Directeur Oerol kijkt tevreden terug op festival met nieuwe opzet
WEST AAN ZEE (ANP) - Siart Smit, de algemeen directeur van het Oerol Festival, kijkt tevreden terug op het verloop van het festival, dat dit jaar in een nieuwe opzet plaatsvond. Zo was er dit keer geen sprake van meerdere zogeheten "oorden" maar was er één festivalhart bij West aan Zee. De bedoeling is dat deze opzet blijft, zei Smit zondag, de laatste dag van het festival op Terschelling.
De festivalbaas is tevreden over de opkomst van het festival, dat 9 juni van start ging. Qua bezoekers is het festival volgens hem terug op hetzelfde niveau als voor de coronapandemie. "De voorstellingen zijn ook heel goed bezocht. We zaten op zo'n 93 procent zaalbezetting, dus alles was eigenlijk bijna zo goed als vol. Dat is ook fijn spelen voor de makers."
Ook wat betreft het warme weer is alles goed verlopen de afgelopen dagen. "Op Terschelling is het altijd een paar graden kouder dan in de rest van het land. Maar soms was het alsnog best pittig, dan zit je anderhalf uur vol in de zon. Maar bezoekers waren goed voorbereid."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
26 minuten geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
3 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
4 uur geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
5 uur geleden