Directeur Oerol kijkt tevreden terug op festival met nieuwe opzet
WEST AAN ZEE (ANP) - Siart Smit, de algemeen directeur van het Oerol Festival, kijkt tevreden terug op het verloop van het festival, dat dit jaar in een nieuwe opzet plaatsvond. Zo was er dit keer geen sprake van meerdere zogeheten "oorden" maar was er één festivalhart bij West aan Zee. De bedoeling is dat deze opzet blijft, zei Smit zondag, de laatste dag van het festival op Terschelling.
De festivalbaas is tevreden over de opkomst van het festival, dat 9 juni van start ging. Qua bezoekers is het festival volgens hem terug op hetzelfde niveau als voor de coronapandemie. "De voorstellingen zijn ook heel goed bezocht. We zaten op zo'n 93 procent zaalbezetting, dus alles was eigenlijk bijna zo goed als vol. Dat is ook fijn spelen voor de makers."
Ook wat betreft het warme weer is alles goed verlopen de afgelopen dagen. "Op Terschelling is het altijd een paar graden kouder dan in de rest van het land. Maar soms was het alsnog best pittig, dan zit je anderhalf uur vol in de zon. Maar bezoekers waren goed voorbereid."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.
2 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.
43 minuten geledenVUGHT (ANP) - De advocaten van Saïd R. (53) zijn boos, omdat volgens hen meegeluisterd kon worden met vertrouwelijke gesprekken die zij voerden met hun cliënt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI). "Wij vinden dit bijzonder vervelend", zei Mark Dunsbergen dinsdag op een zitting van het Marengo-proces in Vught.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De tbs'er Malek F. (39) heeft dinsdag in de rechtbank in Groningen bekend dat hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt, een joodse man, in de Groningse Mesdagkliniek heeft geprobeerd te doden. F. verklaarde dat hij dit deed in opdracht van stemmen die hij hoorde in zijn hoofd na het wisselen van medicijnen.
1 uur geledenDENDERMONDE (ANP/BELGA) - De voortvluchtige drugscrimineel Bolle Jos heeft van de Dendermondse strafrechter dinsdag acht jaar gevangenisstraf gekregen voor drugssmokkel vanuit Sierra Leone naar Antwerpen. De rechter legde hem ook een boete van 80.000 euro op en een havenverbod van tien jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Openbaar Ministerie in Amsterdam zijn meerdere aangiftes binnengekomen tegen Tweede Kamerlid Gidi Markuszower om zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers. Die zouden volgens de aangevers aanzetten tot haat en geweld. Een exact aantal kon het OM niet noemen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op Ibiza is vorige week woensdag een 23-jarige Nederlander uit Den Bosch aangehouden die 49,5 kilo ketamine en 56.000 xtc-pillen bij zich had. Hij zit nog vast op het Spaanse eiland, meldt de politie dinsdag.
2 uur geleden