Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur Reijntjes van Vitesse maakt zich zorgen om proflicentie

Directeur Reijntjes van Vitesse maakt zich zorgen om proflicentie

ARNHEM (ANP) - Interim-directeur Edwin Reijntjes van Vitesse maakt zich zorgen over het intrekken van de proflicentie van de club. "Als je na 2,5 jaar nog steeds niet in overeenstemming bent met de licentiecommissie, is er iets wat niet klopt", verklaarde de vorige week aangestelde algemeen directeur van de in nood verkerende club.

"De situatie waarin Vitesse zit is zorgelijk, laten we daar niet omheen draaien", zei Reijntjes in een interview met het clubkanaal. "Het allerbelangrijkste is de licentie, want zonder licentie kan je van alles, plannen maken, begrotingen opstellen, maar dan heeft dat allemaal geen zin. Want dan bestaat de club niet meer."

De directeur, die zich voor minimaal drie maanden heeft verbonden aan de club, ziet het realiseren van de licentie dan ook als zijn voornaamste taak. "Dat is de enige reden dat ik hier zit. In principe tot eind juni, maar dat kan een maandje extra zijn. We willen en moeten zorgen dat de licentie overeind blijft. Aan het einde van de rit is er één doel en dat is dat Vitesse over een paar weken nog bestaat."

Missie

Reijntjes heeft er wel vertrouwen in dat hij samen met onder anderen adviseur Paul van der Kraan "de klus kan klaren" bij Vitesse. "Het is een missie en waar hij eindigt weet ik niet, maar we hebben er allebei vertrouwen in dat we het samen zouden kunnen doen", aldus Reijntjes.

Naast de financiële problemen kent Vitesse ook sportief een erg moeilijk jaar. De club staat op de zeventiende plaats en moet vrezen voor degradatie.

Meer uit Voetbal

Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

39 minuten geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

2 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

3 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

4 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

5 uur geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

5 uur geleden
Verdediger Offerhaus verruilt Telstar voor FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.

6 uur geleden