar tienden van een graad verder", aldus Weeronline.

8 uur geleden
Onderzoek: omwonenden geitenstal krijgen vaker longontsteking

DEN HAAG (ANP) - Omwonenden van een geitenstal hebben vaker een longontsteking, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Dat zou blijken uit een onderzoek dat de Gezondheidsraad heeft uitgevoerd in opdracht van het kabinet en deze week wordt gepresenteerd. Wie binnen een straal van 500 meter van een geitenhouderij woont, heeft 73 procent meer kans op een longontsteking dan andere Nederlanders.

9 uur geleden
Van Zanen over Tarwekamp: maatwerk, besluiten en tijd nodig

DEN HAAG (ANP) - Na de herdenking van de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag zei burgemeester Jan van Zanen dat hij maatwerk blijft leveren aan alle getroffenen van de aanslag. "Wij laten niemand los, totdat die op eigen benen kan staan." Van Zanen zegt geen "generieke maatregelen" te willen inzetten.

12 uur geleden
Twee gevechtsvliegtuigen opgestegen vanaf Volkel om drone

VOLKEL (ANP) - Een drone is de reden dat de Koninklijke Luchtmacht zondagochtend twee gevechtsvliegtuigen heeft laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel. De drone heeft het luchtruim weer verlaten en vormde geen directe dreiging, meldt het ministerie van Defensie. De F-35's zijn weer teruggekeerd naar de vliegbasis.

13 uur geleden