Directeur KNVB: hopelijk trainen profs in mei in kleine groep
ZEIST (ANP) - Als de gezondheid van iedereen het toelaat, dan hoopt algemeen directeur Eric Gudde van de KNVB dat voetballers van clubs uit de eredivisie en eerste divisie begin mei in kleine groepjes weer mogen trainen. "In dat geval kunnen we half juni weer wedstrijden spelen en de competities voor 3 augustus beëindigen", vertelt hij.
Veel zal afhangen van het besluit dat het kabinet op 21 april neemt over mogelijk nieuwe aanvullende maatregelen voor de bestrijding van het coronavirus. "We zullen altijd het advies van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) blijven volgen", benadrukt Gudde. "Maar hopelijk kan er volgende maand op topsportlocaties voorzichtig begonnen worden met trainen, net zoals de afgelopen weken al in Duitsland en Zweden gebeurde."
De datum van 3 augustus heeft de KNVB woensdag meegekregen van de UEFA, tijdens een videoconferentie met 54 andere aangesloten bonden van ruim 2,5 uur. "De Europese bond heeft de agenda helemaal vrijgemaakt, zodat de kans het grootst is dat competities nog worden afgesloten", vertelt Gudde. "Logisch, want de financiële belangen zijn enorm. Ik heb ook gelezen dat het de clubs in de Engelse Premier League 1 miljard euro kan kosten."
Grote flexibiliteit
De UEFA bekijkt over twee weken wat dit betekent voor voetballers die na 30 juni van club zouden wisselen. "Daar waren heel veel vragen over en dat zal een grote flexibiliteit van clubs en spelers vragen", voorspelt Gudde. "Neem nu Hakim Ziyech die 1 juli geen speler van Ajax maar van Chelsea is. Het is uitgesloten dat hij vanaf 1 juli het huidige seizoen bij Chelsea afmaakt. Maar er zal wat geregeld moeten worden als hij in juli nog een maand voor Ajax speelt."
Gudde en zijn collega's bij de KNVB wachten drukke weken. "We moeten ook kijken wat de consequenties zijn als er helemaal niet meer gevoetbald wordt. Maar we hopen nog steeds dat het seizoen met een bekerfinale wordt afgemaakt. Hoe, dat zal de toekomst leren. Je zal mij nu ook niet horen zeggen dat het uitgesloten is dat er in juli weer mensen in stadions zitten. Ik ben geen viroloog, wij volgen het RIVM."
Als de meeste competities voor 3 augustus nog een einde krijgen, dan mogen de voetballers zich opmaken voor een loodzware periode. "Begin september begint het kwalificatietoernooi voor de Nations League alweer. Dan spelen we met het Nederlands elftal volgens het huidige schema binnen vier dagen tegen Polen en Italië", weet Gudde. "Daar komt mogelijk nog een interland bij. Dan speel je dus zondag voor je club en binnen anderhalve week drie keer voor je land, voordat je weer snel met je club in actie moet komen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.
3 uur geleden