Directeur Koevermans kondigt bij Feyenoord loonoffers aan
ROTTERDAM (ANP) - Spelers, trainers, stafleden en directieleden van Feyenoord moeten komend seizoen rekening houden met een flink loonoffer. Door de enorme impact van de coronacrisis staat de Rotterdamse club volgens algemeen directeur Mark Koevermans voor een zware bezuinigingsoperatie. Hoeveel procent alle betrokkenen moeten inleveren, wilde hij bij de NOS nog niet zeggen.
"Bij een voetbalclub bestaat ongeveer 75 procent uit personeelskosten en onze insteek is dat de breedste schouders de sterkste lasten dragen. Dat betekent dat spelers, trainers, staf en directie moeten gaan inleveren. We zijn al in gesprek met de spelers", liet Koevermans weten.
De topman van Feyenoord heeft naar eigen zeggen een goed gevoel over de uitkomst van de besprekingen. "We hopen er definitief met de spelers uit te gaan komen. We zijn nu nog verschillende scenario's aan het uitwerken", zei Koevermans, die verwacht dat hij over ongeveer twee of drie weken de financiële maatregelen bekend kan maken.
Eind juni
Volgens Koevermans kan Feyenoord zich tot eind juni nog prima redden. Voor het nieuwe seizoen sluit hij het langdurig uitblijven van recettes echter niet uit. "We nemen in de komende begroting bijvoorbeeld ook mee dat we tot het eind van het jaar zonder publiek gaan spelen. Dat heeft een enorme impact."
PSV-directeur Toon Gerbrands kondigde een week geleden al loonmaatregelen bij zijn club aan. Voor de periode dat zijn ploeg zonder publiek moet spelen, leveren de directieleden 20 procent salaris in. Met de spelers wordt nog gesproken over een loonsverlaging. Ook FC Twente wil gaan snijden in de salarissen van de spelers en de directieleden.
De sociale partners in het profvoetbal, de werkgevers (FBO) en de spelersvakbonden (VVCS en ProProf), onderhandelen nog over mogelijke, collectieve loonmaatregelen voor de zwaar getroffen sector. Volgens de KNVB lopen de eredivisie en de eerste divisie minimaal 300 miljoen euro mis door de vroegtijdige beëindiging van beide competities.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
13 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
14 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
20 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden