Directeur Koevermans kondigt bij Feyenoord loonoffers aan
ROTTERDAM (ANP) - Spelers, trainers, stafleden en directieleden van Feyenoord moeten komend seizoen rekening houden met een flink loonoffer. Door de enorme impact van de coronacrisis staat de Rotterdamse club volgens algemeen directeur Mark Koevermans voor een zware bezuinigingsoperatie. Hoeveel procent alle betrokkenen moeten inleveren, wilde hij bij de NOS nog niet zeggen.
"Bij een voetbalclub bestaat ongeveer 75 procent uit personeelskosten en onze insteek is dat de breedste schouders de sterkste lasten dragen. Dat betekent dat spelers, trainers, staf en directie moeten gaan inleveren. We zijn al in gesprek met de spelers", liet Koevermans weten.
De topman van Feyenoord heeft naar eigen zeggen een goed gevoel over de uitkomst van de besprekingen. "We hopen er definitief met de spelers uit te gaan komen. We zijn nu nog verschillende scenario's aan het uitwerken", zei Koevermans, die verwacht dat hij over ongeveer twee of drie weken de financiële maatregelen bekend kan maken.
Eind juni
Volgens Koevermans kan Feyenoord zich tot eind juni nog prima redden. Voor het nieuwe seizoen sluit hij het langdurig uitblijven van recettes echter niet uit. "We nemen in de komende begroting bijvoorbeeld ook mee dat we tot het eind van het jaar zonder publiek gaan spelen. Dat heeft een enorme impact."
PSV-directeur Toon Gerbrands kondigde een week geleden al loonmaatregelen bij zijn club aan. Voor de periode dat zijn ploeg zonder publiek moet spelen, leveren de directieleden 20 procent salaris in. Met de spelers wordt nog gesproken over een loonsverlaging. Ook FC Twente wil gaan snijden in de salarissen van de spelers en de directieleden.
De sociale partners in het profvoetbal, de werkgevers (FBO) en de spelersvakbonden (VVCS en ProProf), onderhandelen nog over mogelijke, collectieve loonmaatregelen voor de zwaar getroffen sector. Volgens de KNVB lopen de eredivisie en de eerste divisie minimaal 300 miljoen euro mis door de vroegtijdige beëindiging van beide competities.
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft een nieuw record gevestigd op het WK voetbal. Hij mag zich nu de coach met de meeste overwinningen op een WK noemen.
48 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine komt in het nieuwe seizoen niet langer uit voor PSV. De international van Marokko keert terug naar de Italiaanse club AS Roma, die hem afgelopen seizoen verhuurde aan de landskampioen uit Eindhoven. PSV meldt op zijn website dat de huurovereenkomst per 1 juli ten einde is gekomen.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Bondscoach Sebastián Beccacece van Ecuador heeft zijn ontslag aangekondigd na de nederlaag van 2-0 tegen Mexico in de zestiende finales van het WK voetbal. De 45-jarige trainer zei dat hij graag was doorgegaan, maar dat hij zijn beloftes niet heeft kunnen waarmaken. "Ik denk niet dat we de prestatie die we beloofd hadden, hebben kunnen leveren: er het beste WK ooit van maken. Vandaag is het mijn beurt om afscheid te nemen", zei Beccacece.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Als de Verenigde Staten het WK voetbal winnen, stuurt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA een voetbal naar de maan. Dat zei de topman van het agentschap, Jared Isaacman, op een persconferentie. "We gaan de bal daar brengen. Het is een beetje motivatie voor de Amerikaanse ploeg", zei hij. "Klaar de klus dus, Team USA."
2 uur geledenATHENE (ANP) - Panathinaikos heeft de komst van Stefan de Vrij bevestigd. De verdediger en 79-voudig international heeft een contract getekend van een jaar, meldde de Griekse voetbalclub op zijn website.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de hoop om als één van de drie gastlanden van het WK voetbal te stunten levend gehouden. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre won in de zestiende finales in een uitzinnig en volledig gevuld Mexico City Stadium overtuigend met 2-0 van Ecuador. Mexico is al sinds 2013 ongeslagen in het iconische stadion waar in 1970 en in 1986 de WK-finale werd gespeeld.
5 uur geledenCOVENTRY (ANP/AFP) - Frank Lampard blijft de trainer van Coventry City. De 48-jarige oud-international van Engeland heeft een contractverlenging getekend tot 2029 bij de club waarmee hij promoveerde naar de Premier League.
12 uur geleden