Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur Kroes wil structuur neerzetten en rust creëren bij Ajax

Directeur Kroes wil structuur neerzetten en rust creëren bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes is begonnen aan zijn eerste officiële werkdag als algemeen directeur van Ajax. De nieuwe directeur wil weer structuur aanbrengen in de organisatie en dat moet leiden tot minder onrust en uiteindelijk betere prestaties.

"Het is ongeveer veertig jaar geleden dat ik hier als jeugdspeler begon en nu mag ik als algemeen directeur aan de slag. Ik heb er heel veel zin in", zei Kroes op zijn eerste werkdag op de website van de Amsterdammers. Kroes kon niet eerder beginnen om een concurrentiebeding bij zijn vorige club AZ.

Nu is het dan eindelijk zover, een dag na de pijnlijke nederlaag in de Conference League tegen Aston Villa (4-0). "Het is mijn doel om samen met mijn collega's opnieuw mooie tijden met onze club te gaan beleven", aldus Kroes. "De komende tijd staat in het teken van een duidelijke structuur neerzetten, richting geven en rust creëren. Het gaat om samen opleiden, ontwikkelen en winnen. Maar ook om plezier en impact maken."

'Drukke tijd'

De afgelopen maanden was Jan van Halst tijdelijk directeur algemene zaken van Ajax. "Jan is in een hele moeilijke periode tijdelijk ingestapt als directeur. We hebben veel respect voor de wijze waarop hij zijn werk gedaan heeft, in een zeer intense tijd. Ondanks het negatieve sentiment rondom de club heeft Jan zich altijd positief en waardig opgesteld", aldus Michael van Praag, de voorzitter van de rvc, die blij is dat Kroes aan het werk kan.

"Het is fijn dat Alex eindelijk bij ons is. Ik heet hem namens de rvc heel hartelijk welkom. Hij gaat een drukke tijd tegemoet, dat is hem bekend. We wensen hem uiteraard veel succes en in het kader van 'Samen Ajax' zullen we hem waar nodig met raad en daad terzijde staan."

Onduidelijk

Kroes werd al in augustus 2023 voorgedragen als nieuwe algemeen directeur. Hij krijgt in de Johan Cruijff ArenA diverse taken. Zo heeft Ajax een nieuw hoofd jeugdopleiding nodig, na het vertrek van Saïd Ouaali. Daarnaast is de club op zoek naar een transferspecialist, die met Kroes, Marijn Beuker (directeur voetbal), Kelvin de Lang (hoofdscout), Danny Blind (technisch commissaris), Susan Lenderink (financieel directeur) en adviseur Louis van Gaal een succesvol elftal moet samenstellen. Bovendien is het nog onduidelijk wie volgend seizoen de hoofdtrainer is.

Ajax staat momenteel vijfde in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Vrouwen-Bundesliga vanaf 2027 onafhankelijk van mannencompetitie

FRANKFURT (ANP) - De Duitse vrouwenvoetbalcompetitie wordt vanaf het seizoen 2027/2028 organisatorisch onafhankelijk van de mannencompetitie. Daarvoor heeft de Duitse voetbalbond (DFB) vrijdag in een buitengewone vergadering toestemming gegeven.

3 uur geleden
AS Monaco na late zege op Lens bovenaan in Frankrijk

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.

15 uur geleden
Bayern München haalt uit tegen Union Berlin, Saibari scoort

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.

15 uur geleden
Koploper Heracles Almelo lijdt bij Almere City eerste nederlaag

ALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.

15 uur geleden
FC Groningen boekt tegen PEC Zwolle eerste zege na een maand

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.

15 uur geleden
Weghorst zag al aankomen dat Xavi hem buiten selectie zou laten

ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.

18 uur geleden
Nieuwe Franse bondscoach Zidane selecteert vijf debutanten

PARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.

18 uur geleden