Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Directeur Koevermans kondigt bij Feyenoord loonoffers aan

Directeur Koevermans kondigt bij Feyenoord loonoffers aan

ROTTERDAM (ANP) - Spelers, trainers, stafleden en directieleden van Feyenoord moeten komend seizoen rekening houden met een flink loonoffer. Door de enorme impact van de coronacrisis staat de Rotterdamse club volgens algemeen directeur Mark Koevermans voor een zware bezuinigingsoperatie. Hoeveel procent alle betrokkenen moeten inleveren, wilde hij bij de NOS nog niet zeggen.

"Bij een voetbalclub bestaat ongeveer 75 procent uit personeelskosten en onze insteek is dat de breedste schouders de sterkste lasten dragen. Dat betekent dat spelers, trainers, staf en directie moeten gaan inleveren. We zijn al in gesprek met de spelers", liet Koevermans weten.

De topman van Feyenoord heeft naar eigen zeggen een goed gevoel over de uitkomst van de besprekingen. "We hopen er definitief met de spelers uit te gaan komen. We zijn nu nog verschillende scenario's aan het uitwerken", zei Koevermans, die verwacht dat hij over ongeveer twee of drie weken de financiële maatregelen bekend kan maken.

Eind juni

Volgens Koevermans kan Feyenoord zich tot eind juni nog prima redden. Voor het nieuwe seizoen sluit hij het langdurig uitblijven van recettes echter niet uit. "We nemen in de komende begroting bijvoorbeeld ook mee dat we tot het eind van het jaar zonder publiek gaan spelen. Dat heeft een enorme impact."

PSV-directeur Toon Gerbrands kondigde een week geleden al loonmaatregelen bij zijn club aan. Voor de periode dat zijn ploeg zonder publiek moet spelen, leveren de directieleden 20 procent salaris in. Met de spelers wordt nog gesproken over een loonsverlaging. Ook FC Twente wil gaan snijden in de salarissen van de spelers en de directieleden.

De sociale partners in het profvoetbal, de werkgevers (FBO) en de spelersvakbonden (VVCS en ProProf), onderhandelen nog over mogelijke, collectieve loonmaatregelen voor de zwaar getroffen sector. Volgens de KNVB lopen de eredivisie en de eerste divisie minimaal 300 miljoen euro mis door de vroegtijdige beëindiging van beide competities.

Meer uit Voetbal

Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

44 minuten geleden
Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

10 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

11 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

13 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

14 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

18 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

18 uur geleden