Directeur Koevermans hoopt zondag op sfeervolle Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Mark Koevermans van Feyenoord hoopt zondag bij de eerste thuiswedstrijd dit seizoen in de eredivisie tegen FC Twente 13.000 bezoekers in De Kuip te kunnen verwelkomen. Maar door de recente ontwikkelingen op coronagebied is hij daar niet meer zo zeker van. "Ik heb wat verontrustend nieuws meegekregen dat er op korte termijn in de grote steden wellicht beperkende maatregelen komen. Laten we hopen dat het ons niet gaat raken en dat we inderdaad die 13.000 fans zonder mondkapjes mogen toelaten."
Koevermans: "We zijn dit seizoen begonnen met 3000 toeschouwers, daarna gingen we naar 6000 en nu dus zitten we op 13.000. Daar zijn we blij mee. Burgemeester Aboutaleb staat daar gelukkig positief in. We waren eigenlijk ook al in gesprek hoe dat aantal de komende maanden nog verder zou kunnen groeien. Maar nu weten we niet wat we kunnen en mogen verwachten. De coronasituatie is onvoorspelbaar. Elke dag moet je weer schakelen. Ik hoop dat het zondag weer een beetje sfeervol is in De Kuip. Met 3000 toeschouwers was dat niet echt het geval. Nu hebben we er ruim vier keer zoveel, als het goed is."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
5 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
9 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
10 uur geleden