Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur schoonmaakbeurs: 'co-bot' wordt collega schoonmaker

Directeur schoonmaakbeurs: 'co-bot' wordt collega schoonmaker

AMSTERDAM (ANP) - Schoonmakers in Nederland hoeven de opkomst van robots in de schoonmaak niet als een bedreiging te zien. Maar de rol van schoonmakers gaat wel veranderen. Dat denkt Robert Stelling, directeur van vakbeurs Interclean, die volgende week plaatsvindt in de Amsterdamse RAI.

"De inzet van robots of 'co-bots' vormt steeds meer een aanvulling op het werk van schoonmakers, waardoor ze efficiënter kunnen werken en hun takenpakket wijzigt", zegt Stelling. "Het stelt schoonmakers in staat meer hospitalitytaken op zich te kunnen nemen. De rol van de schoonmaker verandert daarmee. Het gaat van een onzichtbaar beroep naar een meer zichtbare rol. De 'co-bot' wordt zo een collega voor de schoonmaker."

Volgens Stelling is het gebruik van nieuwe technologieën, zoals robots en kunstmatige intelligentie (AI), ook noodzakelijk om in de toekomst alle bedrijfspanden en ziekenhuizen schoon te kunnen houden. "De schoonmaakbranche kampt al jaren met een tekort aan personeel, terwijl aan de andere kant de coronapandemie de urgentie van goede hygiëne aan het licht gebracht heeft."

Banen

Begin dit jaar waarschuwde het Internationaal Monetair Fonds (IMF) nog voor de ingrijpende gevolgen als AI-toepassingen zoals chatbot ChatGPT steeds meer taken overnemen van mensen. De opkomst raakt volgens IMF-topvrouw Kristalina Georgieva wereldwijd bijna vier op de tien banen. Rijke landen zullen volgens haar flink profiteren van deze technologie. Daar staat tegenover dat banen verloren kunnen gaan en ook de lonen onder druk komen te staan.

Op de schoonmaakvakbeurs, die duurt van 14 tot en met 17 mei, wordt onder meer getoond hoe schoonmakers met behulp van de nieuwste technologische snufjes een ziekenhuiskamer kunnen schoonmaken. Ook wordt een podium geboden aan tal van schoonmaakproducten. In totaal zijn er 900 exposanten uit 45 landen en er worden zo'n 30.000 professionals uit meer dan 150 landen verwacht.

Meer uit Financieel

Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

24 minuten geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

1 uur geleden
ArcelorMittal bovenaan AEX na optimisme topman over staalmarkt

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.

1 uur geleden
Duitsland wil verplichte investering streamingdiensten in EU-films

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.

2 uur geleden
Or Tata Steel Nederland dreigt naar ondernemingskamer te stappen

VELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.

2 uur geleden
WEF onderzoekt topman Brende om contacten met Epstein

DAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.

2 uur geleden
Mestafvoerkosten stijgen door vervallen EU-uitzondering

LELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.

3 uur geleden